Neslihan Koç Çapar : İç Mimarlık Alanında Sanatsal Bakış Açısıyla Fark Yaratıyor

Neslihan Koç Çapar : İç Mimarlık Alanında Sanatsal Bakış Açısıyla Fark Yaratıyor Neslihan Koç Çapar : İç Mimarlık Alanında Sanatsal Bakış Açısıyla Fark Yaratıyor

Sanatsal bakış açısıyla iç mimari alanında sıra dışı projelere imza atan Yüksek İç Mimar Neslihan Koç Çapar, aldığı eğitimler ve güçlü tasarımcı yönüyle kurumsal firmaların aradığı isim oldu. Yurt dışında da başarılı projelere imzasını atan ünlü iç mimar dünyaya açılan bir mimarlık ofisi olma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Türker İnanoğlu Sinema Televizyon Okulu’nda sinema drama yönetmenliği eğitimi aldıktan sonra Haliç Üniversitesi’nde İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olan Neslihan Koç Çapar, bir süre proje bazlı çalıştıktan sonra 2010 yılında kendi firmasını kurdu. Güçlü tasarımcıları ve alanında uzman ekipleriyle insanın yaşadığı her alana yönelik çözümler sunan Metraj Group Kurucusu Yüksek İç Mimar Neslihan Koç Çapar, özellikle kurumsal firmalarda, perakende mağaza zincirlerinde, ofis, restoran ve mağaza projelerindeki uzmanlığı ve başarısıyla dikkat çeken bir isim. Her projeyi multidisipliner olarak ele alan ve aldığı sinema drama yönetmenliği eğitimini iç mimarlıkla harmanlayarak imza attığı her projede farkını gösteren Neslihan Koç Çapar, Türkiye’de hem sanat yönetmenliği hem de içmimarlık yapan tek kişi olma özelliğini taşıyor. 2020-2024 yılları arasında TMMOB İçmimarlar Odası İstanbul Şube’de İkinci Başkan olarak görev almış ve ayrıca bu yıl TMMOB İçmimarlar Odası İstanbul şubeye bağlı ikinci tescilli ofis olmanın gururunu
yaşayan Neslihan Koç Çapar, projelerindeki hızı ile de rakiperinin bir adım önünde yer alıyor. Bir saat mağazasını 10 gün, 1000 metrekare ofis projesini 35 gün gibi kısa sürede teslim edebilen Neslihan Koç Çapar, “En büyük farkımız, hızımız.” diyor.

YURT DIŞI PROJELERİ YOĞUNLAŞTI

Sektördeki çalışmalarının yanı sıra eğitim hayatına devam eden Neslihan Koç Çapar, 2021 yılında yüksek lisansa başladı. Yüksek Lisans eğitimini de başarıyla tamamlayarak Yüksek İç Mimar unvanını da kazanan Çapar, bir yandan da yurt dışı projeleri üzerinde çalışmalar yürütüyor. Yurt dışında bu zamana kadar başarılı projelere imzasını atan Neslihan Koç Çapar, yeni projeler için de görüşmelerini sürdürüyor. Dünyaya açılan bir mimarlık ofisi olmayı hedefleyen Neslihan Koç Çapar, uzman ekibi ve teknik kadrosuyla birlikte kalite ve bakış açısını ortaya koyacak imza projeler yaratmak adına çalışmalarını sürdürüyor.


Neden seçtik?

Aldığı sinema drama yönetmenliği eğitimini iç mimariyle bütünleştirerek sektörüne yeni bir vizyon kazandırdı. Sanatsal bakış açısıyla iç mimari alanında sıra dışı projelere imza atan Neslihan Koç Çapar, aldığı eğitimler ve güçlü tasarımcı yönüyle kurumsal firmaların aradığı isim oldu.