Düzgün Fiziğini Yaptığı Ağır İdman ve Ona Uygun Beslenmesine Borçlu

Düzgün Fiziğini Yaptığı Ağır İdman ve Ona Uygun Beslenmesine Borçlu Düzgün Fiziğini Yaptığı Ağır İdman ve Ona Uygun Beslenmesine Borçlu

Zayıf değil fit kadın güzeldir dersek bunun en iyi örneklerinden biri sosyal yaşam dünyasının ünlü ismi Eda Taşpınar. Yaptığı her paylaşım, giydiği her bikini, mayo ile ve pek tabi kendi adını taşıyan markasıyla da adından sıklıkla söz ettiren Eda Taşpınar, her dem bronz vücudu ve her giydiğiyle büyük büyük beğeni alıyor. Peki bu kusursuzluğun sırrı nedir?  

Yıllardır sanki bir gram almayan Eda Taşpınar’ın formunu nasıl koruduğu hep merak konusu olmuştur. Düzgün fiziğine yıllar içerisinde kaslı bir görünüm de kazandıran sosyal yaşam dünyasının ünlü isimlerinden Eda Taşpınar, haftada beş gün, günde bir saat bootcamp antrenmanı yapıyor. Bootcamp, Amerika’da popüler olan ve kısa zamanda tüm dünyaya yayılan bir fitness trendi. Askerlerin forma girme yöntemlerine benzer teknikler kullanıldığından dolayı bu isimle anılıyor. Taşpınar, bu egzersizi herkese tavsiye ettikten sonra, “Bu antrenmanın ardından yarım saat koşuyorum” diye de ekliyor. Ağır antrenman yaptığı için protein ağırlıklı besleniyor. Tabii ki karbonhidrat da tüketiyor. Kısacası diyet listeleriyle yaşayan biri değil ama bu tarz bir spor yaptığı için yediğine içtiğine elbette dikkat ediyor.

ÖĞLENLERİ IZGARA TAVUK GÖĞSÜ, DOMATES, SALATALIK VE İKİ DİLİM EKMEK YİYOR.
Sabahları iki büyük dilim kahverengi ekmek, peynir, yağsız hindi füme, domates, çay, yumurta yiyor. Öğlenleri ızgara tavuk göğsü, domates, salatalık ve iki dilim ekmek yiyor. Akşamları ise mutlaka sebze yiyor bazen de balık. Mümkün olduğunca az karbonhidrat alıyor. “Hiç karbonhidrat almamak egzersiz yapan bünye için çok yanlış. Şekerden uzak durmalı ama maalesef çikolatayı çok seviyorum” diyen Taşpınar yine de çikolatadan uzak durmaya çalışıyor. Eda Taşpınar tüm bunların yanı sıra takviyeler de kullanıyor.

DUŞTAN SONRA VÜCUDUNA BADEM YAĞI VE BEBE YAĞI SÜRÜYOR
Hyaluronic acid hapı kullanan Taşpınar, vücuda içeriden nem veren bu hapın 30’lu yaşlardan sonra da cildin esnek, parlak ve pürüzsüz görünmesini sağladığını söylüyor. Taşpınar, “23.00-02.00 arası çalışan hormonları yakalamak için siz de mutlaka erken uyuyun” diyor. Duştan sonra badem yağı ve bebe yağı sürüyor, sonra havlu ile kurulanıyor.
 

Eda Taşpınar