Kahvaltıda Her Sabah Mutlaka 2 Yumurta Yiyor, Pilates Yapmayı İhmal Etmiyor

Kahvaltıda Her Sabah Mutlaka 2 Yumurta Yiyor, Pilates Yapmayı İhmal Etmiyor Kahvaltıda Her Sabah Mutlaka 2 Yumurta Yiyor, Pilates Yapmayı İhmal Etmiyor

Dr. MusK Clinic’in Kurucusu Uzm. Dr. Nihal Koç, medikal estetik alanındaki başarıları kadar mutlu aile hayatı ile de öne çıkan bir isim. İki çocuk annesi olmasına rağmen formunu korumayı başaran Dr. Nihal Koç, sağlıklı beslenmeye özellikle özen gösteriyor. Sağlıklı ve zinde görünümünün yanı sıra kilo almamayı başararak her zaman formda ve zarif görünen Nihal Koç’un güzellik sırları bu özel haberde gizli.  

Her şeyden önce genetik olarak şanslı olan Dr. MusK Clinic’in Kurucusu Uzm. Dr. Nihal Koç, 2 çocuk sahibi olduktan sonra kilosunu ve formunu korumak için yediklerine dikkat etmeye başlıyor. Yemek yemenin kendisi için bir zevk olduğunu söyleyen Dr. Nihal Koç, “Güzel mekanlarda, arkadaşlarımla yemek yemekten çok keyif alıyorum. Bu nedenle diğer zamanlarda yediklerime dikkat ederek, formda ve sağlıklı kalmaya özen gösteriyorum.” diyor. Zeytinyağlı ve sağlıklı yiyecekleri, tadı güzel fit tarifleri tercih eden Koç, takip ettiği bazı diyetisyenlerin tariflerini deniyor. Sabah kahvaltısının kendisinin vazgeçilmezi olduğunu söyleyen Dr. Nihal Koç, günün en önemli öğünü olarak gördüğü kahvaltıda her sabah mutlaka 2 yumurta yiyor. Bu sayede gün içinde tok kalabiliyor.

YÜRÜYÜŞ VE PİLATES EN SEVDİKLERİ
Sağlıklı beslenmenin yanında spor yapmaya da vakit ayırıyor. Yürüyüş ve pilates en sevdikleri. Yaz kış her fırsatını bulduğunda açık havada yürüyüş yapan Dr. Nihal Koç, “Yaz geldi çok daha rahat ve daha uzun yürüyüşler yapabiliyorum” diyor. Estetik işinde olunca sağlıklı ve fit görünmenin daha da önem kazandığını vurgulayan ünlü doktor, dış görünüşüne örnek olmak için de daha çok dikkat ettiğini söylüyor.

DAMARDAN GLUTATYON VE YÜKSEK DOZ C VİTAMİNİ TEDAVİSİNİ DE KLİNİĞİNDE UYGULUYOR
Glutatyon en önemli antioksidan olduğu için damardan Glutatyon ve yüksek doz C vitamini tedavisini de kliniğinde kendine belli aralıklarla uygulayan Dr. Nihal Koç, bu şekilde hem bağışıklığını kuvvetlendiriyor hem de cildini güzelleştiriyor. Ayrıca cildine mutlaka antiaging uygulamaları olan mezoterapi tedavisini de 6 ayda bir 15 gün arayla 3’er seans şeklinde yapan Koç, her seferinde farklı bir ürün kullanarak, cildinin farklı açılardan beslenmesini ve desteklenmesini sağlıyor, cildinin kalitesini arttırıyor. Böylece cildinin parlamasını sağlıyor.

EN ÖNEMLİSİ POZİTİF OLMAK
Tüm bu sağlık ve güzellik uygulamalarını düzenli olarak yapsa da Dr. MusK Clinic’in Kurucusu iki çocuk annesi Uzm. Dr. Nihal Koç genel olarak iyi görünmesini sağlayan en önemli şeyin pozitif olmak olduğunu düşünüyor. “Hayata pozitif bakıyorum. Beni mutlu edecek aktivitelerle uğraşıyor, beni motive edecek arkadaşlarımla vakit geçiriyorum. Başkalarını mutlu etmek de beni ayrıca mutlu ediyor. Negatif insanlardan da uzak duruyorum.” diyerek herkese asıl güzellik, sağlık ve zindelik sırrını veriyor.
 

Nihal Koç