Reha Efe : “Tek Arzumuz Misafirlerimizin Kendilerini Özel Hissetmelerini Sağlamak”

Reha Efe :  “Tek Arzumuz Misafirlerimizin Kendilerini Özel Hissetmelerini Sağlamak” Reha Efe : “Tek Arzumuz Misafirlerimizin Kendilerini Özel Hissetmelerini Sağlamak”

Swissotel The Bosphorus İstanbul Satış Ve Pazarlama Direktörü Reha Efe, Sundukları Ayrıcalıklı Deneyimleri Klass’a Anlattı  Swissotel The Bosphorus İstanbul Satış ve Pazarlama Direktörü Reha Efe, Swissotel The Bosphorus Istanbul olarak Türkiye'nin gözde konaklama noktalarından biri olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek tek arzularının misafirlerinin kendilerini özel hissetmelerini sağlamak olduğunun altını çiziyor. Sundukları ayrıcalıklı deneyimlere hız kesmeden devam ettiklerini belirten Efe, önceki senelerde sunmuş oldukları tekne hizmetini tekrar hayata geçirdiklerini, düğünler ve özel davetler için Sultanpark bahçesi ve yenilenen Fuji Balo Salonu gibi mekanlarına özel dokunuşlar ve detaylar eklediklerini belirtiyor. Modern ve şık bir tasarıma sahip ideal mekan detayına dikkatleri çeken Reha Efe, kurumsal etkinlikler, düğün ve özel davetler gibi birçok konseptte Swissotel kalitesini İstanbul Boğazı’nın üstünde misafirlerine sunmaya devam edeceklerini ifade ediyor. Reha Efe ile Swissotel The Bosphorus Istanbul'un benzersiz atmosferini ve sundukları ayrıcalıklı deneyimleri Klass okurları için konuştuk.    

Reha Bey, öncelikle Swissotel The Bosphorus Istanbul'un benzersiz atmosferi ve sunduğu ayrıcalıklı deneyimleri hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?
Swissotel The Bosphorus Istanbul, Türkiye'nin gözde konaklama noktalarından biri olmanın ötesinde, bir yaşam tarzı sunan bir mekan olarak konumlanıyor. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz yenilikler arasında, misafir taleplerine daha iyi yanıt verebilmek adına tekne hizmetimizi tekrar hayata geçirmek bulunuyor. Önceki senelerde sunduğumuz bu hizmeti, misafirlerimizin taleplerine daha uygun ve özel kılmak için geliştirdik. Ayrıca, otelimizde düzenlenen düğünler ve özel davetler için Sultanpark bahçemiz ve yenilenen Fuji Balo Salonu gibi mekanlarımızda özel dokunuşlar ve detaylar ekledik.

‘SULTANPARK BAHÇEMİZ VE YENİLENEN FUJİ BALO SALONUMUZ,
ÖZEL ETKİNLİKLER İÇİN MÜKEMMEL MEKANLAR’
Otelinizde gerçekleşen düğünler ve özel davetlerle ilgili olarak Sultanpark bahçeniz ve yenilenen Fuji Balo Salonu gibi alanlarınızdan bahsedebilir misiniz?
Sultanpark bahçemiz ve yenilenen Fuji Balo Salonumuz, özel etkinlikler için mükemmel mekanlar. Sultanpark, özellikle açık havada düzenlenen etkinlikler için benzersiz bir atmosfere sahip. Fuji Balo Salonu ise modern ve şık bir tasarıma sahip özel davetlerin ve düğünlerin unutulmaz bir şekilde gerçekleşmesi için ideal bir mekan. Tüm bunların yanı sıra çok deneyimli bir ekibimiz var, bu yüzden çok şanslı olduğumuzu söyleyebilirim. Swissotel The Bosphorus İstanbul olarak tek arzumuz misafirlerimizin otele adım attıkları ilk andan etkinlik gününe kadar kendilerini çok daha fazla özel hissetmelerini sağlamak.

Geçtiğimiz senelerde sunduğunuz tekne hizmeti ile çok başarılı etkinliklere imza attığınızı biliyoruz. Uzun bir aradan sonra tekrardan tekne hizmetine başlama kararı nasıl alındı? Bu alanda misafirlerinizi ne gibi deneyimler bekliyor?
Tekne organizasyonları oldukça aşina olduğumuz bir konu. Bu doğrultuda misafirlerimizin de taleplerini değerlendirdikten sonra, daha önce olduğu gibi hatıralarda kalacak bir deneyim sunabilmek adına tekne hizmetine tekrar başlama kararı aldık. Tekne hizmetimiz oldukça kapsamlı. Kurumsal etkinlikler, düğün ve özel davetler gibi birçok konseptte Swissotel kalitesini Istanbul Boğazı’nın üstünde misafirlerimize sunuyor olacağız.

‘BİRÇOK KURUMSAL ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAYIZ’
Reha Bey, kurumsal etkinlikten bahsetmişken, Covid-19 pandemisi sonrasında otelinizde kurumsal etkinliklerin geri dönüşü nasıl oldu?
Pandeminin etkisiyle bir süre ara verilmiş olsa da, artık kurumsal etkinliklerde normale döndüğümüzü söyleyebilirim. Pandemi döneminde insanların alışkanlıkları değişti. Toplantılar daha dijital bir ortama taşındı. Biz de bu süreçte otelimizde birçok dijital toplantıya ev sahipliği yaptık. Otelimizin bahçesinde birçok kongreye ev sahipliği yaptık. Sonrasında firmaların uzaktan çalışma ile birlikte ekiplerinin birbirinden uzaklaştığını farkedip, ekiplerin kaynaşmaları ve çalışanların motivasyonlarını arttırıcı etkinlikler ile ilgili arayışta olduklarını keşfettik. Bu doğrultuda da attığımız adımlar sayesinde şu anda birçok kurumsal etkinliğe ev sahipliği yapmaktayız.

Geçtiğimiz sene otelinizde kaç etkinlik gerçekleşti?
Geçtiğimiz yıl otelimiz, dünyanın dört bir yanından gelen çeşitli etkinlik taleplerine ev sahipliği yaparak; toplantılar, kongreler ve diğer çeşitli etkinlikler konusunda tek bir pazara bağlı kalmaksızın faaliyet gösterdi. Tüm ekibin özverili çalışmasıyla; özellikle düğünler, özel davetler ve kurumsal etkinlikler kategorisinde, bu yılın bizim için rekor bir yıl olduğunu söyleyebilirim.