Uğur Agan - Müjde Agan : “Siz Hayal Edin, Biz Hayata Geçirelim”

Uğur Agan - Müjde Agan : “Siz Hayal Edin,  Biz Hayata Geçirelim” Uğur Agan - Müjde Agan : “Siz Hayal Edin, Biz Hayata Geçirelim”

Arena Group Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Agan İle Müjde Agan, Yeni Girişimleri One-May Luxuria Desıgn’ı Tüm Detayları İle Klass’a Anlattı Müşterilerine kaliteli ve göz alıcı ev dekorasyonu ürünleri sunma misyonuyla yola çıkan Uğur-Müjde Agan çifti, yeni mağazaları One-May Luxuria Design’ı hizmete açmanın tatlı heyecanını yaşıyor. İnşaat sektöründe uzun yıllar edindiği tecrübe ve birikimi, ev dekorasyonu alanına taşıyan Uğur Agan, mükemmeliyetçi ve yenilikçi bakış açısı ile One-May Luxuria Design’ı çok farklı bir noktaya taşıdı. Aynı zamanda ürün görsellerinin çekildiği One-May Studio’yu da hayata geçiren başarılı iş insanları önümüzdeki dönemde yeni projeler ile ilklere imza atacaklarını da söylüyor. Başarılı İş İnsanı Uğur Agan ve eşi Müjde Agan ile One-May Luxuria Design’ın hikâyesini, müşterilerine sunduğu hizmeti ve kendilerini farklı kılan detayları Klass okurları için konuştuk.  

Uğur Bey, öncelikle sizi okuyucularımız için daha yakından tanıyabilir miyiz?
Uğur Agan: 1985 İstanbul-Bakırköy doğumluyum. 12 yılı profesyonel iş hayatı olmak üzere yaklaşık 22 yıldır inşaat sektöründeyim. Yaklaşık 10 yıldır ise İSTOÇ’ta kaba inşaat  malzemelerinin dağıtıcı distribütörlüğünü yapıyoruz. Bu malzemelerin kamyon ve tır bazında satışını gerçekleştiriyoruz. Ytong bayii, Davsan, ABS Alçı çalıştığımız markalardan bazılarıdır.

“BİR GİRİŞİM YAPACAKSAK EN İYİSİNİ YAPALIM DEDİK”
One-May Luxuria Design’ın kuruluş hikayesini bizimle paylaşır mısınız?
U. A.: Bu yola ilk olarak e-ticaret yapmak amacıyla çıktık. Yabancı olduğumuz bir sektör olmasına rağmen burada kendimizi keşfettik. Sonuçta mağazamıza koyduğumuz ve sergilediğimiz ürünler bizim kendi beğenimizi ve tarzımızı yansıtıyor. Bununla birlikte ben de uzun yıllar inşaat sektörünün içindeyim. Malzeme konusunda zaten çok güçlüyüz. Bir girişim yapacaksak en iyisini yapalım dedik. Sekiz ay gibi kısa bir sürede hem stüdyomuzu hem de mağazamızı açtık. Bu süreçte de üç tane ünlü ismin evini tasarladık.

Stüdyonuzdan da bahsedebilir misiniz?
Müjde Agan: Bir stüdyo kurma fikri aslında çok enteresan bir şekilde oluştu. Ürünlerimizi depolamak için kullandığımız bir alan vardı. Bu alan bize büyük geldiği için onu farklı şekilde de değerlendirmek istedik. Kaliteyi yükseltmek adına bu işin görsel bir tarafı da olması gerektiğini düşündük ve böylece One-May Studio ortaya çıktı. Burada kendi ürünlerimizi çekmekle kalmıyor, aynı zamanda dışarıdan aldığımız bazı ürünlerin çekimlerini de yapıyoruz. Bunun yanında sanatçıların klip çekimleri de oluyor.

One-May Luxuria Design olarak ilerisi için ne gibi hedefleriniz var?
U.A.: İleride burada, One-May Luxury Car olarak şoförlü araç taşımacılık hizmeti de vereceğiz. One-May olarak çok sıra dışı bir projemiz daha var. O proje hayata geçtikten sonra çok farklı noktalara geleceğimize inanıyorum. Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir şeye imzamızı atacağız. Şimdilik Business One-May yollarda diyebiliriz.

“HEDEFİMİZ MÜŞTERİLERİMİZİ MAKSİMUM SEVİYEDE MUTLU ETMEK”
One-May Luxuria Design’ı farklı kılan şeyler nelerdir?
M. A.: Bizim mağazamıza gelen bir kişi yalnızca bir ürün alarak gitmeyecek. Biz burada bir evin iç dekorasyonu ile ilgili tüm hizmetleri veriyor olacağız. Bu yüzden biz aynı zamanda bir proje firmasıyız. Bir projeyi anahtar teslim olarak tamamlayıp müşterimize sunabiliyoruz. Buraya gelen insanlara “Siz hayal edin, biz hayata geçirelim.” diyoruz. Ürünlerimiz bir süre sonra el yapımına dönecek ve kişiye özel ürünler olacak. Burada ünlü isimler için de koleksiyonlar, kişiye özel tasarımlar yapacağız. Müşterimiz bir ürünü hayal ettiğinde onun anlattıklarından yola çıkarak ona özel bir ürün gamı da oluşturacağız. Yaptığımız her işi business kalitesinde yapmak istiyoruz. Hedefimiz müşterilerimizi maksimum seviyede mutlu etmek. Bizimle birlikte aynı duyguları paylaşan, yeni bir heyecan arayan kişilere franchise vermeyi de düşünüyoruz. Mağazalarını tasarlayıp onları sıcak bir iş hayatına kavuşturabiliriz.

Müjde Hanım, peki, siz One-May Luxuria Design ile ilgili neler söylemek istersiniz?
M. A.: One-May Luxuria Design ,benim için çok değerli ve anlamlı bir proje. Özellikle eşimle birlikte böyle bir projede yer almak benim için çok onur ve gurur vericiydi. İsminin de bizim ilişkimizin başlama tarihi olması çok kıymetli. Buradaki hedefimiz ticaret yapmak olabilir ama ben bu projeye yalnızca ticaret gözüyle bakamıyorum. Daha duygusal bakıyorum.