Geleceğe Hazır Olanlar ACE of MICE Exhibition By Turkish Airlines’da Bir Araya Geliyor

Geleceğe Hazır Olanlar ACE of MICE Exhibition By Turkish Airlines’da Bir Araya Geliyor Geleceğe Hazır Olanlar ACE of MICE Exhibition By Turkish Airlines’da Bir Araya Geliyor

Turizm Medya Grubu 15 yıldır turizm ve MICE sektörünü bir araya getiriyor olma misyonuyla bu yıl da pandemiye rağmen imkânsız denileni başarmaya hazırlanıyor. Aynen 4 Eylül tarihinde ACE of MICE Awards’ta olduğu gibi cesaretle ve birleştirici bir şekilde ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’da muhteşem bir fuar gerçekleştirmek için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines üç gün boyunca tüm güvenlik önlemleri alınarak güvenli fuar ortamında gerçekleşecek ve geleceğe hazır olanlar ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’da bir araya gelecekler. Bu yıl vazgeçmemekle, inançla, cesaretle büyük bir özveriyle hazırlıklarını sürdürdüklerini anlatan Turizm Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Ataman, ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines 2021 içeriğini ve katılımcıları bu yıl fuarda nelerin beklediğini Klass okurları için anlattı.  

Volkan Bey, böylesi zor bir dönemde bu kadar geniş çaplı ve büyük bir etkinliği nasıl başarıyorsunuz?
Turizm ve MICE sektörü maalesef ülkemizin içinde bulunduğu coğrafi zorluklardan kaderden zaten yıllardan beri etkileniyordu. Son 6 yıldan beri ülkemiz çok badire atlattı. Ancak şu an önümüzde tüm dünyanın 15 aydan beri çok ciddi olarak etkilendiği pandemi gerçeği var ve devam ediyor. Bizim önümüzde iki seçenek vardı etkinliği yapmak veya yapmamak… Genelde herkesin tercihi iptal etmek, kabuğuna çekilmek oldu. Bizim tercihimiz cesaretle ama önlemleri alarak sektörümüzü birleştirici, motive edici ve tekrardan profesyonellerin bir araya gelerek ticari hareketliliği de sağlayacak şekilde ACE of MICE’ı gerçekleştirmekten yana oldu. Aynen 4 Eylül tarihinde ACE of MICE Awards’ta olduğu gibi cesaretle ve birleştirici bir şekilde. Hiç unutmuyorum bize o tarihte de yapamazsınız demişlerdi, çok zor olmasına rağmen gün sonunda en üst düzeyde düzenledik ve bütün sektörün yüzü güldü. Turizm Medya Grubu 15 yıldır turizm ve MICE sektörünü bir araya getiriyorsa burada bir misyonumuz var demektir. Biz ekipçe, paydaşlarımızla, sponsorlarımızla, destekçilerimizle o kadar yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz ki 2-4 Haziran’a… Belki imkânsız denileni başaracağız.

“YILIN EN BÜYÜK ETKİNLİĞİNE HARIL HARIL HAZIRLANIYORUZ”
Hazırlıklarınız ne aşamada? Hangi gün hangi etkinlikler olacak?
Düşünebiliyor musunuz 2-4 Haziran’da eş zamanlı olarak ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, İstanbul Kongre Merkezi dış alanında ilkini gerçekleştireceğimiz Gastro Show fuarı, 2 Haziran tarihinde ICC dış alanda gerçekleştireceğimiz AMEzing Party by Jolly MICE, 3 Haziran tarihinde ICC Üsküdar salonunda ünlü isimlerin katılımıyla düzenleyeceğimiz Gecce mekan ödülleri, iki ayrı seminer salonunda 28 oturum 90 konuşmacı ve deneyim alanları ile yılın en büyük etkinliğine harıl harıl hazırlanıyoruz. Bunlar vazgeçmemekle, inançla, cesaretle, uykusuz gecelerle oluyor. Ve geleceğe hazır olanlar ACE of MICE Exhibition By Turkish Airlines’da bir araya geliyor olacak.

Fuar açılışı nasıl olacak?
Fit For Future ve Connecting Dots temasıyla düzenlenecek olan fuarımız, sektör profesyonellerine benzersiz bir MICE deneyimi yaşatırken sektörünün ticari hacmini arttırmaya hazırlanıyor. Fuara attığınız ilk adımdan itibaren sizi büyülemeye hazırlanan benim de ortağı olduğum Infinity Visiual Fx Studio’nun yapacağı özel konsept ve deneyim alanları ile sizleri ACE of MICE'ın etkileyici ortamına davet ediyoruz. Anti Gravity konsepti ile sizleri adeta içine alacak, unutamayacağınız sihirli hologramik açılış şovumuzu izlemeye özellikle bekliyoruz.

“GÜVENLİ FUAR ORTAMI MİSAFİRLERİMİZİ BEKLİYOR”
Aldığınız üst düzey güvenlik önlemlerinden bahseder misiniz?
4 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen ACE of MICE Awards töreninde olduğu gibi fuar alanında da üst düzey pandemi önlemleri titizlikle gerçekleştirilecek. Misafirlerimiz HES kodu tarama sistemi ile fuara giriş yapabilecekler. Fuar alanında bulunan termal kameralı turnikeler sadece ateşi 38 derecenin altında ve maske takan misafirlere açılacak. Her bir misafire maske ve önlem kitleri dağıtılacak ve alanda sürekli maske kontrolleri yapılacak. Ayrıca ICC havalandırma sistemini pandemiye uygun hale getirmiş durumda. Böylelikle güvenli fuar ortamı misafirlerimizi bekliyor.


Turizm ve MICE sektörü profesyonelleri B2B ile tekrar bir araya mı geliyor?

Uluslararası Hosted Buyer Programı kapsamında; yurt dışı pazardan katılacak uluslararası incentive firması, PCO, DMC ve kurumsal satın alıcılar fuar kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşme gerçekleştirecek. 2021 için artan sayıda uluslararası endüstri partneri ve medya kuruluşuyla yapılan iş birlikleri sayesinde hem nicelik hem de nitelikli bir hosted buyer programıyla katılımcılar network’lerini genişletme imkanı bulacaklar. Fuarın uluslararası MICE pazarlarındaki görünümünün ve konumunun yükseltilmesi noktasında belirlenen kapsamlı iletişim stratejisi çerçevesinde başta MICE ve etkinlik turizmi odaklı çalışan medya kuruluşları ve uluslararası derneklerle iş birlikleri genişletiliyor.

“EĞLENCELİ VE DOPDOLU BİR İÇERİK SİZLERLE”
İçerik hakkında bilgi verir misiniz?
ACE of M.I.C.E. sahnesi 8. yaşında; ışık, renk, ses ve dijital kurguların büyüleyici birlikteliğiyle hikayeler yaratanlara ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü isimler benzersiz deneyimlerini ve gelecek perspektiflerini ACE of M.I.C.E. izleyicisiyle paylaşacak. Uluslararası seyahat acenteleri, birlik başkanları TÜRSAB başkanımız moderasyonu ile pandemi sonrası turizmin geleceğini masaya yatıracaklar. Sektör derneklerinin başkanları MICE Sektörünün geleceğini masaya yatıracak. Global pazarın lider tur operatörleri ve uluslararası zincir oteller pandemi sonrası seyahat trendlerini ele alacaklar. Kurumsal şirketlerin CMO’ları geleceğin pazarlama dünyasını oluşturacak trendleri ele alacaklar. Etkinlik ve sponsorluk yönetimi, iletişimde dijitalleşme, kurumsal şirketlerin kurumsal iletişim bölüm başkanları tarafından ele alınıyor olacak. Tıpta uzmanlık dernekleri oturumunda dernek başkanları yeni nesil hibrit kongre deneyimlerini sektörle paylaşacaklar. Galataport moderasyonu ile Cruise şirketleri üst düzey yöneticileri Cruise gemilerinde incentive etkinliklerinin avantajlarını MICE sektörü ile paylaşıyor olacak. Havayolu ve Hava alanı işletmeleri katılımıyla; Turizm Endüstrisinde Havacılığın Seyri/Önemi ele alınacak. Kreatif Etkinlik Ajansları ve Görsel Efekt Yaratıcılarını bir araya getiren Production Talks ile etkinliklerin hayalden gerçeğe nasıl döndüğünü göreceksiniz.

“AMEZING PARTY BY JOLLY MICE KONUKLARA UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATACAK”
Bu yıl da AMEzing Parti olacak mı?
Fuarın birinci günü olan 2 Haziran 2021 tarihinde MICE ve Turizm profesyonelleri Jolly MICE isim sponsorluğunda muhteşem bir parti eşliğinde İstanbul Kongre Merkezi açık alanda bir araya gelecek. Artık bir marka haline gelmiş olan “AMEzing Parti” her yıl ayrı bir konseptte düzenleniyor. Turizm, MICE profesyonelleri ve kurumsal satın alıcıların davetli olduğu partide, video mapping şov, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşatılacak.

Gecce Gastro Show’dan da bahseder misiniz?
Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği iş ortaklığı ile ilkini gerçekleştirdiğimiz Gastro Show gastronomi turizmi sektörünü geniş çaplı bir araya getirecek. 2.200 m2 net stant alanı ile düzenlenecek fuar kapsamında 19 ayrı oturumda dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şefler, Dünya Gastronomi Turizmi Başkanı, önemli Türk master şefler, Turizm ve Gastronomi sektörüne yön veren isimler konuşmacı ve katılımcı olarak yer alacaklar. Fuar alanında ünlü şeflerin tadımları Gastro Show VIP Lounge Area içerisinde 360 derece video mapping eşliğinde teknolojik bir şekilde gerçekleştiriliyor olacak. Oturumlar ise dış alanda kurulacak olan Dome çadır içerisinde gerçekleştirilecek. 3 Haziran tarihinde ise ICC Üsküdar salonunda gerçekleştirilecek Gecce Mekan Ödülleri kırmızı halı seremonisi, sahne şovları ile izleyicileri büyülemeye hazırlanıyor.


 

Volkan Ataman