GCell Otolog Doku Süspansiyonu İle Saç Tedavisi Artık Tek Seans

GCell Otolog Doku Süspansiyonu İle Saç Tedavisi Artık Tek Seans GCell Otolog Doku Süspansiyonu İle Saç Tedavisi Artık Tek Seans

Kliniğinde danışanlarına kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri adına gereken tüm bilimsel ve tıbbı desteği sağlayan Yasemin Savaş, saç tedavisinde kullandığı GCell kök hücre ile saç tedavisi uygulaması ile birçok kişinin saçlarının canlanmasını ve saç köklerinin güçlenmesini sağlıyor. Saç ekim sürecine gözle görülür bir destek veren ve saç dökülmesini gözle görülür oranda durduran GCell kök hücre ile saç tedavisi yöntemi uygulama kolaylığı nedeniyle son dönemde hekimlerin tercih ettiği ve saç dökülmesi yaşayan kişilerin rağbet gösterdiği yöntemlerden biri geldi. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği’nin Kurucusu Yasemin Savaş ile güzellik alanında verdiği hizmetleri ve Gcell Otolog Doku Süspansiyonu ile saç tedavisi yöntemini Klass okurları için konuştuk.  

Yasemin Hanım, öncelikle Kaliteli Yaşam Kliniğinizdeki uygulamalardan bahsedebilir misiniz?
Kliniğimizde bireylere hayatlarının tüm evrelerinde kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gereken bilimsel ve tıbbi desteği sağlıyoruz.  Kliniğimizde beden ve yüz güzelliğini şekillendirecek etkin uygulamalarla ideal sonuçlar elde ediyoruz. Yüz ve vücut güzelliği uygulamalarımızın yanında GCELL kök hücre ile saç tedavisi uygulamamız da son dönemde büyük bir rağbet görüyor.

Gcell kök hücre ile saç tedavisi uygulamanızdan daha detaylı bir şekilde bahsedebilir misiniz?

Kök hücre ile saç tedavisi, zayıflayan saç kökünün yenilenmesi ve daha sağlıklı olması için yapılan bir işlemdir. Kişinin ihtiyacı olan kök hücre ve destek doku hücreleri kişinin kendi saç kökü ve deri dokusundan elde edilerek saç kökü hücresinin güçlenmesi ve kendisini yenilenmesi için kişiye yeniden verilir. Kök hücreler, hasar gören dokuları onarmak ve ölen hücrelerin yerine yenilerini yapmakla görevlidirler, bu sebeple kök hücre tedavisi sağlığın birçok alanında uzun yıllardır kullanılmakta. Son zamanlarda geliştirilen ve uygulanmaya başlayan yeni bir yöntemle kök hücre tedavisi artık saç dökülmesi olan hastalar içinde bir tedavi yöntemi haline geldi. Kişilerin kendi dokusundan elde edilen kök hücre enjeksiyonu, saç dökülmesine engel olurken aynı zamanda kellik sorununda da etkili oluyor. GCell geliştirdiği bu teknoloji ile hastalarımıza çok konforlu bir tedavi sunabilmemizi sağlamıştır.

Gcell kök hücre tedavisi nasıl uygulanır?
Saç dökülmesi bay ve bayanlarda genelde alın ve tepe bölgelerde görülmektedir. Ense ve kulak arkası bölgeler saç dökülmelerine karşı dirençli bölgelerdir. Kliniğimizde uyguladığımız Gcell Otolog Doku Süspansiyonu sistemi ile kulak arkasındaki dökülmelere dirençli olan bölgeden lokal anestezi uygulayarak 3-4 adet 3 mm çapında Saç folikülü dokusu alıyoruz. Bu dokuyu özel bir kök hücre süspansiyonuna dönüştürüp kişiye özel saç dökülme tedavisi hazırlamaktayız. Bu sistem ile hazırlanan kök hücre süspansiyonu hastanın tamamen kendi dokusundan hazırlanmaktadır. Tedavi tek seans olarak uygulanmakla beraber gerekli durumlarda birkaç yıl sonra tekrarlanabilir. Toplamda 15-20 dakika süren tek seanslık bu işlem sonucunda 1-3 yıl kadar saçlarınıza aktif kök hücre desteği sağlanmış olur.

Kök hücre ile saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir?
Kök hücre enjeksiyonundan 1 ay sonrasında saçlarda dökülmenin durması, zayıflamış ve incelmiş saç köklerinin canlanması, saçların kalınlaşıp yoğunlaşması görülmeye başlar.

“GCELL OTOLOG DOKU SÜSPANSİYONU YÖNTEMİ HERKESE UYGULANABİLİR”
Gcell Otolog Doku Süspansiyonu herkese uygulanabilir mi?
Genelde saç dökülme nedeni bir enfeksiyona bağlı değilse ki bu çok nadir görülen bir durumdur, Gcell Otolog Doku Süspansiyonu yöntemi kadın-erkek herkese uygulanabilir. Ayrıca çok sık kozmetik uygulama, boya ya da kuaför işlemlerine maruz kalan saçlara sadece destek amacıyla da uygulanabilir. Çünkü bu uygulamalar saç kökünün dolaşımını bozarak cansızlaşmasına, parlaklığını kaybetmesine yol açar. Özellikle saç ekiminin sonuçları kadınlarda erkeklerdeki kadar yüz güldürücü olmaya biliyor. Bundan dolayı kadınlarda çoğu zaman tercih ettiğimiz bir tedavi yöntemidir.

Bu yöntemin saç ekimine alternatif oluşturduğu söylenebilir mi?
Gcell Otolog Doku Süspansiyonu yöntemi saç ekimine alternatif değil yardımcı bir yöntemdir. Özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan erkek hastalar saç ekimi için 25-27 yaşına kadar beklemek durumundadırlar. Bu dönemde kök hücre tedavisi ile dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması çok önemlidir. Ayrıca saç ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 3-4 tanesi kullanılarak hazırlanan bu tedavi hem hızlı iyileşme sağlar hem de ekilen saçların hızlı ve güçlü çıkması için önemli ölçüde destekler.
 

Yasemin Savaş