Kemal Arslantürk :“Bizim İçin En Büyük Ödül Danışanlarımızın Olumlu Geri Dönüşleri Ve Referanslarıdır”

Kemal Arslantürk :“Bizim İçin En Büyük Ödül Danışanlarımızın Olumlu Geri Dönüşleri Ve Referanslarıdır” Kemal Arslantürk :“Bizim İçin En Büyük Ödül Danışanlarımızın Olumlu Geri Dönüşleri Ve Referanslarıdır”

Bbm Estetik Kurucusu Kemal Arslantürk, Bbm’in Tercih Edilme Nedenlerini Klass’a Anlattı BBM Estetik Kurucusu Kemal Arslantürk, yüksek lisans öğrencisi iken profesyonel iş hayatına başlayan ardından ise Eczacıbaşı ile Procter&Gamble’da uzun yıllar üst düzey yöneticilik yapan ve birçok uluslararası eğitim alan bir isim. Türkiye’ye yeni giren bazı sağlık ve kişisel bakım ürünlerinin markalaşmasında önemli rol oynayan ve profesyonel iş hayatından sonra girişimci ruhu ile Estetik ve Sağlık Sektörüne başarılı bir giriş yaparak BBM Estetik’i kuran Kemal Arslantürk, verdiği butik hizmetle başarısını ulusal ve uluslar arası arenada kanıtladı. Estetik ile ilgili hizmetleri tek çatı altında toplayan BBM Estetik, bünyesinde medikal estetik, cilt yenileme, vücut şekillendirme, lazer epilasyon ve diyet programları hizmetlerini barındırırken saç ekimi konusunda da alanının iyileri arasında yer alıyor. Eğitimli uzman kadrosu ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile adından söz ettiren BBM Estetik Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Arslantürk ile kendilerini farklı kılan özelliklerini konuştuk.  

Kemal Bey, kurucusu olduğunuz BBM Estetik’te güzellikle ilgili hizmetleri tek bir noktada topladınız. Danışanlarınıza sunduğunuz bütünsel hizmeti anlatabilir misiniz?
Polikliniğimizde medikal estetik, cilt yenileme, vücut şekillendirme, lazer epilasyon ve saç ekimi hizmetlerini vermekteyiz. Estetikle ilgili hizmetleri tek bir merkezde topladık. Türkiye’den ve yurtdışından danışanlarımızla büyük bir aile olduk.

“BİZ FDA ONAYLI, SON TEKNOLOJİ CİHAZLARI KULLANIYORUZ”
Cihaz parkurunuzu devamlı yeniliyorsunuz. Bunun nedeni nedir?
Gün geçtikçe teknoloji değişiyor ve danışanların beklentileri artıyor. Beklenti arttıkça bunlara cevap vermek gerekiyor. Biz FDA onaylı, son teknoloji cihazları kullanıyoruz. Merkezimiz oldukça donanımlı bir yer. Özellikle son dönemde zayıflama bölümümüzü büyütüp genişlettik. Toplamda 8 tane zayıflama cihazımız var. 3 tane son teknoloji yeni cihaz aldık. Dolayısı ile bir danışanın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma sahibiz.

BBM Estetik çocuklarınızın isimlerinin baş harflerinden oluşuyor ve bu ismin kızınız Beyza Arslantürk tarafından ortaya çıktığını biliyoruz. Sizin için manevi bir değeri ve anlamı olmalı. Bu size nasıl hissettiriyor?
BBM isim olarak kulağa hoş gelen son derece modern bir isim. Ancak benim BBM’i sevme sebebim bu değil. Ben işimi çok seviyorum. İş aşığı bir insanım aynı zamanda. Ama benim iş yerimi ve iş yerimin ismini sevme sebebim çocuklarımın isimlerinin baş harflerinden oluşması. Büşra, Beyza ve Mert. Dolayısı ile benim için anlamı çok büyük. Aslında iş yerine verdiğim değer çocuklarıma verdiğim değeri gösteriyor.

“KIZIM BÜŞRA İLE UYUMLU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”
Merkezinizi kızınız Büşra Arslantürk ile birlikte yönetiyorsunuz. Kızınızla birlikte çalışmak nasıl bir duygu?
İstanbul Bilgi Üniversitesinde İngilizce Uluslararası Finans eğitimi alan kızım Büşra, Eczacıbaşı Topluluğu’nda stajını tamamladıktan sonra benimle birlikte Estetik sektörüne adım attı. Eğitim hayatı boyunca kendini profesyonel yönetim alanında eğitimler alarak geliştirdiği için birlikte uyumla çalışmaktayız. Son derece rahat ve mutluyuz. Genç, dinamik ve yaratıcı fikirlere her sektörün olduğu gibi Estetik sektörünün de ihtiyacı olduğuna inanmaktayım. Kızım çok disiplinli ve başarı odaklı. Bu işte bir kadınla çalışmak bana çok büyük avantaj sağladı. Birlikte çok büyük hedeflerimiz var.

İnsanlar neden BBM Estetik’i tercih etmeli?
Burada kişilere ihtiyaçları olmayan hiçbir şeyi önermeyiz. Kurumumuza gelen danışanlarımız istedikleri sonucu alarak bizden memnun bir şekilde ayrılıyor. Kişiye özel ihtiyaç ve isteklerini doğru belirleyip uygun tedavi planını sunmaktayız.  Kişi ayırt etmeksizin hizmet kalitesi herkes için eşit düzeydedir. Çalışanlarımızın yetkinlikleri ve aldıkları eğitimler ile hastaya en iyi hizmeti verebilecek düzeyde. Ekibime profesyonel kurumlardan eğitim aldırdığım gibi kendim de eğitimler vermekteyim. Polikliniğimiz memnuniyet odaklı bir yer. Danışanlarımızın yüzde 84’ü referansla geliyor.

‘BİZİ TERCİH EDEN YENİ DANIŞANLARIN YÜZDE 84’Ü REFERANS SİSTEMİ İLE GELİYOR’
İşlem sonrası da danışanlarınızla ilgilenmeye devam ediyorsunuz. Müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlamanın ne gibi avantajları var?
Profesyonel bir hayattan geldiğim için müşteri ve danışan memnuniyetinin önemini çok iyi bilen biriyim. Aldığımız iş ahlakı ve tecrübemizi buraya yansıtıyoruz. Danışanın ilk karşılamadan son çıkışa kadar her anı konforlu geçmek zorunda. İkram, karşılama, uğurlama, tedavi sürecinin takibi gibi aşamaların hepsi kaliteli olmalı ki danışan memnun kalsın ve referans olarak gösterebilsin. 25 binden fazla kayıtlı danışanımız var. Bizi tercih eden yeni danışanların yüzde 84’ü referans sistemi ile geliyor. Bu durum işimizi iyi yaptığımızı gösteriyor. Kalite sadece uygulanan işlemi değil; ağırlama, karşılama, uygulama sonrası takibi de kapsıyor.

Kemal Bey, aynı zamanda aldığınız ödüllerle de başarınızı kanıtlıyorsunuz. Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?
Ödüller tabii ki işimizi ne kadar özenli yaptığımızı ve başarımızı gösteriyor. Bu ödüller bizi daha çok çalışmaya ve daima daha iyisini yapmaya teşvik ediyor. Ancak bizim için en büyük ödül danışanlarımızın olumlu geri dönüşleri ve referansları. Aldığımız en büyük ödül bizim sürekli danışanlarımız ve onların referanslarıyla bizi tercih eden kişilerin takdiridir.