Kadınlarımıza Farlı Eyeliner Kullanmalarını Tavsiye Ediyorum

Kadınlarımıza Farlı Eyeliner Kullanmalarını Tavsiye Ediyorum Kadınlarımıza Farlı Eyeliner Kullanmalarını Tavsiye Ediyorum

Ludmila Beauty Art Studio Kurucusu ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Ludmila Martseva, kalıcı makyaj tekniklerini Klass’a anlattı.  

Ludmila Beauty Art Studio Kurucusu ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Ludmila Martseva, kalıcı makyaj, dudak renklendirme, eyeliner, dipliner, farlı eyeliner, kirpik lifting, kaş pudralama, protez tırnak, areola pigmentasyon, kalıcı makyaj silme, dövme silme gibi alanlarda hizmet veren Türkiye’nin sayılı isimlerinden. Aldığı önemli eğitimler doğrultusunda danışanlarına kaliteli bir hizmet sağlayan Ludmila Martseva kadınların önemli sorunlarına çözümler sunuyor. Yaptığı işlemlerde çok dikkatli ve özenli çalıştığını ifade eden Ludmila Beauty Art Studio Kurucusu ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Ludmila Martseva ile Farlı Eyeliner’ın özelliklerini ve farklılığını, dudak renklendirmenin inceliklerini Klass okurları için konuştuk.

Ludmila Hanım, kalıcı makyaj konusunda Türkiye’de önemli isimlerden birisiniz. Okuyucularımız için sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Babam Rus, Annem ise Ukraynalı. 15 yıl önce Türkiye’ye geldim. Hayalimde her zaman güzellik salonu sahibi olmak vardı. Kalıcı makyaj konusundaki yeteneğimi bir arkadaşım fark etti. Kalıcı makyaja 8 sene önce başladım. Bu alanda hem yurt içi hem yurt dışında çok fazla eğitim aldım ve kendimi geliştirdim. Ruslardan ve Ukraynalılardan işin tüm teknik yapısını öğrendim. Kalıcı makyaj, dudak renklendirme, eyeliner, dipliner, farlı eyeliner, kirpik lifting, kaş pudralama, protez tırnak, kalıcı makyaj silme, dövme silme gibi alanlarda hizmet veriyorum.

Yaptığınız işlemler arasında son zamanların trendi olan “Farlı Eyeliner” ı görüyoruz. Farlı Eyeliner’ın farkı nedir, kadınlar neden Farlı Eyeliner yaptırmalılar?
Türkiye’de hava sıcak olduğu için sabah yapılan makyaj öğlen dağılmış oluyor ve çirkin bir görüntü oluşuyor. Kozmetiğe alerjisi olan ya da göz kapağı düşük olan kadınlarda da makyaj çabuk dağılıyor. O yüzden bu durumlara karşı farlı eyeliner’ın tercih edilmesi büyük kolaylık ve çok kullanışlı. Denize girerken dağılmıyor ama alanında uzman kişilere ve iyi yerlere yaptırmak gerekiyor. Yapılan işlemin kalitesinden işin ustalığının ne kadar iyi olduğunu anlayabilirsiniz. Farlı Eyeliner kullanışlı olduğu için danışanlar tarafından tercih ediliyor. Yapılan işlem 7-10 gün arası içinde tam oturmuş oluyor. Dudaklarda bu durum daha kısa sürüyor. Ancak tavsiyelere uymakta fayda var. İşlem sonrasında tavsiye edilen kremin kullanılması ve fazla su içiminin olmaması gerekmektedir. Farlı Eyeliner’da kahverengi, gri gibi renkleri tercih ediyorum çünkü çok daha kullanışlı. Yeşil, mavi gibi renkleri çok nadir kullanırım. Zaten bu renklerin gerektiğinde çıkması çok zor oluyor. Yaptığım işlemlerde çok dikkatli ve özenliyim bu nedenle işimin en iyisini yapmaya çalışıyorum çünkü en büyük korkum insanların zarar görmesidir. Zamanında kendime yaptırdığım işlemlerde yapılan hatalar yüzünden çok sıkıntı yaşadım.

Dudak renklendirme son zamanlarda çok popüler. Kadınlar dudak renklendirmesini neden istiyor ve sizin farkınız nedir?
Benim yüzde en sevdiğim bölge dudak. Bayanlarda en seksi bölge dudaktır. Erkekler kaşa ya da göze fazla bakmazlar genelde dudağa bakarlar. Türkiye’de morumsu dudaklara sahip çok fazla kadın var. Kalıcı makyaj ile bu duruma çözüm sunuyoruz. Çok hoş ve güzel bir renk sağlayabiliyoruz. Ama burada önemli olan doğru rengi seçmek. Morumsu bir dudağa pembe uygularsanız 1 ay sonra lacivert bir renk görürsünüz. Bu yüzden çok dikkatli olmak lazım. Dudak renklendirme işlemi kadınlar tarafından çok tercih edilen bir işlem. Son zamanlarda dudaklara dolgu işlemi çok fazla yaptırılıyor ve dudak haliyle hassaslaşıyor bu yüzden dudak renklendirme işlemi yaptırmak zorlaşabiliyor. Dudak renklendirme işleminde 3- 4 gün içinde iyileşme oluyor. Rengin tam oturması yaşa göre değişkenlik gösteriyor. Daha olgun yaştaki kadınlarda renk oturma süreci daha uzun olabiliyor bu yüzden olgun yaştaki kadınların rötuşları daha geç yapılmalı. Mesela 80 yaşında bir kadın danışanımda rengin tam oturması 90 günü buldu.

Siz ayrıca meme ucu renklendirme işlemleri de yapıyorsunuz. Kadınlar neden bu operasyona ihtiyaç duyuyorlar?
Bazı meme uçları çok kahverengi ya da koyu siyah olabiliyor, biz yaptığımız işlemle pembe yapabiliyoruz. Zaman içinde sarkan göğüsleri de toparlayabiliyoruz. Kanserli hastalıklar sonucu kaybolan meme uçları oluyor. Biz sıfırdan yeni göğüs ucu yapabiliyoruz. Bazı kadınlar silikon yaptırdıklarında yara izleri kalabiliyor, biz o izleri de yok edebiliyoruz. Kadınların önemli sorunlarına çözüm üretiyoruz. Bu arada yapılan işlemlerin photoshop’lu ve photoshop’suz hallerine dikkat etmek lazım. Ben iyileşmiş işlemlerimi video şeklinde paylaşıyorum. Videolarda photoshop yapamazsınız. Yapılan gerçek işlemi görürsünüz. İşime ve kendime güveniyorum.
 

İNSTAGRAM: ludmila_martseva

 

Ludmila Martseva