Onur Bozkurter : “Marmaraereğlisi’nde Proje, Liyakat, Sadakat Ve Vizyon Yaratacağız”

Onur Bozkurter : “Marmaraereğlisi’nde  Proje, Liyakat, Sadakat Ve Vizyon Yaratacağız” Onur Bozkurter : “Marmaraereğlisi’nde Proje, Liyakat, Sadakat Ve Vizyon Yaratacağız”

Chp Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı Onur Bozkurter, Seçim Sürecini Ve Hedeflerini Klass’a Anlattı 21 Haziran 1985 doğumlu ve çiftçi bir ailenin çocuğu olan Onur Bozkurter,  Papazlı Çiftliği’nin sahiplerinden Hacı Hüsnü Albayrak’ın torunu olmakla da gurur duyduğunu belirtiyor. Aynı zamanda Albayrak Tatil Sitesi ve Albayrak Petrol’ün sahibi ve işletmecisi olan Onur Bozkurter, Bahçeşehir İletişim Fakültesi’nden mezun. 18 yaşından beri Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan Bozkurter, 31 Mart seçimlerinde CHP Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı olarak Marmaraereğlisi’ndeki sorunları çözmek ve halkın refahını sağlamak için büyük bir mücadele örneği sergiliyor. Marmaraereğlisi’nin güncel problem ve sorunlarını çözmek, refah, barış ve kardeşlik ruhunu geri kazandırmak istediğini belirten Marmaraereğlisi CHP Belediye Başkan Adayı Onur Bozkurter ile seçim sürecini, vaatlerini ve gelecek hedeflerini Marmaraereğlisi’ndeki seçim ofisinde Klass okurları için konuştuk.  

Onur Bey, siz CHP Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde rakiplerinizle kıyasıya bir mücadele yürüteceksiniz. Klass okurları için sizi tanıyabilir miyiz?
Sultanköy Papazlı Çiftliği'nden Hacı Hüsnü Albayrak'ın torunuyum. Bu bölgede Albayrak Deniz Sitesi, Albayrak Petrol ve ziraat işleriyle uğraşıyorum. Kendim esasında turizmci ve işletmeciyim. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayıyım. Yaşım 39 olmasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm Türkiye’deki seçim bölgelerinin en genç yedinci adayıyım.

‘PERINTHOS HERAKLIA’ ANTİK KENTİNİ ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN ÇOK CİDDİ BİR MÜCADELEMİZ OLACAK’
Marmara Ereğlisi’nde ne gibi sorunlar var? Bu sorunları nasıl çözmeyi hedefliyorsunuz?
Marmaraereğlisi’nde belediyecilik anlamında birçok sorun var. Bunların başlıca en ciddi olanları altyapı ve yol. İlçemizde yürütülen arkeolojik çalışmalar neticesinde ‘Perinthos Heraklia’ adında bir antik kent bulundu. Efes antik kentinden çok daha eski ve çok daha büyük bir kent. Bunu ön plana çıkarmak için çok ciddi bir mücadelemiz olacak. Burada turizmi ve tarihi çok daha iyi kullanacağız. Bu kent İstanbul'un sınırında olmasına rağmen nüfusu otuz binlerde yerleşik ikamette kalmış, fakat yazın dört yüz binleri bulmakta. Marmaraereğlisi kentimizin bir yanında Çorlu ilçesi var, nüfusu beş yüz bin. Diğer yanında ise Süleyman Paşa Tekirdağ merkez var. Onun nüfusu da dört yüz bin. Dolayısıyla biz İstanbul'a onlardan daha yakın olmamız sebebiyle daha fazla bir nüfus patlaması beklerken aksine en düşük nüfusa sahibiz. Bu nüfusu kentimizin gelişmiş turizmi ve ilgi çekici tarihini ön plana çıkartarak artırmayı hedefliyoruz.

Meclis üye listenizi nasıl sıraladığınızı anlatır mısınız? Oluşturduğunuz sıralama partinizin hangi özelliklerini ortaya koyuyor?
Meclis üyesi listelerimizde olmayan bir şey yaptık. İlk üç sırayı otuz yaş altı yazdık. Bu sanırım Türkiye genelinde daha önce hiçbir partide yaşanmadı. Birden on üçe kadar olan listemizde, ilk üçü otuz yaş altı ve dört tane kadın ile listemizi temsil ettik. Bu Cumhuriyet Halk Partisi'nin ne kadar ilerici bir bakış açısıyla hareket ettiğini, gençlere güvendiğini, sürekli değişim beklediğini ve yeni kan bekleyen bir vizyona sahip olduğunun göstergesidir.

‘18 YAŞINDA ÜYE OLDUĞUM CUMHURİYET HALK PARTİSİ İÇİN HAYATIMIN SONUNA KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM’
Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığını kazanırsanız gerçekleştirmek istediğiniz hedefleriniz nelerdir?
Öncelikle belediye başkanlığını mevcut yönetimden alacağız. Zaten bu bölgede yıllarca Cumhuriyet Halk Partili bir belediye vardı. Şu anda mevcut belediye başkanı DSP’den seçilmesine rağmen AK Parti’ye geçiş yaparak bizce seçmeni hayal kırıklığına uğrattı. Bunlar siyasette olabilecek şeyler ama etik olarak olmamalı. Ben on sekiz yaşında üye olduğum Cumhuriyet Halk Partisi için hayatımın sonuna kadar çalışmaya devam edeceğim. Marmaraereğlisi’nde proje, liyakat, sadakat ve vizyon yaratmak için buradayız ve seçimi rekor oy ile kazanacağız. Belediye Başkanı olduğum gün Ereğli- Sultanköy- Yeniçiftlik ayrımını bitirip tüm ilçeyi tek vücut yaparak halkımıza refah, barış, kardeşlik ruhunu geri kazandırmayı hedefliyorum. Tecrübelerimi aktarmayı, en iyi şekilde hizmet etmeyi, kültürel mirasımıza sahip çıkmayı ve halkçılığı egemen kılmak için adayım. Sayın Özgür Özel’e Cumhuriyet Halk Partisinin Kurullarına ve halkımıza adaylık sürecimdeki desteklerinden ötürü sonsuz teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart akşamı Marmara Ereğlisi seçimini kazanarak gençler, kadınlar, halk ve halkın belediyesi başlığıyla bütün Marmaraereğlisi ile el ele kol kola, omuz omuza yüzü gülen kapısı açık bir belediyecilik anlayışını hep beraber yaşayacağız.