Güzel Olan ve Huzur Veren Her Şeyi Severim

Güzel Olan ve Huzur Veren Her Şeyi Severim Güzel Olan ve Huzur Veren Her Şeyi Severim

Ekranların sevilen oyuncusu Semra Güzel, bu zamana kadar “Zengin Kız Fakir Oğlan” “Hiyanet Sarmalı” “Hom Ofis” “Kardeş Payı” “Şevkat Yerimdar” dizilerinde yer alarak yeteneği ve güzelliği ile herkesi kendisine hayran bıraktı. Yurt dışında aldığı eğitimlerle bilgi ve birikimini artıran güzel oyuncu bir yandan da kendisini geliştirmeyi amaçladığı programcılık alanında da ilerleyerek yeni açtığı YouTube kanalı için çalışmalarını sürdürüyor. Yakın dönemde televizyon ekranlarına yeniden döneceğinin müjdesini de veren Semra Güzel ile kariyer geçmişini, yeni projelerini, spor tutkusunu ve yaşam tarzını Klass okurları için konuştuk.  

Semra Hanım, size genelde Maçka Parkı’nda rastlıyoruz. Buraya sıklıkla spor için gelir misiniz?
Doğayı hissederek, doğa ile iç içe spor yapmayı seviyorum. İstanbul’un ortasında böyle bir park, şehir karmaşışından sizi uzakta tutuyor. Özelikle pandemi döneminde açık havada spor yapmak daha önemli bir hal aldı. Çok sıklıkla gelmesem de fırsat buldukça burada olmayı seviyorum.


“SPOR, HERKES İÇİN BİR ZORUNLULUK OLMALI”
Spor sizin için ne ifade ediyor?
Spor herkes için bir şey ifade etmeli bence. Hobi değil bir zorunluluk olduğunun farkında olmalıyız. Pandemi döneminde de anladık ki bağışıklık sistemimiz ne kadar kuvvetli ise her şeye karşı daha dayanıklı oluyoruz. Spor yaparken hem fiziksel sağlığımı koruyorum hem daha verimli düşünebiliyorum. Bu bakımdan spor, sadece benim için değil herkes için bir zorunluluk olmalı.


Kısaca özetleyecek olursak Semra Güzel nasıl biridir?
İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimimi İzmir’de tamamladım. Daha sonra yurt dışında eğitim ve iş hayatına atıldım. Bu sürede eğitim seminerlerine katıldım, çeşitli sertifika ve diplomalarla bilgi, birikimimi artırarak kendimi geliştirdim. En sonunda edindiğim kültürel zenginlikleri ülkeme taşıdım ve İstanbul’a dönerek iş hayatıma burada devam ettim. Güzel olan ve huzur veren her şeyi severim. Öncelikle insanları, sevdiklerimle zaman geçirmeyi, çalışmayı, paylaşmayı, konuşmayı, yazmayı, yemek yapmayı, yemeyi, ikram etmeyi, şükretmeyi, hayatın her anını dolu dolu yaşamayı ve hiçbir anımı boş bırakmamayı amaç edindim.


 “Alemin Kralı” dizisi ile televizyona ekranlarına adım attınız. Kamera önündeki maceranızdan da bahsedebilir misiniz?
Alemin Kralı dizisi ile televizyon serüvenim başladı. Sonra sırasıyla “Zengin Kız Fakir Oğlan, Hiyanet Sarmalı, Hom Ofis, Kardeş Payı, Şevkat Yerimdar” dizilerinde yer aldım. “Kervan 1915” isimli filmde ve “Bizim İçin Söyle” TV programında yer aldım.  Her proje kariyerime katkı sağladı. Hepsinde de severek, eğlenerek deneyim kazanarak yer aldım.
 

“PROGRAM YAPARKEN HEM PROGRAMIN OYUNCUSU OLUYORSUNUZ HEM DE PROGRAMIN HAZIRLIĞINI, İÇERİĞİNİ OLUŞTURUYORSUNUZ.”

Bir YouTube kanalınız var. Orada da programlar yapıyorsunuz. Programcılığı seviyorsunuz sanırım?
Evet, programcılığı seviyorum. Programcılık bambaşka bir alan. Program yaparken hem programın oyuncusu oluyorsunuz hem de programın hazırlığını, içeriğini oluşturuyorsunuz. Program yaparken tüm alanlarında yer almak apayrı bir duygu. Bu istek beni YouTube kanalıma da yönlendirdi. YouTube kanalında program ve çalışmaları daha yeni başlattık sayılır. Ancak izleyicilerimden, takipçilerimden gelen güzel yorumlar ve beğeniler doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. YouTube kanalımda programcılığım tüm hızıyla sürecek.


Sizce ünlü olmak için magazinsel olmak gerekiyor mu?
Evet, bu bir gerçek! Eğer amaç ünlü olmak, daha doğrusu yaptığın işleri kitlelere ulaştırmaksa magazinsel olmanın katkısı kesinlikle var. Magazinsel olmak daha fazla kitleye ulaşarak kitlenin sizin farkınıza varmasını sağlıyor. Ancak ben güzel haberlerle magazinsel olmayı hedefliyorum.


“TV EKRANLARINDA BENİ TEKRAR İZLEYECEKSİNİZ”
Yeni projeleriniz var mı? Gelecek planlarınız nedir?
Tabii ki yeni projeler var. Film, dizi ve TV programcılığında elimizde olan projeleri değerlendiriyoruz. Kaliteli çalışmalar yapmak adına her bir projeyi titizlikle inceliyor ve üzerinde çalışıyoruz. Yakında başlayacak olan çalışmalarla TV ekranlarında beni tekrar izleyeceksiniz.


Sevenlerinize ne söylemek istersiniz?
Sevenlerime ilk önce kalpten bir teşekkür borçluyum. Çok değerli duygular besleyip bu duyguları bana da hissettiriyorlar. Müthiş bir his. Biraz sabırlı olmalarını ve en kısa zamanda güzel projelerle yine ekranlarda olacağımı bilmelerini istiyorum. Herkese kucak dolusu sevgiler.

İnstagram:semraguzel


 

Semra Güzel