Melec Çakmak : Girişimciliğiyle Birçok Sektörde Başarı Kazandı

Melec Çakmak :  Girişimciliğiyle Birçok  Sektörde Başarı Kazandı Melec Çakmak : Girişimciliğiyle Birçok Sektörde Başarı Kazandı

Sağlık, mimarlık, finansal danışmanlık ve otelcilik sektöründeki başarılarıyla yetinmeyerek kendisini sürekli olarak geliştiren, insanlara ve kendisine faydalı olabileceği her alanda bilgisini artıran ünlü iş kadını Melec Çakmak, yeni iş ortaklıkları ve projeleri hayata geçirerek girişimci kişiliği ile dikkat çekiyor ve bir kadın olarak iş dünyasındaki konumunu güçlendirerek örnek bir profil çiziyor.  

İş hayatındaki çok yönlü kişiliğiyle ve birçok alanda yaptığı çalışmalarla büyük ses getiren başarılı iş kadını Melec Çakmak, yaptığı proje ve yatırımlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Mimarlık, sağlık, otelcilik ve finansal danışmanlık alanlarında yaptığı işlerle büyük ilgi gören Çakmak, bir kadın olarak iş dünyasındaki konumunu güçlendirerek örnek bir profil çiziyor. Gerçekleştirdiği projelerle birçok farklı sektöre yön veren Melec Çakmak, Avusturya’da sağlık alanında çok ciddi problemler yaşanması ve sektörde çok fazla eksikliğin olması sebebiyle bu alanda ciddi yatırımlar yapmış ve yaptığı gözlemler neticesinde hız kesmeden sağlık sektöründe de büyük başarılara imza atmış bir isim. Derin iş tecrübesinin kendisine her sektörde başarı getirdiğini vurgulayan Melec Çakmak, eşi Umut Çakmak ile birlikte ortak projeler yürüttüklerini ve çok yoğun çalıştıklarını söylüyor.

NİTELİKLİ YATIRIM VE FİNANSAL DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYOR
Şirketlerinin alınacak kararlarında, işletmesinde, geliştirilmesi gereken yerlerde, içerdeki eksiklik ve yenilik kararlarında yer aldığını ve proje bazlı çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden Melec Çakmak, yurt dışında yatırım yapmak isteyen ve işlerini büyütmeyi ve daha karlı yatırımlar yapmayı hedefleyen kişilere A’dan Z’ye nitelikli yatırım ve finansal danışmanlık hizmeti de vererek fark yaratmaya devam ediyor. Avusturya’da Viyana merkezli kurdukları “Largus Capital Partners” firması ile proje finansmanı, mevcut ve yeni projelerin geliştirilmesi ve büyütülmesi, ihracatçı kredisi, yerel ve uluslararası piyasalardan ticari kredi bulunması gibi konularda danışmanlık hizmeti sunduklarını belirten Melec Çakmak, ülkeler arası ekonomik ilişkilerin gelişmesine ve güçlenmesine önemli bir katkı sağlıyor.


Neden seçtik?
İş dünyasının güçlü kadın profillerinden Melec Çakmak, Türk ve yabancı yatırımcılara verdikleri çok özel danışmanlık hizmetleri, otelcilik, mimarlık ve sağlık sektörü gibi çok sayıda farklı sektörde gösterdiği başarı ile herkesin hayranlık duyduğu bir isim olarak öne çıktı.