En Güzel Reklam Aracı Çok Çalışmak ve Sürekli Etkin Olmaktır

En Güzel Reklam Aracı Çok Çalışmak ve Sürekli Etkin Olmaktır En Güzel Reklam Aracı Çok Çalışmak ve Sürekli Etkin Olmaktır

Yılmazlar Banyo Merkezi Üçüncü Kuşak Temsilcisi Ezgi Yılmaz, üçüncü kuşak olarak aldığı sorumlulukları ve tatil bölgelerindeki banyo tercihlerini Klass’a anlattı.  

Köklü bir ticari geçmişe sahip olan; güvenli, doğru ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vererek her zaman daha iyisi için çalışan Yılmazlar Banyo Merkezi’nin Üçüncü Kuşak Temsilcisi Ezgi Yılmaz, genç yaşta büyük sorumluluklar alarak elde ettiği deneyimlerle şu anda Mecidiyeköy ve Caddebostan mağazalarının yöneticiliğini yürütüyor. 56 yıllık marka deneyimiyle en kaliteli hizmeti müşterilerine titizlikle sunan Ezgi Yılmaz, alanında uzman kadrosu ile satış öncesi, satış sonrası müşteriye gereken tüm desteği sağlıyor. Yılmazlar Banyo Merkezi Üçüncü Kuşak Temsilcisi Ezgi Yılmaz ile Yılmazlar Banyo Merkezi’nin kuruluş hikâyesini, üçüncü kuşak olarak aldığı sorumlulukları ve tatil bölgelerindeki banyo tercihlerini Klass okurları için konuştuk.


Ezgi Hanım, Yılmazlar Banyo Merkezi olarak ürün çeşitliliği ve marka kalitenizle tanınıyorsunuz. Öncelikle Yılmazlar Banyo Merkezi’nin hikâyesini dinleyebilir miyiz?
Yolculuğumuz 1966 yılında İstanbul’da başladı. Dedemiz başladığı bu serüvende daha çok nalburiye ağırlıklı çalışıyordu. Daha sonrasında 80’lerle beraber ülkeye ithalatın girmesi ve üretim kalitesinin artmaya başlamasıyla şimdiki banyoların temelleri atıldı. 1950’lerin başında ülkede iki büyük marka ortaya çıktı. Bir tanesi Çanakkale Seramik, bir tanesi de Eczacıbaşı’nın markası olan Vitra’ydı. Bu iki marka ile yol almaya başladık. Daha sonrasında konsept mağazalar ortaya çıkmaya başlayınca biz sadece Vitra münhasırı olarak yaklaşık 20-25 yıl Türkiye’nin en büyük Vitra bayisiydik. Bunların dışında 2-3 mağazamız vardı. 2005 yılında internet çağı ve fuarlarla ithalat daha çok ulaşılabilir hale geldi. Biz de ithal seramiğe geçip akabinde Duravit, Hansgrohe, Geberit gibi ithal markalarla çalışmaya başladık. O gün bugündür de hep ithal ürün satıyoruz. Yurt içinde birçok kişi ve projeye ürün temin ettik ve yaşanılan mekânların kalite ve konforunun artmasına katkıda bulunduk. Seramik, yer ve duvar kaplama malzemeleri, armatürler, duş kabinleri ve banyo küvetleri, mutfak ve banyo mobilyaları, duvar kâğıdı ve parke ürünlerini, zengin ürün çeşitliliği ve yüksek stok miktarı ile ihtiyaç sahiplerine sunuyoruz. Güneşli mağaza ve depo, Aydın-Söke depo, Mecidiyeköy mağaza ve Caddebostan mağaza olmak üzere toplamda 17.150 metrekare mağaza ve depolarımızla, güvenli, doğru ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vererek her zaman daha iyisi için çalışıyoruz.

Üçüncü kuşak olarak nasıl bir sorumluluk aldınız? Bu sorumluluğu alırken hangi departmanlarda görev aldınız?
Üçüncü kuşak olarak şirketi daha da büyütme hedefindeyiz. Sorumluluğumuz elbette biraz daha fazla. Biz de daha çok çalışıyoruz. Üçüncü kuşak olmanın her zaman büyüklerinizin tecrübelerinden yaralanmak gibi bir pozitif yanı olduğu için işin içerisinde kendinizi geliştirmek daha hızlı ve daha kolay. Abim Berkay işe 2010 senesinde başladı, bense ondan yaklaşık 9 yıl sonra işe başladım. Onun deneyimleri ve tecrübeleri bana hep ışık tuttuğu için bu konuda çok şanslıydım. Her ne kadar genç yaşta bu kadar büyük sorumluluklar alsak da şu ana kadar iyi gittiğimizi söyleyebilirim. İşe birçok görev üstlenerek başladım ve bu sayede deneyimlerim günden güne arttı. İşe tam anlamıyla satış departmanında başladım diyebilirim. Ürünleri iyice tanıyıp, öğrendikten sonra mimar olmam dolayısı ile mağaza teşhirlerimizi tasarlamaya başladım. Sektördeki alışılagelmiş teşhir ve stand tasarımlarını bir üst seviyeye taşıyarak farklı ve dinamik konseptler oluşturmaya çalışıyorum. Şu anda da Mecidiyeköy ve Caddebostan mağazalarımızın yöneticiliğini üstleniyorum.

İnsanlar yaz aylarında evlerinde değişikliğe daha çok ihtiyaç duyuyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce?
Bahar ve yaz aylarındaki ılıman hava şartları yapılacak tadilat-tamirat işleri için uygun bir ortam sağlamaktadır. Özellikle tüm kış boş kalan yazlık evler ciddi bir bakım ister. Bu durumda da yazlık evlerin tadilatı yapılması gerekmektedir.

Peki banyolarda ne gibi değişiklikler yapılabilir. Yaz banyolarının özellikleri nelerdir?
Bir eve adım attığınızda ilk gördüğünüz şey banyolar olmayabilir ancak evinizin estetiğini bir araya getiren, bu gibi gizli yerlerdir. Yaz banyoları özellikle rahat, ferah ve temiz görünüme sahip göz yormayan, yalın ve sade banyolardır. Ana hedefi yaz enerjisini eve taşımak ve dört tarafı duvarlarla çevrilmiş bir banyodan ziyade bir sahilde hissetmektir. Pastel renk tonlarının hâkim olduğu ve doğal materyallerin eşlik ettiği kimi zaman denizin parlak beyaz köpüklerinden ve turkuaz mavisi derinliğinden, kimi zaman sahildeki kumların dokusundan ilham alınarak tasarlanan mekanlardır. Zaman geçtikçe yeniliğe ihtiyaç duyar, tasarımını değiştiririz. Kimi zaman seramikleri, vitrifiye ürünleri, duşakabinleri değiştirmek yeterlidir, kimi zaman da aksesuar ekleyerek yeni bir hava katmak isteriz.

Özellikle tatil bölgelerindeki banyo tercihleri nasıl oluyor?
Tatil bölgelerindeki banyolar genelde sahilden ilham alınarak tasarlanan banyolar oluyor. Su ve gökyüzünün rengi olan mavi ve tonları yazlık banyoların favorisiyken, mavinin pozitif enerjisine soft kahverengiler, açık gri tonları ve bejler eşlik ediyor. Yazlık banyolarda özellikle rahat ve konforu ön plana çıkaran gündelik ürünler tercih ediliyor. Örneğin serbest giriş duş alanları veya özgür küvetler, açık ve ferah renkli seramikler, doğayı temsil eden ahşap lavabo dolapları, hasır ayna ve aksesuarlar tercih etmek banyolara sahil esintisini getiriyor.

Yılmazlar Banyo Merkezi olarak müşterilerin sizi tercih etmelerinin sebebi nedir?
56 yıllık deneyimimizin arkasına sığınarak en kaliteli hizmeti müşterilerimize titizlikle sunuyoruz. Öncelikli hedefimiz müşteri memnuniyetidir. Müşteri deneyimi her zaman ekstra emek vermekle arttırılabilir. Onları yalnızca bir çözümden değil aynı zamanda yaşadıkları hizmetten de memnun bırakmayı hedefliyoruz. Deneyimli ve alanında uzman kadromuz sayesinde satış öncesi, satış sonrası müşterimize gereken tüm desteği sağlıyoruz. Ayrıca satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin ana tedarikçisi olduğumuz için yüksek stok avantajını ve güvenli alışverişi müşterilerimizle buluşturuyoruz.

 

Ezgi Yılmaz