Mert Adalarlı : “Başarımın En Büyük Sırrı İş Ve Sosyal Yaşam Dünyamda Kurduğum Dengedir”

Mert Adalarlı : “Başarımın En Büyük Sırrı  İş Ve Sosyal Yaşam Dünyamda Kurduğum Dengedir” Mert Adalarlı : “Başarımın En Büyük Sırrı İş Ve Sosyal Yaşam Dünyamda Kurduğum Dengedir”

Redstone Island Gayrimenkul Ve Yatırım Danışmanı Mert Adalarlı, Sosyal Yaşamına Dair Merak Edilenleri Ve Yaşam Felsefesini İlk Kez Klass’a Anlattı Gayrimenkul ve yatırım sektörünün genç ve başarılı isimlerinden Mert Adalarlı, ses getiren projeleri ve girişimciliği ile iş dünyasında dikkat çeken bir isim. Özellikle son yıllarda tüm dünya için bir cazibe merkezi haline gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki çalışmalarıyla yatırımcıların en çok güvendiği ve danışmanlık aldığı isimlerin başında gelen Redstone Island Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanı Mert Adalarlı, başarısını iş ve sosyal yaşantısı arasında kurduğu dengeye borçlu olduğunu söylüyor. İş insanı olmanın ötesinde tutkuları ve zevkleri olan ve hayatı dolu dolu yaşamayı seven bir karakter olan Mert Adalarlı ile sosyal yaşamında nasıl birisi olduğunu, hobilerini, hayallerini ve gündelik hayattaki tercihlerini Klass okurları için konuştuk.”  

“Tek bir cümle kurmak istiyorum. Dürüst ve sözünde duran bir insan olun, yakın çevreniz size güven duysun. Böyle olduğunuzda başarı kendiliğinden gelecektir.”

“Aşk biraz geri planda gibi gözükse de aslında hayatımda ki en önemli enerji kaynağı diyebilirim. Şefkat ise varlığıyla birçok güzel kapının açılmasını sağlayan şey demek benim için.”

“İşimden dolayı fazla seyahat ediyorum ve en çok seyahat ettiğim yer Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti. Kuzey Kıbrıs zaten tatil için harika bir yer. Tatil bir anlamda yaptığımız işin tadı tuzu oluyor. Kıbrıs dışında Dubai’ye seyahat etmeyi seviyorum. “

Mert Bey, siz gayrimenkul ve yatırım sektörünün ödüllü ve son derece başarılı isimlerinden birisiniz. İş dünyasındaki başarınız kadar sosyal yaşantınız da oldukça merak ediliyor. Sosyal yaşantınızda nasıl birisinizdir?
Sosyal yaşantımda oldukça hareketli biriyimdir. Fakat aşırı göz önünde olmak ve kalabalık yerlerde vakit geçirmek yerine sosyal anlamda yeni insanları tanıyacağım, güzel mekânlarda olmayı seçiyorum. Sosyallik bizim işimizin en önemli parçası.

“İŞ RUTİNİME YENİLENMİŞ OLARAK GERİ DÖNÜYORUM”
Yoğun bir iş insanı olmanıza rağmen sosyal kalmayı başarabiliyorsunuz. Bunu nasıl sağlıyorsunuz?
Çalışmayı iş saatleri içerisinde bırakmayı tercih ediyorum. Geriye kalan saatler kendi zihinsel ve sosyal alanıma kalır. Bu dengeyi iyi kurabildiğimi düşünüyorum. Bu şekilde iş rutinime dinlenmiş ve yenilenmiş olarak geri dönüyorum. Bu da daha verimli ve üretken olmamı sağlıyor diyebilirim.

“ARABALAR BENİM İÇİN BİR TUTKU VE BUNUNLA ALAKALI BİR HAYALİM VAR. İLERDE PORSCHE ANTİK ARAÇ GALERİSİ AÇMAK İSTİYORUM.” 
Hobileriniz ve tutkularınızdan bahsetmenizi istersek sizin en büyük tutkunuz ve hobileriniz nelerdir?
Hobi olarak otomobillere ilgi duyuyorum. Arabalar benim için bir tutku ve bununla alakalı bir hayalim var. İlerde Porsche antik araç galerisi açmak istiyorum.  Bunun dışında gezmeyi ve yeni yerleri keşfetmeyi seviyorum.

“ÖĞRENDİKLERİMİ, TECRÜBELERİMİ İNSANLARLA PAYLAŞIRIM”
Mert Adalarlı’nın dünya görüşünü ve olaylara bakış açısını anlatır mısınız?
Hedef ve hedefe giden yolda başarısızlıklarla mücadele edip başarıya ulaşmak için gayret gösteririm. Geçtiğim yollarda öğrendiklerimi, tecrübelerimi insanlarla paylaşırım.

Sizin için bir günü ‘mükemmel’ kılan nedir? 
Benim için bir günü mükemmel kılan doğru plan ve doğru zamanlama. Ve bu ikiliyle gelen harika müşteri memnuniyeti benim için bir günü mükemmel kılmaya yeter.

Hayatınızda en minnettar olduğunuz şey nedir?
Harika bir aileye sahip olmam.

“ADIM ADIM BAŞARILARIMI İNŞA ETTİĞİM BİR HİKÂYEM VAR”
Birkaç cümlede hayat hikâyenizi anlatın dersek neler söylerdiniz?
Mühendislik ile başlayan, otomotivle devam eden; ardından hiç bilmediğim, kendini kanıtlamaya çalıştığım bir sektörde genç yaşımda yaşadığım onca başarısızlıktan sonra adım adım başarılarımı inşa etmeye başladığım bir hikâyem var.

Uzun zamandır yapmayı hayal ettiğiniz bir şey var mı? 
Evet, var. Hayalim Porsche 911 Brabus sahibi olmak.

Hayatınızdaki en büyük başarı nedir?
Hayatımdaki en büyük başarım sosyal çevremi ve ailemi, bunlarla birlikte müşterilerimi doğru bir dengede tutmam.

Aşk ve şefkat hayatınızda nasıl bir role sahip?
Aşk biraz geri planda gibi gözükse de aslında hayatımda ki en önemli enerji kaynağı diyebilirim. Şefkat ise varlığıyla birçok güzel kapının açılmasını sağlayan şey demek benim için.

Kendi yaşantınızda ilham aldığınız biri ya da birileri var mı?
Robert Kiyosaki ve Micheal Jordan ile Kobe Bryant ilham aldığım kişilerdir.

“DÜRÜST VE SÖZÜNDE DURAN BİR İNSAN OLUN, YAKIN ÇEVRENİZ SİZE GÜVEN DUYSUN. BÖYLE OLDUĞUNUZDA BAŞARI KENDİLİĞİNDEN GELECEKTİR.”
İş hayatınızda genç yaşınızda elde ettiğiniz başarılarla birçok girişimcinin de idolü oldunuz. Siz gençlere iş ve sosyal hayata dair ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
Tek bir cümle kurmak istiyorum. Dürüst ve sözünde duran bir insan olun, yakın çevreniz size güven duysun. Böyle olduğunuzda başarı kendiliğinden gelecektir.

“DUBAİ’YE SEYAHAT ETMEYİ SEVİYORUM”
Tatile gitmekten hoşlanır mısınız? Favori tatil yeriniz neresi?
İşimden dolayı fazla seyahat ediyorum ve en çok seyahat ettiğim yer Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti. Kuzey Kıbrıs zaten tatil için harika bir yer. Tatil bir anlamda yaptığımız işin tadı tuzu oluyor. Kıbrıs dışında Dubai’ye seyahat etmeyi seviyorum.

Spor yapmayı sever misiniz? Sporun hayatınızdaki yeri nedir?
Spor yapmayı severim. Haftada 3 gün sabahın erken saatlerinde salonda çalışıyorum.
Bir gün de doğa yürüyüşü yapıyorum.
 
Sizi her zaman çok şık görüyoruz. Giyim stilinizde özellikle dikkat ettiğiniz ve olmazsa olmazım dediğiniz bir parça var mı?
Çok teşekkür ederim. Var elbette. Saatim ve ayakkabı tercihlerim en çok dikkat ettiğim detaylardır.

Dizi film izlemeyi sever misiniz? Sizin favori oyuncunuz kimdir?
Evet, Netflix dizileri ilgimi çekiyor. ‘Suits’ serisi içerisindeki performansından dolayı Gabriel Macht favori oyuncum diyebilirim.

Yemeklerle aranız nasıldır? Favori yemeğiniz ve favori mekân öneriniz olur mu?
Evet, yemeği çok severim ve yemek seçmem. Ancak etli yemekler benim için her zaman 1-0 öndedir.

Asla vazgeçmem dediğiniz bir şey var mı?
Aile her şeydir. Ailemden asla vazgeçmem. Tabi ki arabalarımdan da vazgeçmem. Onlar da benim için çok kıymetli.