Pınar Erdenay : Sıra Dışı Başarı Öyküsüyle Kadınlara Örnek Oldu

Pınar Erdenay :  Sıra Dışı Başarı Öyküsüyle Kadınlara Örnek Oldu Pınar Erdenay : Sıra Dışı Başarı Öyküsüyle Kadınlara Örnek Oldu

Amerika’da General Electric Healthcare şirketinde, girişimsel radyoloji bölümünde Akademik Hastaneler İlişki Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Pınar Erdenay, Türkiye’yi başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Bugüne kadar eşine az rastlanır bir başarı öyküsüne imza atan Pınar Erdenay, iş dünyasının pırlanta kadını olarak adından söz ettiriyor.  

Eğitmen olarak başladığı görevinde, bugün dünya da çok az sayıda kadının ve hatta sayılı insanın yaptığı bir mesleğe sahip olan Pınar Erdenay, sporcu geçmişi ve Türkiye’den Amerika’ya uzanan başarı öyküsüyle çok sayıda kadına örnek oldu. Amerika’da General Electric Healthcare şirketinde girişimsel radyoloji bölümünde Akademik Hastaneler İlişki Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Pınar Erdenay, bu alandaki çalışmalarıyla Türkiye’yi Amerika’da başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz’ün de çalıştığı New York Presbyterian Hastaneleri’nde yoğun çalışmalar gerçekleştirdi. Mayo Clinic, Cleveland Clinic, Harward, Standford, University of California,  Duke University, University of North Carolina ve Loyola University hastanelerinde dünyaca ünlü damar, kalp ve beyin cerrahi uzmanlarıyla birlikte anjiyo makinelerinin geliştirilmesinde de rol üstlenen Pınar Erdenay, daha çok erkeklerin domine ettiği bir sektörde gereken eğitim ve deneyim kazanıldığı sürece bir kadının da başarılı olabileceğini kanıtladı. Yakın zamanda eski Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile hayatını birleştiren Pınar Erdenay, eşinin ve kendisinin işleri dolayısıyla Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölgesi’nden de sorumlu olduğundan dolayı yoğun tempoda Türkiye üzerinden seyahatler ediyor. Ünlü çift Amerika ve Türkiye’de hayatına devam ediyor.


Neden seçtik?
Türk kadınını Amerika’da başarıyla temsil ederken erkek egemen bir sektörde zirveye çıkarak kadınlar için de bir rol model oldu. Bugüne kadar eşine az rastlanır bir başarı öyküsüne imza atan Pınar Erdenay, iş dünyasının pırlanta kadını olarak adından söz ettiriyor.