Hatice Çavaş : “Kozmik Enerji Kişinin Neye İhtiyacı Varsa Orayı Tedavi Ediyor, Amaç Kişide Eksik Olanı Tamamlamaktır”

Hatice Çavaş : “Kozmik Enerji Kişinin Neye İhtiyacı Varsa Orayı Tedavi Ediyor, Amaç Kişide Eksik Olanı Tamamlamaktır” Hatice Çavaş : “Kozmik Enerji Kişinin Neye İhtiyacı Varsa Orayı Tedavi Ediyor, Amaç Kişide Eksik Olanı Tamamlamaktır”

Hatice Çavaş Estetik Ve Güzellik Merkezi Sahibi Ve Kozmik Enerji Uzmanı Hatice Çavaş, Kozmik Enerji İle İlgili Tecrübelerini Ve Kozmik Enerjinin Bilinmeyen Yanlarını Klass’a Anlattı Estetik ve güzellik sektörünün önde gelen isimlerinden başarılı iş kadını Hatice Çavaş, 17 yıl önce aynı zamanda akademisyen olan kozmik enerji uzmanı danışanı tarafından keşfediliyor. Hatice Çavaş, kendisini keşfeden akademisyen danışanından eğitim aldıktan sonra kozmik enerji uzmanı oluyor. Fizyo Enerji ile Kozmik Enerji’yi birleştirerek kişilere uygulayan Hatice Çavaş, Londra ve Türkiye’deki merkezlerinde danışanlarına sadece yüz yüze değil uzaktan da şifa vererek hem içten hem de dıştan güzellik mottosunu gerçekleştiriyor. Yeni gelecek olan son teknoloji cihazla birlikte direkt hedef odaklı çalışacağını belirten Hatice Çavaş ‘İçim dışım estetik’ mottosuyla sektöre yeni bir bakış açısı kazandırmayı da hedefliyor. Hatice Çavaş ile gelecek hedeflerini ve planlarını Fairmont Quasar İstanbul’un muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.  

Hatice Hanım “içim dışım estetik” mottosuyla yola çıktınız. Bedene yapılan estetiği biliyoruz. Ruha yapılan estetik nasıl oluyor? Ruh estetiğini okuyucularımız için anlatabilir  misiniz?
‘İçim dışım estetik’ ile ilgili Allah izin verirse en kısa zamanda kitabım çıkacak. Merkezimde yüz ve vücut estetiği dokunuşları yapıyorum. Hastamı mutlu etmek için ihtiyacı olan tüm dokunuşları yapıyorum. Ama bir de benim kozmik enerji dediğim ruhsal ve fiziksel olarak yaptığım işlemler var. Eskiden tabipler yoktu. Ayşe nine, Fatma nine isminde şifacılar vardı. Günümüzde bu tarz alternatif tıp uygulamaları revaçta. Dünyamız dua ve enerjiyle dönüyor. Bu yüzden enerji hayatımızda çok önemli. 17 yıl önce İzmir’de bir üniversitede kozmik enerji üzerine eğitim veren bir akademisyen bana bakıma geldi. Akademisyenin yüzüne dokunuş yaparken benim şifacı olduğumu keşfetti. Daha sonra ben eğitim için okula gelemeyeceğimi söylediğimde, kendisinin geleceğini söyledi. Bir yıl boyunca bana kitaplarını getirerek eğitim verdi. Bir yılın sonunda kozmik enerji uzmanı olarak insanlara şifa dağıtmaya başladım. İnsanlar merkezimize hayatları güllük gülistanlık olarak gelmiyorlar. Yüzünde dokunuş yaptırmak isteyen bazı kadın ve beyefendilerin hiçbir şeye ihtiyacı olmuyor. Lakin kendilerini mutsuz ve çirkin hissediyorlar. Ben bunları gördüğümde herhangi bir dokunuşa ihtiyaçları olmadığını söylüyorum. İçinizin rahatlamaya ve okyanusta gibi hissetmeye ihtiyacınız olduğunu söylüyorum. Kendisi de arzu ederse o insana kozmik enerji tedavisi yapıyorum. O zaman içi ferahlıyor, rahatlıyor ve kendini mutlu hissediyor. Dışarıdan da ihtiyaçları varsa küçük dokunuşları yapıyorum. Sonra kişi bir bütün olarak mutlu bir şekilde kliniğimizden ayrılıyor.

‘KOZMİK ENERJİ DE BİLİMSELDİR’
Hatice Hanım, kozmik enerji bilimsel midir ve faydaları nelerdir?
Fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklarınız olabilir. Örneğin böbrekten tutun kalbe kadar ne rahatsızlığınız varsa tedavi ediyor. Kozmik enerji de bilimseldir. Hastanın ciddi problemleri varsa kişiyi mutlaka doktorlarımıza yönlendiriyoruz. Benimle olan tarafı öncelikle beyni rahatlatmak. Beyin rahatladığı zaman otomatik olarak bütün hücrelere yansıyor. Beyin hangi bölgede rahatsızlık varsa onu iyileştirmeye çabalıyor. Kozmik enerji kişinin neye ihtiyacı varsa orayı tedavi ediyor. Kozmik enerji amacı kişide eksik olanı tamamlamaktır.

Kozmik enerjiyi uygulayan kişilerin doğuştan yeteneği bulunmaktamıdır. Sadece eğitim alınarak yapılabilir mi?
Var olan yetenek çıkar, var olmayan yetenek çıkmaz. Ancak bir eğitimci, teorik olarak dersleri ve tekniği öğrenebilir. Yeteneği var olanlara yardımcı olur. Ben de şifacı olabilirim diyen çok insan tanıdım ama olmuyor. Kendisinin negatif enerjisi varsa, daha kendini iyileştiremiyorsa başkasına yardım edemez. Hatta daha büyük tehlikelere yol açabilir. O yüzden gideceğiniz kişinin yeteneği çok önemlidir.
 
Bazı kişiler fiziken güzel olmasa bile biz onların enerjilerini beğeniriz ve onları güzel buluruz. Sizin yaptığınız kozmik enerji uygulamasının bunun gibi bir faydası var mı?
Her zaman söylüyorum; Kalp tanrıdır, kalbin güzel olursa sen her yönden sevilirsin. Yeter ki kalbin güzel olsun. Güzel kalpliysen kendini kalbine emanet et. Sen artık her şeye layıksındır. Hiçbir şeye ihtiyacın kalmıyor, çünkü hayat her şeyi sana altın tepside sunuyor.

Londra’da şirketiniz bulunuyor. Londra’da kozmik enerji şifalandırmasını nasıl yapıyorsunuz?
Londra’ya uzun yıllardır gidiş geliş yapıyorum. Türkiye’deki danışanlarım ruhsal estetiğe nasıl ihtiyaç duyuyorlarsa, Londra’daki danışmanlarım da aynı ölçüde ihtiyaç duruyor. Londra’da bulunan bazı arkadaşlarım fotoğraflarını atıyor. Onlara uzaktan kozmik enerjiyi gönderebiliyorum.

Biorezonans ve Biyoenerji Çalışması aynı işlemi mi görüyor? Cihazlarla kişinin yaptığı işlem aynı mı?
Baktığımızda hepsi bir bütündür. Vücudumuzda hücreler var ve bu hücreler bizim yaşamımızın yapı taşı. Bu hücrelerde de bozulan ya da canlılığını yitirenler olabiliyor. Kozmik enerji ile birlikte cihazı kombinlediğimizde daha hızlı sonuç alabiliyoruz. Mesela bana yeni bir cihaz gelecek. Ben cihazı kendimle kombin yapacağım. Ben kozmik enerji uzmanıyım ama enerjimi bir cihazla bütünleştireceğim. Ben elimi koyduğumda orada ne sıkıntısı olduğunu, nereden olduğunu biliyorum ve anlıyorum. Böyle bir cihaz bana geldiğinde cihaz bana sinyal veriyor. Oraya daha da ağırlıklı çalışıyoruz.

Gelecek planlarınız ve hedefleriniz nelerdir?
Ben her zaman; Hedeflerin dipsiz bir kuyu olduğunu söylerim. Hedeflerimin her zaman var olacağına inanıyorum. 30 yıldır bu sektörün içindeyim, halen de hedeflerim var ve yola devam