Merve İzmir : Moda Ve Tasarım Dünyasına Yeni Bir Soluk Getirdi

Merve İzmir :   Moda Ve Tasarım Dünyasına Yeni Bir Soluk Getirdi Merve İzmir : Moda Ve Tasarım Dünyasına Yeni Bir Soluk Getirdi

Hazır giyim ile haute couture’ü birleştirerek moda ve tasarım dünyasına yeni bir soluk getiren ve styling alanında dikkat çeken çalışmalara imzasını atan Merve İzmir, Ginna Couture markasıyla kendi tasarımı olan kıyafetleri müşterileriyle buluşturuyor. Giyim konusunda ünlülerin de tercih ettiği bir isim olan Merve İzmir, bir yandan da sosyal sorumluluk projeleri üzerinde çalışmalar yürütüyor.  

Küçük yaşlardan itibaren tekstil sektöründe çalışan ve tekstil teknolojisi bölümünden mezun olduktan sonra kariyerini önemli markalarda sürdüren Merve İzmir, bir süre sonra kendi markasını kurarak styling ve moda alanında dikkat çeken çalışmalara imza atamaya başladı. Hazır giyim ile haute couture’ü birleştirerek moda dünyasına yeni bir soluk getiren Merve İzmir, Ginna Couture markasıyla kişiye özel satış ve styling çalışmalarıyla önemli bir başarı yakaladı. Kendisine özgü tarzı ve yaratıcılığı ile birçok kişinin dikkatini çeken ve haute couture’ü herkes için ulaşılabilir kılma hedefiyle yola çıkan Merve İzmir, tasarımlarını hazır giyime uyarlayarak farklı bir projeye imzasını attı. Başarısıyla ünlü isimlerin de dikkatini çeken ünlü modacı bugüne kadar Ömür Gedik, Nilüfer Batur, Seda Torular, Gökhan Tatar gibi isimlerle çalışma fırsatı bulurken Ak Parti Milletvekili Serkan Bayram için de özel bir mendil tasarladı. Moda konusunda bir gazetede köşe yazıları da yazan ve tecrübelerini modaseverlerle paylaşan Merve İzmir, sosyal yaşam dünyasının da yakından takip ettiği bir isim. 

SOSYAL DUYARLILIĞI İLE ALKIŞ TOPLADI
Moda alanındaki çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri üzerinde de çalışan Merve İzmir, el emeği ve zanaata olan duyarlılığı ile de tanınıyor. Yakın zamanda down sendromlu ve SMA’lı çocuklar yararına bir defile düzenleyecek olan Merve İzmir, sergilenecek olan elbiselerin işlemlerinin, geçimlerini el emeği ile kazanç sağlayan zanaatkarlar tarafından yapılacağını söyledi. Down sendromlu çocukların giyeceği, ebru sanatı tekniği ile yapılan resimlerin basılı olduğu tişörtlerin satışa çıkarılacağı defile şimdiden moda dünyasında büyük bir yankı uyandırdı.


Neden seçtik?
Hazır giyim ile haute couture’ü birleştirerek özel tasarım kıyafetleri herkes için ulaşılabilir bir hale getirdi. Moda alanındaki çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri üzerinde de çalışan Merve İzmir, el emeği ve zanaata olan duyarlılığı ile de tanınıyor.