Profesyonel İş Hayatından Estetik Sektöründe İş İnsanlığına Giden Başarı Yolculuğu

Profesyonel İş Hayatından Estetik Sektöründe İş İnsanlığına Giden Başarı Yolculuğu Profesyonel İş Hayatından Estetik Sektöründe İş İnsanlığına Giden Başarı Yolculuğu

BBM Estetik Kurucusu Kemal Arslantürk, başarı hikayesini Klass’a anlattı...  

BBM Estetik Kurucusu Kemal Arslantürk, yüksek lisans öğrencisi iken profesyonel iş hayatına başlayan ardından ise Eczacıbaşı ile Procter&Gamble’da uzun yıllar üst düzey yöneticilik yapan ve birçok uluslararası eğitim alan bir isim. Türkiye’ye yeni giren bazı sağlık ve kişisel bakım ürünlerinin markalaşmasında önemli rol oynayan ve profesyonel iş hayatından sonra girişimci ruhu ile Estetik ve Sağlık Sektörüne başarılı bir giriş yaparak BBM Estetik’i kuran Kemal Arslantürk verdiği butik hizmetle İstanbul-Üsküdar’da kısa sürede başarısını kanıtladı. Estetik ile ilgili hizmetleri tek çatı altında toplayan BBM Estetik, bünyesinde medikal estetik, cilt yenileme, vücut şekillendirme, lazer epilasyon ve diyet programları hizmetlerini barındırırken saç ekimi konusunda da alanının iyileri arasında yer alıyor. Eğitimli uzman kadrosu ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile adından söz ettiren ve önümüzdeki dönemde büyümeyi hedefleyen BBM Estetik Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Arslantürk ile verdikleri hizmetleri ve yaz mevsiminin yaklaşmasıyla trend haline gelecek olan uygulamaları Klass okurları için konuştuk.

Kemal Bey, BBM Estetik, estetikle ilgili hizmetleri tek bir noktada toplayarak Üsküdar’ın popüler merkezlerinden birisi haline geldiniz. Öncelikle verdiğiniz hizmetlerden bahsedebilir misiniz?
Polikliniğimizde medikal estetik, cilt yenileme, vücut şekillendirme, lazer epilasyon ve saç ekimi hizmetlerini vermekteyiz. Estetikle ilgili hizmetleri tek bir merkezde topladık. Doktorumuz alanında çok başarılı bir Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.İsmail Melih Kuzu. Cerrahpaşa Tıp mezunu olan Amerika ve Almanya’da eğitim alan önemli bir hekim.

“BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ NOKTA HASTA MEMNUNİYETİNİN YÜKSEK OLMASIDIR”
Merkezinizde hangi cihazları kullanıyorsunuz? Cihazlarınızın özelliklerinden bahsedebilir misiniz?
Polikliniğimizde her zaman son teknoloji cihazları bulunduruyoruz. Bunların hepsi Amerika ve Avrupa menşeli trend cihazlar. Kullandığımız cihazların kalitesi ile alanımızda fark yarattığımızı düşünüyorum. Kendimizi sahte cihazlara karşı koruyoruz, insanları da bu konuda bilinçlendiriyoruz. Kendi polikliniğimi açmadan önce dünyanın önde gelen uluslararası profesyonel kurumlarında üst düzey yöneticilik yaptım. Oradan aldığım iş ahlakı ile her zaman müşteri memnuniyeti odaklı hareket ediyorum. Bizim için en önemli nokta hastalarımızın bizden memnun kalmasıdır.

İnsanlar neden BBM Estetik’i tercih etmeli?
Burada kişilere ihtiyaçları olmayan hiçbir şeyi önermeyiz. Kurumumuza gelen danışanlarımız istedikleri sonucu alarak bizden memnun bir şekilde ayrılıyor. Kişiye özel ihtiyaç ve isteklerini doğru belirleyip en uygun tedavi planını sunmaktayız.  Kişi ayırt etmeksizin hizmet kalitesi herkes için eşit düzeydedir. Çalışanlarımızın yetkinlikleri ve aldıkları eğitimler hastaya en iyi hizmeti verebilecek düzeyde. Ekibime profesyonel kurumlardan eğitim aldırdığım gibi kendim de eğitimler vermekteyim. Polikliniğimiz memnuniyet odaklı bir yer. Hastaların yüzde 84’ü referansla geliyor.


“KIZIM BÜŞRA İLE UYUMLU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”
Merkezinizi kızınız Büşra Arslantürk ile birlikte yönetiyorsunuz. Kızınızla birlikte çalışmak nasıl bir duygu?
İstanbul Bilgi Üniversitesinde İngilizce Uluslararası Finans eğitimi alan kızım Büşra, Eczacıbaşı Topluluğu’nda stajını tamamladıktan sonra benimle birlikte Estetik sektörüne adım attı. Eğitim hayatı boyunca kendini profesyonel yönetim alanında eğitimler alarak geliştirdiği için birlikte uyumla çalışmaktayız. Son derece rahat ve mutluyuz.
Genç, dinamik ve yaratıcı fikirlere her sektörün olduğu gibi Estetik sektörünün de ihtiyacı olduğuna inanmaktayım. Kızım çok disiplinli ve başarı odaklı. Bu işte bir kadınla çalışmak bana çok büyük avantaj sağladı. Birlikte çok büyük hedeflerimiz var.

“YAZA DAHA FİT VE FORMDA GİRMEK İÇİN UYGULAMALARA ŞİMDİDEN BAŞLAMAK GEREKİR”
Yaklaşan yaz mevsimi ile hangi uygulamaların trend olacağını düşünüyorsunuz? Kişilere hangi işlemleri önerirsiniz?
Yaza daha fit ve formda girmek için uygulamalara şimdiden başlamak gerekir. Bu hazırlıklardan en önemlisinin bize gelen talepler doğrultusunda da bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme olduğunu görüyoruz. Merkezimizde kişiye özel diyet programları uyguluyoruz. Aynı zamanda cihaz uygulamalarını da içeren zayıflama protokollerimiz mevcut. Danışanlarımız vücut şekillendirmenin yanı sıra selülit tedavisine de oldukça ilgi duyuyor. ‘Velashape 3’ cihazını güvenle kullanmaktayız.

Verdiğiniz kaliteli hizmetlerle Anadolu Yakası’nın gözde estetik merkezlerinden birisi haline geldiniz. Bundan sondaki hedefleriniz nelerdir?
BBM Estetik olarak sektörde güvenilir ve saygın bir sağlık kuruluşu olmak, kaliteli estetik bilincini, sağlıklı yaşam anlayışını topluma yaymak ve herkesin yaşam kalitesini arttırmak öncelikli hedefimizdir. Bunun için hasta memnuniyeti odaklı bir kurum olarak ilerliyoruz.
 

Kemal Aslantürk