İlhan Şahin : “Başarısız Öğrenci Yoktur, Nereden Başlamaları Gerektiğini Bilmeyen Öğrenci Vardır”

İlhan Şahin :  “Başarısız Öğrenci Yoktur, Nereden Başlamaları Gerektiğini Bilmeyen Öğrenci Vardır” İlhan Şahin : “Başarısız Öğrenci Yoktur, Nereden Başlamaları Gerektiğini Bilmeyen Öğrenci Vardır”

‘2022-23 Yılının En İyi Eğitimcisi’ ödülünü alan ve eğitim dünyasının en başarılı isimlerinden biri olan İlhan Şahin, eğitim sektörüne adadığı 25 yıllık tecrübesi ve tavsiyeleri ile öğrencilere yol göstermeye devam ediyor. Kurumlarında uyguladığı modellerle; teşhis, tedavi ve takip yöntemini birçok uygulamada kullandıklarını belirten Şahin, öğrencilerin eğitim yolculuklarında doğru yönlendirilebilmeleri için önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Ödüllü eğitimci, her konuşmasında başarısız öğrenci diye bir kavramın olmadığını vurgularken, öğrencilerin en büyük eksiğinin nereden başlamaları gerektiğini bilmemelerinden kaynaklandığını söylüyor. Yıllarca eğitimde pek çok yöntemin öncülüğünü yapmış olan tecrübeli eğitimci, TYT ve AYT sınavı sürecinde artık A-FRESH yöntemini kullandıklarını da belirtiyor. Şahin, sınav sürecine kadar konu tekrarları, haftalık kamplar ve hızlandırılmış konu tekrar kampları ile öğrencileri çok çeşitli yöntem ve organizasyonlarla desteklemekten vazgeçmeyeceklerinin altını çiziyor.  

Eğitim sektörünün başarılı isimlerinden İlhan Şahin, öğrencilerin eğitim yolculuklarında doğru yönlendirilmeleri adına önemli çalışmalar gerçekleştirerek alanında fark yaratmaya devam ediyor. ‘2022-23 Yılının En İyi Eğitimcisi’ ödülünü alan İlhan Şahin, eğitim sektörüne adanmış 25 yılın ardından tecrübelerini paylaşarak eğitimde önemli noktaların altını çiziyor. Öğrencilerin yaşadıkları eksikliklere vurgu yapan ödüllü eğitimci, tıpta olduğu gibi eğitimde de teşhis, tedavi ve takibin önemine değiniyor. Türkiye’de her geçen yıl eğitim sisteminde birçok değişiklikler olduğunu ancak her kurumun bu değişimlere ayak uyduramadığını söyleyen başarılı eğitimci, eğitimde en önemli noktanın bilginin kalıcı olmasını sağlamak olduğunu söylüyor.

“TYT VE AYT SINAVI SÜRECİNDE A-FRESH YÖNTEMİNİ KULLANIYORUZ”

Kurumlarında; teşhis, tedavi ve takip yöntemini birçok uygulamada kullandıklarını belirten Şahin, okul ve kurs merkezlerinde üniversiteye hazırlanan öğrencileriyle TYT ve AYT sınavı konularını minimum 5 tekrar yaparak tamamladıklarını ekledi. Yıllarca eğitimde pek çok yöntemin öncülüğünü de yapmış olan tecrübeli eğitimci, TYT ve AYT sınavı sürecinde artık A-FRESH yöntemini kullandıklarını da belirtti. İlhan Şahin, “Mart ayına kadar konularımız büyük ölçüde biter. Sonraki süreçte ‘A-Fresh’ adını verdiğimiz iki haftalık hızlandırılmış konu anlatım derslerine geçeriz. Tüm konular bitince öğrencilere kendi öğretmenleri dışında bünyemizdeki farklı eğitim kurumlarından gelen alanında çok tecrübeli farklı öğretmenlerle günlük 9 saatlik bir ders programını kapsayan 7 günlük kamplar yapıp tüm konuları baştan aşağı yeniden tekrarlanıyoruz. Bu yöntemle her bir dersin senenin başından sonuna kadar minimum 4-5 defa tekrarı yapılarak öğrencinin bilgiyi aldığından emin oluyoruz.” diyerek sözlerine devam etti. Önemli olanın sonuç değil, hedef olduğunu ifade eden Şahin, öncelikle öğrencinin hedefini belirlediklerini, çalışma sistemini ona göre kurduklarını söyleyerek asıl başarının öğrenciyi hedeflediği noktaya ulaştırmak olduğunu ve kendilerinin de bu yolda yürüdüklerini sözlerine ekliyor.