Cumhuriyetin 100’üncü Yılında 100 Tane Kadir Alkan Salonu Açmak İstiyorum

Cumhuriyetin 100’üncü Yılında 100 Tane Kadir Alkan Salonu Açmak İstiyorum Cumhuriyetin 100’üncü Yılında 100 Tane Kadir Alkan Salonu Açmak İstiyorum

Aldığı teknik eğitimleri geleneksel berberlik ile harmanlayarak saç kesim ve bakımı konusunda Türkiye’nin en ünlü ve başarılı kuaförleri arasına giren Kadir Alkan, yurt içi ve yurt dışı salon anlaşmalarıyla da hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Kendi buluşu olan Anatomik Saç Kesimi’nin patent ve telifini alan başarılı kuaför ekip arkadaşlarını da bu konuda eğiterek bu yöntemin tüm Türkiye çapında fenomen hale gelmesini sağladı. Salonunda birçok ünlü ismi de ağırlayan Kadir Alkan, sosyal medya ve YouTube kanalındaki etkinliği ile de dikkat çekiyor. Aynı zamanda Bilgisayar Programcısı ve Eğitim Koçu unvanlarına da sahip olan ünlü Kuaför Kadir Alkan ile salonunda verdiği hizmetleri ve kendisini diğer kuaförlerden farklı kılan özelliklerini Klass okurları için konuştuk.  

Kadir Bey, saç kesimi konusunda Türkiye’nin en ünlü kuaförlerinden birisiniz. Öncelikle sizleri daha yakından tanıyabilir miyiz?
Dedem ve Babam berberdi. Ben Bilgisayar Programcılığı ve İşletme mezunuyum. Üçüncü üniversite olarak da Başkent Üniversitesi Eğitim Koçluğu bölümünü bitirdim. Eğitimlerimi tamamlayıp bu işi yapmaya karar verdim. Üniversitede okuduğum bölümler haricinde geleneksel bir yapıya sahip olduğum için dedemin ve babamın bana miras bıraktığı mesleğe devam etmek istedim. Kuaförlük mesleğini eğitimli bir birey olarak farklı bir vizyonla yapmam gerektiğine inanıyordum. Bundan dolayı Türkiye ve yurt dışı eğitim kariyerimi tamamladıktan sonra bu mesleğe devam ettim. Anatomik saç kesiminin patent ve telifini alarak arkadaşlarımla paylaşmaya başladım. Anatomik saç kesimi zamanla fenomen oldu. Dolayısı ile tüm meslektaşlarım artık ISO 9001 kalite belgesi sahibi oldu. Bu şekilde mesleğimizi icra etmeye devam ediyoruz.

“SAÇ KESİMİMİZİ MÜŞTERİMİZİN KAFA VE YÜZ ŞEKLİNE GÖRE YAPIYORUZ”
Anatomik saç kesimi nedir?
Anatomik saç kesimi bir saç modeli değildir. Sizin istediğiniz saç modelinin kafa ve yüz şeklinize göre uyarlanmasıdır. Tamamen kişiye özel bir iştir. Terzilik mesleğinden örnek verecek olursak vitrindeki elbise değil özel dikim elbisedir. Biz de saç kesimini müşterimizin kafa ve yüz şekline uygun bir şekilde yapıyoruz.

“SOSYAL MEDYAYI İLK KULLANAN VE YOUTUBE KANALI OLAN İLK KUAFÖRÜM.”
Kuaförlük mesleğindeki başarınızın sırrı nedir?
Sosyal medya kanallarımızı çok iyi kullandık. Bilişim konusunda bir alt yapıya sahip olmamın faydasını gördüm. Sosyal medyayı ilk kullanan ve YouTube kanalı olan ilk kuaförüm. Türkiye’nin ilk mavi tik alan erkek kuaförüyüm. Bunun sayesinde de tüm fenomenler salonumuza gelmeye başladı. Onlar bizim yürüyerek gideceğimiz yolu uçakla gitmemizi sağladı. Herkes tarafından tanınan bir kuaför olmamızı sağladılar. Şu anda internette ‘kuaför’ kelimesi ile bir araştırma yaptığınızda bizim çıkmama şansımız yok. YouTube’ta 50 milyon izlenmemiz var. İnsanların bizi tanımasının en büyük sebeplerinden birisi sosyal mecralarda çok fazla içerik üretiyor olmamız. Salonunuza birçok ünlü iş adamı ve futbolcu da geliyor. Burada onları ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Onlara tasarladığımız saç modelleri birçok takipçimize de ilham veriyor. Ben saç ve sakal erkeğin makyajıdır diyorum. Çünkü bir erkeğin bir kadın gibi makyaj yaparak kendisini değiştirme ihtimali yok. Sahip olduğumuz tek şey saçımız ve sakalımız. Bunların da çok iyi olması gerektiğine inanıyorum. Saçı, sakalı iyi olan erkeklerin hayatta 1-0 önde olacağına inanıyorum.

Gördüğümüz kadarıyla çok şık bir dekorunuz ve VIP alanınız var. VIP alanınızda neler var?
Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda salonlarımıza VIP bölümleri de ekledik. Bu bölümlerde misafirlerimiz uçaktaki Business Class gibi kendilerini daha özel hissediyor. Özel bir odada, özel ikramlarla hizmet veriyoruz. Misafirlerimiz burada telefon görüşmelerini çok daha rahat yapıyorlar. Şu an pandemiden dolayı da bu bölümler çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Normal bölümümüzde de gerekli tüm tedbirleri alıyoruz, kullandığımız bütün ürünler tek kullanımlık. Ancak yine de yanında hiç kimse olmadan hizmet almak isteyen müşterilerimiz VIP odasını tercih edebiliyor.

“SALONUMUZDAKİ KALİTE STANDARDINI EĞİTİMLE SAĞLIYORUZ”
Gelecek hedefleriniz nelerdir?
Şu an yurt dışı ve yurt içinde 20 tane anlaşmalı salonumuz bulunuyor. Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 tane Kadir Alkan salonu açmak istiyoruz. Eğitim verdiğimiz kişilere salon açarak ilerliyoruz. Biz salonlarımızdaki kalite standardını eğitimle sağlıyoruz. Genel merkezde eğitim almayan hiç kimse salon açmıyor. Tüm çalışanlarımız da genel merkezde eğitim görüp o şekilde işe başlıyorlar. Dolayısıyla hangi şehirde olursa olsun her salonumuzda hizmet kalitesi aynıdır. Anatomik saç eğitimini almayan hiç kimseye salon açmıyoruz bizim için kazançtan önce itibarımız gelir. Salon açma konusunda çok fazla talep var ancak biz en başarılı olan, saç kesimini en iyi yapan kişilere salon açıyoruz. Hedefimiz 2021 yılının son çeyreği ve 2022 yılında yurt dışı salonlarını Amerika, Dubai, Fransa ve Bakü’de geliştirmek.

Şu ana kadar hangi şehir ve bölgelerde salonlar açtınız?
“Her Şehre Bir Kadir Alkan Salonu” projesi kapsamında Merkez Etiler Salonu haricinde İstanbul’da Sultanahmet, Bahçelievler ve Beylikdüzü’nde salonlarımızı açtık İstanbul dışında da Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Trabzon, Denizli, Gaziantep, Samsun, Sivas, Bolu ve Kocaeli’nde şubelerimiz var. Yurt dışında da Türkmenistan, Bulgaristan, İskoçya, Hollanda ve İngiltere’de salon anlaşmalarımız var.

WEB: www. kadiralkan.com.tr
INSTAGRAM: kadiralkanofficial
YOUTUBE: KadirAlkanTv

 

Kadir Alkan