İnsanlar Atlas Balık’a Gelip Yorgunluklarını Attıklarında Ben de Yorgunluğumu Atıyorum

İnsanlar Atlas Balık’a Gelip Yorgunluklarını Attıklarında Ben de Yorgunluğumu Atıyorum İnsanlar Atlas Balık’a Gelip Yorgunluklarını Attıklarında Ben de Yorgunluğumu Atıyorum

Atlas Balık Yönetim Kurulu Başkanı Ünlü İş İnsanı Örfi Bilgin, restoranlarını özel kılan detayları Klass’a anlattı...  

“Denizden Sofranıza” sloganı ve Boğaz manzaralı muhteşem konumuyla misafirlerini ağırlayan Atlas Balık, taze ve lezzetli deniz ürünlerini mevsimine göre 60 çeşit mezesiyle birlikte sunuyor. Turistlerin, sanatçıların, futbolcuların ve iş dünyasının favori restoranlarından birisi olan Atlas Balık dekorasyonunu dört senede bir yenileyerek misafirlerinin şık bir ambiyansta, keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Atlas Balık Yönetim Kurulu Başkanı Örfi Bilgin ile Atlas Balık’ın hikayesini, zengin menüsünü, hizmet anlayışını ve kendisinin farklı sektörlerde yaptığı yatırımları Klass okurları için konuştuk.


Örfi Bey, Atlas Balık olarak balığın en lezzetli halini misafirlerinize sunuyorsunuz. Atlas Balık’ın hikayesini bizimle paylaşır mısınız?
Atlas Balık’ı 2012 yılından beri işletiyoruz. Restoranımız dekorasyonuyla, hizmetiyle ve lezzetleriyle buraya gelen misafirlerimize kendilerini rahat ve keyifli hissettirmeli. Ekibimizle birlikte emek vererek mekanımızı buralara kadar getirdik. Bundan sonrası için de büyük hedeflerimiz var. Dünya çapında bir restoran olmak istiyoruz.

“BALIĞIN TADI MEVSİMİNDE GÜZELDİR”
Atlas Balık’ın menüsünde neler var?
Menümüzde ara sıcaklarımız ve balık menülerimizin yanında aşağı yukarı 60 çeşit mezemiz var. Balık çeşitlerini mevsime göre sunuyoruz. Balığın tadı mevsiminde güzeldir. Hardal soslu levrek marine, levrek mezesi, balıktan içli köfte, levrek pazı sarma, lakerda, kara kuyu ve kalamar ızgara misafirlerimize sunduğumuz en özel lezzetlerimiz.

Sizin bir iş insanı olarak Atlas Balık’ın dışında başka yatırımlarınızın da olduğunu biliyoruz. Bu yatırımlardan da bahsedebilir misiniz?
İstanbul’un farklı bölgelerinde inşaat sektörüne yatırımlar yaptım. Beşiktaş, Şişli ve Beylikdüzü’nde inşaatlarımız var. Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerimizde kara yolları yaptık. Petrol istasyonlarımız ve petrol dağıtım firmamız var. Çalışmayı çok seviyor, çalışmadığım zaman yoruluyorum. Atlas Balık’a gelip denizi ve çalışanlarımı gördüğüm zaman mutlu oluyorum. İnsanlar akşam buraya gelip yorgunluklarını attıklarında onlarla ben de yorgunluğumu atıyorum. Bir hata söz konusu olduğunda da çok üzülüyorum. Misafirlerimizi mutlu etmek adına büyük bir titizlikle çalışıyoruz.

“YATIRIMLARI DOĞRU YERDE YAPMAYA ÖNEM VERİYORUM”
Önümüzdeki dönemde yeni yatırımlarınız olacak mı?
Bu konuda ince eleyip sık dokuyorum. Her şeyin doğru zamanda yapılması gerektiğine inanıyorum. Yaptığınız her işte temeliniz sağlam olmalı. Uzun yola çıkarken bile sağlam araçla çıkıyorsunuz. İş hayatı da böyledir. Yatırımlarımı doğru yerde yapmaya büyük önem veriyorum. Yaptığım iş uzun vadede beni mutlu etmeli. İlerleyen dönemde yeni inşaat projeleri içerisinde yer almayı planlıyorum. Atlas Balık’ı da dört yılda bir ciddi rakamlar ödeyerek yeniliyoruz. Bu işi yapıyorsanız en iyisini yapmalı, hiçbir masraftan kaçınmamalısınız. Avrupa’nın en iyi müşterilerini mekanımızda ağırlamak istiyoruz. Ben Türkiye’yi seven bir iş insanıyım. Bu ülkeye her zaman hizmet vermek istiyorum.

“ÖNCELİĞİM HER ZAMAN TÜRKİYE”
Türkiye’de Atlas Balık’ı başka yerlerde de görecek miyiz?
Şubeleşme konusunda da temkinli hareket etmek istiyoruz. Bugüne kadar bize bu konuda herhangi bir teklif gelmedi. Teklif gelmesi durumunda değerlendirebiliriz. Bir iş sizi yukarı taşıyacaksa bu işe girmelisiniz.  Yurt dışı ile ilgili herhangi bir düşüncem yok. Önceliğim her zaman kendi memleketim Türkiye olmuştur.


 

Örfi Bilgin