Önümüzdeki Yaz Sezonunda Misafirlerimiz Yenilenmiş Bir Cornelia De Luxe Resort Görecekler

Önümüzdeki Yaz Sezonunda Misafirlerimiz Yenilenmiş Bir Cornelia De Luxe Resort Görecekler Önümüzdeki Yaz Sezonunda Misafirlerimiz Yenilenmiş Bir Cornelia De Luxe Resort Görecekler

Cornelia De Luxe Resort Genel Müdürü Ali Şahin, yeni yatırımlarını Klass’a anlattı.  

Konforlu odaları, muhteşem manzarası, eğlenceli şovları, geniş spor alanları ve organik spa merkezi ile her yıl misafirlerine benzersiz bir tatil deneyimi yaşatan Cornelia De Luxe Resort, pandemi sürecinde aldığı önlemlerle de hizmet kalitesinden bu sene de ödün vermedi. Genelgelere eksiksiz bir şekilde uyarak Güvenli Turizm Sertifikası doğrultusunda hizmet veren otel, temmuz ve ağustos aylarını %93’lük bir yoğunluk oranıyla geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyor. Önümüzdeki kış sezonunda Covid-19’dan dolayı verilen bir yıllık zorunlu aranın ardından futbol takımlarını yeniden ağırlamaya hazırlanan Cornelia De Luxe Resort’un Genel Müdürü Ali Şahin ile pandemi dönemini nasıl geçirdiklerini, aldıkları sağlık önlemlerini, misafirlerine sundukları ayrıcalıkları ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.


Ali Bey, bildiğimiz üzere pandemi dönemi turizm sektörünü bir hayli etkiledi. Cornelia grubu olarak siz bu süreci nasıl geçirdiniz ve ne gibi önlemler aldınız?
Bildiğiniz gibi 2019 yılının aralık ayı itibariyle dünyada yeni bir virüs ortaya çıktı. Daha sonrasında mart ayında dünya genelinde pandemi ilan edildi. Pandemi ilan edildikten sonra en çok etkilenen turizm sektörü oldu. Ülkeler kendi sınırlarını kapattılar. Arkasından da özellikle bulaşma riskinden dolayı sosyal mesafe kuralının çıkması konaklama sektörünü de etkiledi. Geçen sene 23 Mart itibariyle biz tesisi kapatmak durumunda kaldık. 23 Mart’ta kapattıktan sonra 1 Eylül’den 31 Ekim’e kadar iki aylık bir süreçte açık kaldık ve orada misafirlerimize hizmet etmeye çalıştık. Pandemi koşulları biraz daha farklı. Misafirlerimize sosyal mesafe kuralları çerçevesinde hizmet vermek hem servis ayağında hem de konukların kendi arasında bulaşma riskini minimuma indirebilmek otelcilikte gerçekten çok zor. Turizm Bakanlığı’nın bu konu ile ilgili Güvenli Turizm Sertifikası adı altında yapmış olduğu bir çalışma vardı. Biz de açılır açılmaz bu sertifikayı aldık. Bu noktada birtakım önemli zorunluluklar getirildi. Misafirlerimiz artık eskisi gibi kendileri yemek alamıyorlar. Onlara yemeği biz servis ediyoruz. Fitness salonlarında rezervasyon sistemine dönüldü. Spa merkezlerindeki buhar odaları ve saunalarda da bu sistemi devreye soktuk. Belli bir sayının üzerine de çıkılmama kararı alındı. Bizler de Cornelia olarak mümkün olduğu kadar bu konulara dikkat ederek misafirlerimize en güvenli şekilde hizmet sunmaya çalışıyoruz.


Pandemi sürecinde ne gibi önlemler aldınız?
Bütün pandemi kurallarını maksimum seviyede yerine getirdiğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. Gelen misafirlerimizin bu konu ile alakalı geri bildirimleri de çok olumlu. İnsanların değişik yerlerdeki termal kameraları görmeleri, ateş ölçümlerinin yapılması, büfelerdeki servis şekli, rezervasyon sistemi konukların çok hoşuna gidiyor. Böylece hem misafirlerimizi hem personelimizi korumuş oluyoruz. Çalışanlarımız sürekli maske takıyor. Onun haricinde çok yakın mesafede çalışması gereken bazı personellerimiz de hem maske hem de siperlik takıyor. Aşı konusunda personelimizi yönlendiriyoruz. Aşılama oranımız da %90 civarında. Turizm Bakanlığı’nın çok ciddi bir şekilde harekete geçmesi ve turizm çalışanlarına öncelik tanımış olması bizim için çok ciddi bir avantajdı. Ben ikinci dozumu mayıs ayında olmuştum. Türkiye’de aşı olan ilk kişilerden biriyim. Dilerim 2022 sezonu misafirlerimize daha rahat ve daha güzel bir hizmet verebileceğimiz bir sezon olur. 

Otelinizin doluluk oranları sizi tatmin ediyor mu?
Temmuz ve Ağustos 2021 aylarını %93’lük bir yoğunlukla geçirdik. İnsanlar bir buçuk yıldır hiçbir yere gidemedi. Bu süreç sonrasında Cornelia De Luxe Resort’u tercih etmeleri bizim için çok değerli. Misafir memnuniyet oranlarımız %95 civarında. Her 100 misafirimizden 95’ini mutlu ettik. Temmuz-Ağustos ayları için böyle bir ortalama yakalamak bizim için mutluluk verici.

Cornelia De Luxe Resort olarak gelecek planlarınız nelerdir?
Biz 2001 yılında açılan bir oteliz. Yani 20 yıllık bir tesisiz. Her kış döneminde ciddi yatırımlar yaparak mümkün olduğu kadar tesisimizi yeni tutmaya çalışıyoruz. Bu sene ciddi yatırımlar yaparak farklı birtakım konseptler geliştirerek yeni birtakım ürünler ve hizmetler sunmak arzusundayız. Önümüzdeki kış mini kulübümüzü yenileyeceğiz, yaklaşık 550 metre karelik yeni bir mini kulüp inşa etmek istiyoruz. Bunun haricinde restoranımızın oturma kapasitesini artırmak istiyoruz. Masalar arasındaki 2 metrelik mesafeyi 2,5 metreye çıkarmak arzusundayız. Yapılacak olan yeni altyapı yatırımlarımız var. Önümüzdeki yaz sezonunda misafirlerimiz yenilenmiş bir Cornelia De Luxe Resort görecekler. Bunu da eminim en kısa zamanda fark edeceklerdir.

Misafirlerinize eğlence konusunda ne gibi imkanlar sunuyorsunuz?
Gösterilerimiz ise her sene olduğu gibi dolu dizgin devam ediyor. Mesela Michael Jackson şovumuz sıra dışı. Michael Jackson’ı canlı olarak Londra’da seyretmiştim. Bizim şovumuz neredeyse onun kadar kaliteli diyebilirim.

Cornelia De Luxe olarak misafirlerinize spor yapma imkânı da tanıyorsunuz. Bu konudaki donanımızdan da bahsedebilir misiniz?
Pandemi başladıktan sonra golfe yeniden eğilim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ben önümüzdeki üç-beş yıl içerisinde özellikle Avrupa kıtasında golfçu sayısının %5-%10 civarında artacağını umuyorum. Bizim de yeni misafir potansiyelimiz ortaya çıkıyor. Bunun haricinde misafirlerimiz açık havada tenis oynayabiliyor. Çok güzel bir fitness salonumuz var. Fitness salonuna maksimum beş misafirimizi alabiliyoruz. Geçmiş dönemlerde yılda ortalama 8-10 takım ağırlayabiliyorduk. Bu sene özellikle futbol maçlarının tekrar başlaması ve seyircili döneme tekrar geçilmesi bize bu kış için 7-8 futbol takımı ağırlama imkanı verecektir diye düşünüyorum. Golf alanı içerisinde iki adet futbol sahamız var. Diğer tesisimiz Cornelia Diamond Golf Resort Spa’nın içerisinde de bir tane futbol sahamız var. Gelen profesyonel takımların arzu ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilecekleri tesislerimiz mevcut.


 

Ali Şahin