Elif Kösemusul : “Mılıa Florum’un Elegant Ve Feminen Bir Tarzı Var”

Elif Kösemusul : “Mılıa Florum’un Elegant Ve Feminen Bir Tarzı Var” Elif Kösemusul : “Mılıa Florum’un Elegant Ve Feminen Bir Tarzı Var”

Mılıa Florum Marka Kurucusu Elif Kösemusul Oğuz, Markasının Kuruluş Hikayesini İlk Kez Klass’a Anlattı Genç yaşta girişimcilik dünyasında attığı cesur adımlarla dikkatleri çeken Milia Florum marka Kurucusu Elif Kösemusul Oğuz, kendi tarzını yansıtan tasarımlar oluşturmak amacıyla kurduğu Milia Florum markası ile estetik ve güzellikle, kadınların konforunu bir arada tutan tasarımları müşterilerine sunuyor. Milia Florum’un elegant ve feminen bir tarzı olduğunu belirten Elif Kösemusul Oğuz, Milia Florum’un Latince binlerce çiçek anlamına geldiğini, marka da her koleksiyonda çiçeklerle kadınların narinliğini vurgulayacak tasarımlar oluşturacaklarını ifade ediyor. Bu yıl ilk koleksiyonu olan SS24 Lilium Convallium koleksiyonunda, Müge çiçeğini keten kumaşla kullandıklarını ifade eden başarılı iş kadını, her zaman müşterilerini heyecanlandıracak koleksiyonlar üzerinde çalışacaklarını belirtiyor. Milia Florum marka Kurucusu Elif Kösemusul Oğuz ile Milia Florum markasını ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.  

Elif Hanım, siz çevrenizde oldukça sevilen ve başarılı bir iş kadınısınız. Okuyucularımız için sizi daha yakından sizi tanıyabilir miyiz?
Sakarya’da doğdum, 27 yaşındayım, evliyim. Lisans ve yüksek lisans eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra stilistlik eğitimi aldım ve bir ay kadar önce Milia Florum markasını kurdum.

Milia Florum’u takip ediyoruz ve çok farklı bir tarzı var. Milia Florum’un hikayesini ve markayı kurma sürecinizi bizimle paylaşır mısınız?
Hem kaliteli hem de zevkime hitap eden giyim ürünleri satın almayı çok seviyorum. Beğendiğim elbiseyi aldıktan sonra, daha kutusundan çıkarırken bile hissettiğim mutluluğu aslında ben de benim gibi kadınlara yaşatmak istedim. Tabii ki sektörde benim de çok beğendiğim çok fazla tasarım ve kumaş var. Ama tam olarak tarzımı yansıtan bir çizgide tasarımlar oluşturup ben de bu pazarda bulunmak istedim. Milia Florum’u kurma kararım bu şekilde başladı. Bu süreçte annemin kendine ait bir markasının olması, onun sürecine de tanık olmak bana daha çok ilham verdi ve canım babamın her zaman beni desteklemesi beni bu işi kurmam konusunda teşvik etti.

“MILIA FLORUM’UN ELEGANT VE FEMİNEN BİR TARZI VAR. BELE OTURAN BEDENLER VE BÜYÜK KOLLAR TASARIMLARDAKİ EN BELİRGİN ÖZELLİKLERİDİR”

Milia Florum’un tarzını nasıl
tanımlarsınız?

Milia Florum’un elegant ve feminen bir tarzı var. Bele oturan bedenler ve büyük kollar tasarımlardaki en belirgin özellikler diyebilirim. Milia Florum, Latince binlerce çiçek demek. Markam da her koleksiyonda çiçeklerle kadınların narinliğini vurgulayacak tasarımlar olacak. Hem kumaş hem de dikiş kalitesini kaliteli bir seviyede tutup tasarımlarımızı müşteriye sunmayı hedefliyoruz. Bu yıl ilk koleksiyonumuz SS24 Lilium Convallium koleksiyonunda, Müge çiçeğini keten kumaşla kullandık. Bu süreçte henüz çok yeni olsak da güzel yorumlar beğeniler almak beni mutlu etti. Umarım her koleksiyonu heyecanla bekleyen müşterilerimiz olur ve umarım her zaman beğeniliriz.

‘UZUN VADEDE KALİTEYİ YÜKSEK TUTMAYA DEVAM EDİP BUTİK KALMAYI AMAÇLIYORUZ’

Gelecek planlarınızı bizimle paylaşır mısınız? Milia Florum’un ilerleyen dönemdeki hedefleri nelerdir?
Her koleksiyonda farklı çiçekten ilham alarak tasarımlar yapmayı hedefliyoruz ve ayrıca her koleksiyonda kadınların konforunu bir arada tutan tasarımlar oluşturmak istiyoruz. Aslında gelecekte nerede nasıl olacağımızı müşterilerimiz belirleyecek ama uzun vadede kaliteyi yüksek tutmaya devam edip butik kalmayı amaçlıyorum.

Milia Florum’un rakiplerinden farklı kılan özellikleri size göre nelerdir?
Hazır giyimde göze hitap eden kesinlikle çok ürün var. Ama bunun yanı sıra ürünün üretim süreci ve özel dikim kalitesinde olan ürünler üreten markalar sayılı. Milia Florum da bu markalar arasında diyebilirim.

Siz genç yaşta başarılı bir girişimci olarak genç tasarımcılar için ne gibi tavsiyeler önerirsiniz?
Tasarımların hayata geçmesi insanı gerçekten çok tatmin ve mutlu ediyor. Bu duyguyu yaşamaları için bir an önce tasarımlarını hayata geçirip bunun çizgisinde bir konsept içinde insanlara sunmalarını tavsiye ediyorum. Tasarım hiçbir zaman bir kerede istenilen gibi çıkmıyor, çoğu zaman çok sabretmek gerekiyor ama sonunda her şeye değiyor. Umarım tüm tasarımcılar hayallerinin peşinden giderek, tanımadığı insanlar üzerinde bir gün onları görüp bu mutluluğu tadar.