Uğur Talayhan : “Aldığımız Ödüller, Mükemmeliyeti Ve Yaratıcılığı Öne Çıkaran Bir Ekip Çalışmasının Sonucudur”

Uğur Talayhan : “Aldığımız Ödüller, Mükemmeliyeti Ve Yaratıcılığı Öne Çıkaran Bir Ekip Çalışmasının Sonucudur” Uğur Talayhan : “Aldığımız Ödüller, Mükemmeliyeti Ve Yaratıcılığı Öne Çıkaran Bir Ekip Çalışmasının Sonucudur”

Swissôtel The Bosphorus Genel Müdürü Uğur Talayhan, Başarı Sırlarını Ve 2024 Yılı Hedeflerini Klass’a Anlattı Hem konumu hem de hizmet kalitesiyle İstanbul’un gözde otellerinden birisi olan Swissôtel The Bosphorus, Istanbul, başta servis kalitesi ve çalışan güler yüzlülüğüyle misafirlerine eşsiz bir hizmet sunmaya devam ediyor. Swissôtel The Bosphorus Genel Müdürü Uğur Talayhan, 2023 yılının, Food and Beverage alanında kendileri için oldukça verimli geçtiğini belirterek düzenlenen özel festivallerde gösterdiği başarılarla büyük ses getirdi. Yaratıcı konseptlerle misafirlerine unutulmaz deneyimler sunduklarını ifade eden Talayhan, “Restoranlarımızın aldığı ödüller, mükemmeliyeti ve yaratıcılığı öne çıkaran bir ekip çalışmasının sonucudur” sözleriyle de ekip başarısına vurgu yapıyor. 2024 yılı itibariyle misafirlerine tekne hizmeti sunacaklarını da belirten Talayhan, bu hedefle bu özel deneyimi daha geniş kitlelere sunarak Swissôtel The Bosphorus Istanbul kalitesiyle İstanbul’un güzelliğini tanıtmaya devam edeceklerinin müjdesini veriyor. Swissôtel The Bosphorus Genel Müdürü Uğur Talayhan ile 2024 yılı hedeflerini, başarılarının sırrını, kaliteli ve kusursuz hizmet anlayışlarını Klass okurları için konuştuk.  

Uğur Bey, 2023 yılında Food and Beverage tarafında elde ettiğiniz başarılardan başlayarak konuşmak isteriz. Başarılarınızın kaynağı nedir?
2023 yılı, Food and Beverage alanında bizim için oldukça verimli geçti. Özellikle festivallerde gösterdiğimiz başarılarla dikkat çektik. Oktoberfest ve Halloween gibi özel etkinliklerde yaratıcı konseptlerle misafirlerimize unutulmaz deneyimler sunmayı başardık. Bu başarı elbette ki ekibimin deneyimleri ve kendi içimizde oluşturduğumuz aile ortamından gelmekte.

‘RESTORANLARIMIZIN ALDIĞI ÖDÜLLER, MÜKEMMELİYETİ VE YARATICILIĞI ÖNE ÇIKARAN BİR EKİP ÇALIŞMASININ SONUCUDUR’

16 Roof, Madhu's ve Chalet restoranlarınızın aldığı ödüllerle ilgili olarak, bu başarıların arkasındaki özel faktörler nelerdir?
Restoranlarımızın aldığı ödüller, mükemmeliyeti ve yaratıcılığı öne çıkaran bir ekip çalışmasının sonucudur. Kaliteli malzemeler, özgün tarifler ve misafirperverlik konusundaki özen, bu başarıların temelini oluşturuyor. Ayrıca, sürekli olarak misafirlerimizin geri bildirimlerini dikkate alarak ve trendleri takip ederek restoran deneyimimizi geliştirmeye özel bir önem veriyoruz.

‘TEKNE HİZMETİMİZ, MİSAFİRLERİMİZE TÜM ÖZEL ETKİNLİKLERİNDE İSTANBUL BOĞAZI’NDA EŞSİZ BİR ATMOSFER VE UNUTULMAZ ANLAR YAŞATMAYI AMAÇLIYOR’

2024 Yılında misafirlerinize uzun bir aradan sonra tekrar tekne hizmeti sunacağınızın haberini aldık. Bu doğrultuda misafirlerinizi nasıl bir deneyim bekliyor?
Tekne hizmetimiz, misafirlerimize tüm özel etkinliklerinde İstanbul Boğazı’nda eşsiz bir atmosfer ve unutulmaz anlar yaşatmayı amaçlıyor. Düğünler, kurumsal etkinlikler, mezuniyetler gibi birçok etkinliği kendi sağladığımız catering hizmeti ile beraber misafirlerimiz ile buluşturuyoruz.  Hedefimiz, bu özel deneyimi daha geniş kitlelere sunarak Swissôtel The Bosphorus Istanbul kalitesiyle İstanbul’un güzelliğini tanıtmak.

‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ÖNCELİK’

Sürdürülebilirlik konusundaki çabalarınızı nasıl açıklıyorsunuz ve bu alandaki gelecekteki planlarınız neler?
Sürdürülebilirlik bizim için büyük bir öncelik. İçinde bulunduğumuz sektörde çevresel etkimizi azaltmak adına önemli adımlar attık. Girişimlerimizden biri, mutfağımızda kullandığımız kendi bitkilerimizi yetiştirdiğimiz Şefin Bahçesi'dir. Bu sayede taze malzemeleri yerinde tedarik ederek karbon ayak izimizi azaltıyor, nakliye emisyonlarını en aza indiriyor ve yerel tarımı destekliyoruz. Plastik atıkları daha da azaltmak için banyolarımızda şampuan, saç kremi ve duş jelleri için dispenser kullanımını benimsedik. Bu sayede tek kullanımlık plastik kaplara olan ihtiyacı azaltarak daha sürdürülebilir ve atıksız bir çevreye katkıda bulunuyoruz. Sürdürülebilirliği daha da ileri götürerek kendi elektriğimizi üretmek için yatırım yaptık. Kendi elektriğimizi üreterek geleneksel enerji kaynaklarına olan bağımlılığımızı azaltıyor ve daha temiz ve sürdürülebilir bir enerji ortamına katkıda bulunuyoruz. Bu çabalarımızın bir yansıması olarak Sıfır Atık, ISO 50001 ve GTSC sertifikalarımızı başarı ile aldık.

‘SEKTÖRDEKİ GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDEREK, KENDİMİZİ SÜREKLİ YENİLEYEREK DAHA İYİ HİZMET SUNMA AMACIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ’
Son olarak 2024 Swissôtel The Bosphorus Istanbul için nasıl bir yıl olacak? Misafirlerinizi neler bekliyor bu yıl içerisinde?
Yeni bir yıla girerken sizlere heyecan verici gelişmelerle dolu bir 2024 vaat etmekten mutluluk duyuyorum. Biliyorsunuz ki, çok büyük ve yoğun trafiğe sahip olan lobi alanımız, misafirlerimizin deniz manzarasına karşı keyifle vakit geçirdikleri bir alan. Müjdesini vermeliyim ki 2024'ün başlarında lobi alanımız, misafirlerimize daha modern ve geliştirilmiş bir deneyim sunabilmek amacıyla yeniden dizayn sürecine girecek. Ayrıca önümüzdeki yıl, otelimizde gerçekleştireceğimiz bir dizi yeni festivalle birlikte daha renkli ve unutulmaz anlar yaşamayı hedefliyoruz. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, kendimizi sürekli yenileyerek daha iyi hizmet sunma amacımızı sürdüreceğiz. İnanıyorum ki, birlikte başaracağımız birçok projenin ardından 2024, otelimiz için çok parlak bir yıl olacak. Bu vesile ile herkese sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yıl diliyorum.