Uğur Talayhan:Birbirinden Farklı Sürdürülebilirlik Projeleri Üretti, Madhu’s’u Ülkemize Kazandırdı

Uğur Talayhan:Birbirinden Farklı Sürdürülebilirlik Projeleri Üretti, Madhu’s’u Ülkemize Kazandırdı Uğur Talayhan:Birbirinden Farklı Sürdürülebilirlik Projeleri Üretti, Madhu’s’u Ülkemize Kazandırdı

Başarılı yönetim anlayışı ve dünya çapında edindiği otelcilik tecrübesini Türkiye’ye taşıyarak alanında son derece başarılı işlere imza atmış bir isim olan Türkiye Accor Otelleri Operasyondan Sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı ve Swissôtel the Bosphorus İstanbul Genel Müdürü Uğur Talayhan, otel bünyesindeki yeni yatırımları ile birbirinden farklı sürdürülebilirlik projeleri üretirken patili dostlara da fayda sağlayan sistemler oluşturarak 2022’ye değer katanlar arasındaki yerini aldı.  


Otelcilik sektöründe 30 yıllık tecrübesi ve deneyimi ile dünya çapında yaptığı girişimleri ve başarıları ile sıkça konuşulan bir isim olan Türkiye Accor Otelleri Operasyondan Sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı ve Swissôtel the Bosphorus İstanbul Genel Müdürü Uğur Talayhan, yaz ve kış aylarında birbirinden farklı konseptlere sahip düğünlere ev sahipliği yaparak çiftlerin en anlamlı günlerinde yanlarında oldu. İsveç lezzetlerin sunulduğu Chalet, sadece kışlık bir restoranken Chalet Garden’ın açılmasıyla beraber herkesin sevdiği bahçeyi yıl boyu misafirlerinin tercih ettiği bir mekâna dönüştüren başarılı iş adamı, Chalet Garden’ın hemen altında bulunan Sultan Park’ta klasikleşen açık hava sineması ile de bu yaz misafirlerinin vazgeçilmez durağı oldu. Hint kültürünü olduğu gibi yansıtarak modernize ettiği Madhu’s’u otelin kalitesi ve özeni ile Türkiye’ye getirerek bir ilke imza atan Uğur Talayhan, bu başarılı girişimiyle de sektördeki tüm gözleri üstünde topladı. Madhu’s ile Hint kültürü ve yemeğinin yanı sıra Türkiye’nin en büyük humidoru olması ve özel tasarımıyla misafirlerine eşsiz bir deneyim sunan Uğur Talayhan, şehirde eksik olan bu lezzeti en otantik haliyle sunarak çok daha geniş bir kitleye hitap etti. Aynı zamanda projeleriyle birçok ödülü de kucaklayan başarılı iş insanı Klass Ödülleri gecesinde de ‘Yılın En Başarılı CEO’su’ seçilerek başarısını kanıtladı.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK PROJELERİ İLE DOĞAYI VE CANLILARI KORUYOR
Gerçekleştirdiği projelerle hem misafirlerine hem de çevreye sürdürülebilirlik projeleri yolunda değer katan Türkiye Accor Otelleri Operasyondan Sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı ve Swissôtel The Bosphorus İstanbul Genel Müdürü Uğur Talayhan, Accor Hotels ile yürütülen sıfır plastik projesiyle oteli çok büyük ölçüde sıfır plastik kullanımına uyumlu olacak şekilde düzenledi. Bir diğer büyük projesi olan enerji verimliliğine katkıda bulunan Tri-Gen sistemi ile de 2006 yılından beri otelde ihtiyaçları olan elektriği kendileri üreten Uğur Talayhan, açığa çıkan ısı enerjisini kışın otelin ısıtılmasına yazın da soğutulmasına katkı olarak kullanılmasını sağlayarak büyük alkış topladı. ‘Chef’s Garden’ projesi ile de otel bahçesinde bir ‘urban garden’ oluşturarak şeflerin hazırladıkları yemeklerde kullandıkları ürünleri bu bahçede ekip organik ve sürdürülebilir bir şekilde büyüten Uğur Talayhan, bu proje ile ayrıca bahçede kendi ürettikleri kompoze gübreyi kullanarak doğanın korunmasını ve kirletilmemesini sağlıyor. Sürdürülebilirlik projelerini sadece çevre ve yeşil uğruna yaptığı projelerle tutmayıp patili dostlara da fayda sağlayan bir sistem kuran başarılı iş insanı, mutfaklarından çıkan yemekleri kontrolden geçirdikten ve hayvanlara uygunluğu belirlendikten sonra barınaklara bağışlamasıyla da örnek bir davranış sergiliyor.

 

Uğur Talayhan

Uğur Talayhan:Birbirinden Farklı Sürdürülebilirlik Projeleri Üretti, Madhu’s’u Ülkemize Kazandırdı Uğur Talayhan
Uğur Talayhan:Birbirinden Farklı Sürdürülebilirlik Projeleri Üretti, Madhu’s’u Ülkemize Kazandırdı Uğur Talayhan