Nazlı Certel Ve Dr.Furkan Certel : “Voila Health Tourism, Dünyanın Dört Bir Yanından Gelen Hastalara Üst Düzey Sağlık Hizmetleri Sunan Uluslararası Bir Sağlık Kuruluşudur.”

Nazlı Certel Ve Dr.Furkan Certel : “Voila Health Tourism,  Dünyanın Dört Bir Yanından Gelen Hastalara Üst Düzey Sağlık Hizmetleri Sunan Uluslararası  Bir Sağlık Kuruluşudur.” Nazlı Certel Ve Dr.Furkan Certel : “Voila Health Tourism, Dünyanın Dört Bir Yanından Gelen Hastalara Üst Düzey Sağlık Hizmetleri Sunan Uluslararası Bir Sağlık Kuruluşudur.”

Voıla Health Tourısm Kurucuları Nazlı Certel Ve Dr.Furkan Certel, Voıla Health Tourısm Hakkında Merak Edilenleri Klass’a Anlattı Dünyanın dört bir yanından gelen hastalara hizmet veren, üst düzey sağlık hizmetleri sunan uluslararası bir sağlık kuruluşu olan Voila Health Tourism, Kuzey Amerika'dan, Afrika ülkelerinden ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden gelen çok geniş hasta portföyüne sorunsuz ve konforlu bir deneyim sunuyor. Voila Health Tourism Kurucuları Nazlı Certel ve Dr.Furkan Certel, tesislerinde güvenlik ve konforun önemli olduğunun altını çizerek üst düzey teknoloji ile tamamen hasta memnuniyeti odaklı bir yaklaşım sergilediklerini ifade ediyor. İşten anlamayan, sağlık ile uzaktan yakından ilgisi olmayan ya da sırf parası var diye insanların bu işi yapmaya çalışmasının kendisini son derece rahatsız ettiğini belirten Nazlı Certel, bu sektörde yer almasında bu durumun kendisine ilham olduğunu söylüyor. “Bizi sektörümüzde farklı kılan şey bu işi bilinçli ve bilgili olarak yapmamız” sözleriyle uzun süredir sağlık sektörü içerisinde olduklarını vurgulayan Voila Health Tourism Kurucuları Nazlı Certel ve Dr.Furkan Certel ile farklarını, tercih edilme sebeplerini ve iş prensiplerini Klass okurları için konuştuk.  

Nazlı Hanım, siz sağlık turizminin önemli oyuncularından birisiniz. Bize Voila Health Tourism hakkında genel bir bilgi verebilir misiniz?
Nazlı Certel: Voila Health Tourism, dünyanın dört bir yanından gelen hastalara hizmet veren ve üst düzey sağlık hizmetleri sunan uluslararası bir sağlık kuruluşudur. Kuzey Amerika'dan, Afrika ülkelerinden ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden gelen hastalarla küresel erişime sahibiz. Çok geniş hasta portföyümüzle birçok milletten gelen hastalarımızı tek bir çatı altında birleştirerek, özverili çalışanlarımızla birlikte hayatlarında olumlu yönde büyük değişimler yaratıyoruz. En büyük motivasyon kaynağımız hastalarımızın memnuniyeti.

Voila Health Tourism, dünyanın farklı yerlerinden seyahat eden uluslararası hastalar için nasıl özel bir deneyim sağlıyor?
N.C: Hasta bakım süreci bizim için çok şey ifade ediyor, kapsamlı bir yaklaşım çok önemli. Ekibimiz, farklı milletlerden hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılama konusunda uzmanlaşmış durumda. Kuzey Amerika'dan, birçok Afrika ülkesinden ve Avrupa'nın kalbinden gelen hastalarımızdan oluşan büyük bir hasta portföyümüz bulunuyor. Bu hastalarımızın tedavi hizmetleri ve öncelikleri konusunda geniş deneyime sahibiz. Hasta memnuniyetine güçlü bir şekilde odaklandığımızı söyleyebilirim. Bu uluslararası uzmanlık, dünyanın neresinden gelirse gelsin tüm hastalarımız için sorunsuz ve konforlu bir deneyim sunmamızı sağlıyor.

‘BİNLERCE HASTAYA SAĞLIK VE GÜZELLİK YOLCULUKLARINDA YARDIMCI OLMA AYRICALIĞINA SAHİP OLDUK’
İnsanların hayallerini gerçekleştirmelerine ve kendileri hakkında daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak, evlerinden uzağa yolculuk eden insanların bu hayat değiştiren deneyimlerinde büyük bir destekleyici rol oynamak nasıl bir duygu?
Dr.Furkan Certel: Tek kelimeyle harika. Şu ana kadar binlerce hastaya sağlık ve güzellik yolculuklarında yardımcı olma ayrıcalığına sahip olduk ve evlerine döndükten sonra bizimle geçirdikleri deneyim hakkındaki yorumları, memnuniyetleri ve aldıkları bakımın kalitesi hakkında çok şey söylüyorlar. Bizi eşlerine, dostlarına, tüm arkadaşlarına gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliyorlar, biz de onları en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Cerrahlarımızın gerçekleştirdiği başarılı ameliyatlardan tutun hemşire ekibimizin sağladığı olağanüstü desteğe kadar, hastalarımız bizimle yaşadıkları pozitif deneyim için minnettarlıklarını ve bazen şaşkınlıklarını dile getiriyorlar. Bu bizi son derece gururlandırıyor ve kendimizi işimize daha da adamamızı sağlıyor.

Özellikle iyileşme dönemlerinde hastalarınızın güvenliğini ve refahını sağlamak için hangi önlemleri alıyorsunuz?
F.C: Bizim için güvenlik ve konfor çok önemli. Tesislerimizi son teknolojiyle donattık. Ayrıca yüksek eğitimli personelimiz sıkı protokollere tabii tutuluyor. Ek olarak, 7/24 hemşire desteğimiz, hastaların 24 saat boyunca kişiselleştirilmiş bakım almasını sağlayarak iyileşme sürecinde içlerinin rahat olmasını sağlıyor. Tüm bu ekstra uğraşlarımız tabii ki boşa gitmiyor, hastalarımızdan çok olumlu dönüşler alıyoruz. Hatıralarında Voila'nın mutluluk ve güvenle ilişkilendirilmesi kadar memnuniyet verici bir şey olamaz bizim için.

‘VOILA HEALTH TOURİSİM OLARAK ULUSLARARASI HASTALARIMIZA OLAĞANÜSTÜ SAĞLIK HİZMETLERİ SUNMAYA KENDİMİZİ ADADIK’
Voila Health Tourism'in temel hizmetlerine ve kuruluşunuzu sağlık sektöründeki diğer kuruluşlardan ayıran özelliklerine genel bir bakış sunabilir misiniz?
N.C: Voila Sağlık Turizmi olarak uluslararası hastalarımıza olağanüstü sağlık hizmetleri sunmaya kendimizi adadık. Bizi diğerlerinden ayıran şeylerden biri, dil engellerini, iletişim sıkıntısını aşma konusundaki kararlılığımız diyebiliriz. İletişim, hasta bakımının hayati bir parçasıdır. Voila Sağlık Turizmi olarak bunun farkındayız ve dil engellerini ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Hasta saha koordinatörlerinden oluşan özel ekibimiz, her hastanın tercih ettiği dili konuşan bir koordinatörle eşleştirilmesini sağlıyor. Hastalarımız böylelikle sağlık yolculukları boyunca ihtiyaçlarını ve endişelerini tam olarak ifade edebiliyorlar. Her hastanın tercih ettiği dilde akıcı bir koordinatörle eşleştirilmesini sağlayan ve iletişimi sorunsuz hale getiren çok cana yakın bir hasta saha koordinatörü ekibi sunuyoruz.

Voila Health Tourism'in önde gelen ameliyat ve tedavi hizmetleri hakkında bir şeyler paylaşabilir misiniz?
F.C: Tabii ki. Başta vücut şekillendirme operasyonları olmak üzere plastik cerrahi önde gelen uzmanlık alanımızdır. Bununla birlikte, çeşitli hasta ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir yelpazede hizmet sunuyoruz. Bunlara kilo verme ameliyatları, mide balonu işlemleri, saç ekimi, tüp bebek tedavisi, yüz ameliyatları, diş tedavisi, genital estetik, medikal estetik, göz tedavileri ve varis ameliyatlarını örnek verebiliriz.

Hastaların seçtikleri uzmanlık alanında kişiselleştirilmiş ve kapsamlı bakım almalarını sağlamak için nasıl bir yaklaşım benimsiyorsunuz?
N.C: Kişiselleştirilmiş bakım hizmeti sunmak yaklaşımımızın merkezinde yer alıyor. Her hastanın kendine özgü ihtiyaçlarını ve hedeflerini anlayarak başlıyoruz. Deneyimli uzmanlardan oluşan ekibimiz hastalarımıza özel tedavi planları oluşturuyor ve en yüksek standartta bakım almalarını sağlıyor. Kişiselleştirmenin hastalarımız için mümkün olan en iyi sonuçları elde etmenin anahtarı olduğuna inanıyoruz.

‘VOILA SAĞLIK TURİZMİ OLARAK EN YÜKSEK STANDARTTA SAĞLIK HİZMETİ SUNDUĞUMUZA, EMEKLERİMİZİN KARŞILIK BULDUĞUNA İNANIYORUZ’
Voila Health Tourism'deki doktor ve uzmanlardan oluşan ekipten kısaca bahsedebilir misiniz?
F.C: Çok yetenekli cerrahlardan oluşan ekibimiz, uzmanlıkları ve olağanüstü bakım sağlama konusundaki özverileri bakımından özenle bir araya getirildi. Her bir değerli doktorumuz çeşitli uzmanlık alanlarından gelirler ve kendi alanlarında başarıyla isim yapmış kişilerdir. Bu şekilde hastalarımızın en yüksek kalite cerrahi çözüm ve kişiselleştirilmiş tedavi almasını sağlıyoruz. Voila Sağlık Turizmi olarak en yüksek standartta sağlık hizmeti sunduğumuza, emeklerimizin karşılık bulduğuna inanıyoruz. Bu nedenle faaliyet gösterdiğimiz hastaneler A+ ayrıcalığına ve uluslararası akreditasyon ve sertifikalara sahiptir. Hastalarımızın güvenliği ve refahı en önemli önceliğimiz. Bizimle olan yolculukları boyunca en üst düzeyde konfor ve güvenliklerini sağlamak için sıkı önlemler alıyoruz.

Sizi sektörünüzde diğerlerinden ayıran en büyük etken nedir?
F.C: Bizi sektörümüzde farklı kılan şey bu işi bilinçli olarak yapmamız diyebilirim. Üstünkörü iş yapmıyoruz ya da sadece para için iş yapmıyoruz. Gerçek anlamda hizmet vermek ve bu işi en doğru şekilde yaparak insanların hayatına dokunmak istiyoruz. Ben de sağlıkçıyım ve sağlıkçıların en azından olmazsa olmaz özelliği insanı sevmek olmalıdır. İnsanı sevmezsen bir yere gelemezsin. Ben mesela yıllarca Supervizörlük yaptım, yoğun bakımda yaptım, kalp cerrahisi ameliyatlarına girdim. Bu iş sevilmeden yapılacak bir iş değil. Çünkü çok ağır ve karşılığında da insanların hayatlarını kaybettiklerine bile şahitlik edebiliyorsunuz. Bir sürü şey yaptığın, ama o emeğin karşılığında bazen hayat kurtarabilmek nasip olamıyor. Bu nedenle karşılıksız bir iş olarak bunu insan olarak düşünüyor. Sağlıkçı olarak insanlara büyük değer verdiğim için insanlarla empati kurarak kendimi onların yerine koyabiliyorum. Hatta ben hep şunu söylüyorum. Biz bu ameliyatları her gün yapıyoruz belki ama bu insanlar bu ameliyatları belki de hayatlarında bir kez oluyorlar. Bu onlar için çok büyük bir deneyim. Bu nedenle onları anlamak lazım, empati yapabilmek lazım. Ama işte sağlıktan anlam çıkaran, işte ağrı nedir, hasta psikolojisi nedir gibi duygularla karşılaşmamış, bunu yaşamamış ya da bunu bir meslek olarak edinmemiş insanların bu kişileri (hastaları) anlayabileceğini hiç zannetmiyorum. Bu tarz bir insan bu işe sadece ticaret olarak bakıyor. Biz ise gerçek anlamda insan merkezli bir iş olarak bakıyoruz. Bilinçli iş yapıyoruz, her şey sadece para değil.

İşinizi kurmanızda veya bu sektörde yer almanızda size ilham olan şey ne oldu?
N.C: Uzun süredir sağlık sektörü içerisindeyiz. İnsanların bu işi devamlı yanlış yapması bana ilham verdi. Bu işten anlamayan insanların bu işe girmesi beni rahatsız etti. İşten anlamayan, sağlık ile uzaktan yakından alakası olmayan insanların bu işi yapmaya çalışması ya da sırf paraları var diye bu işi yapmaya çalışmaları beni rahatsız etti. Bunları gördüğüm için doğru şekilde nasıl yapılacağını herkese göstermek istedim.