Yaşının En İyisi Olmaktan Öte Genç Görünümüyle Beğeni Topluyor

Yaşının En İyisi Olmaktan Öte Genç Görünümüyle Beğeni Topluyor Yaşının En İyisi Olmaktan Öte Genç Görünümüyle Beğeni Topluyor

Bundan 20 yıl önce saç ekim, estetik cerrahi ve güzellik sektöründe en iyi olabilmek için yola çıkan, son teknoloji ve uzman kadrosu ile kısa sürede uluslararası standartlarda hasta kabulü sağlayan Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, iş yaşamındaki başarısını sağlığına gösterdiği özene borçlu. Bugüne kadar tamamen vip saç ekimi yapan ve 10 binin üzerinde kişiye saç ekimi yaptığı bilinen ve sektörünün öncü isimlerinden Dr. Servet Terziler, yaşının en iyisi olmaktan öte genç görünümüyle, sağlıklı, zinde ve fit oluşuyla iş dünyasının örnek gösterilen ve imrenilen isimlerinden.  

Kurum olarak saç ekim, estetik cerrahi ve güzellik sektöründe 20 yıllık yolculuğunda Türk Telekom Arena’nın 4 katı kapasitesi kadar sayıda saç ekimi yaptığı bilinen, kişisel olarak da tamamen vip anlamda 10 binin üzerinde saç ekimi yapan Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, tüm bu başarıları elde etmek için gece gündüz çalışıyor. Esteworld olarak sloganı “Dünyanın saçını ekiyoruz” ve “Dünyanın saçını baştan çıkartıyoruz” olan ve geçen 20 yıl içerisinde yakaladığı ivmeyle de kendilerini bu konuda ispatlamış olan Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler ile ilgili olarak en çok merak edilen şeylerden biri gençliğini, enerjisini ve fit görünümünü bu kadar yoğun ve stresli iş temposuna rağmen nasıl koruyor olduğu.

15 YILDIR HAFTANIN ALTI GÜNÜ DÜZENLİ OLARAK YÜRÜYÜŞ YAPIYOR
İş yaşamında belli bir dengeyi yakaladıktan sonra Dr. Servet Terziler sektöründe yerleştiği zirvede hiç bitmeyen bir enerjiyle çalışabilmenin yolunun sağlıklı yaşamdan geçtiğinin çok iyi bilen bir estetik doktoru olarak kendine ayrı bir özen göstermeye başlıyor. 15 yıldır düzenli olarak haftanın altı günü yürüyüş yapan Terziler, genellikle sabah saatleri altı ile sekiz arasında yaklaşık 10.000 adım olacak şekilde açık havada yürüyüş yapıyor. Zaman zaman ruhunu ve vücudunu dinlendirme yöntemi olarak yoga yapmayı tercih ediyor. Terziler “Vücudumda esnemeyi sağlamak için streching uygulamaları yaparım. Karın kaslarımın güçlü olması için günde 60-70 kez mekik çekerim. Kol kaslarımın güçlü olması için günde 50 şınav çekerim. Bunlarda vücudumun zinde kalması için uyguladığım yöntemlerdir.” diyor.
Ünlü doktor, herkes gibi arada beslenme düzeninin dışına çıkarak küçük kaçamaklar yaptığında ise o günlerde yürüyüşte 10 bin adım yerine 15 bin adım atarak durumu telafi etmeye çalışıyor. Böylelikle vücudunun kalori dengesini korumayı başarıyor.

İKİ ÖĞÜN YİYEREK BESLENİYOR
Sporuna olduğu kadar beslenmesine de büyük önem veren ve biri olmadan diğeriyle sonuç alınamayacağını söyleyen Dr. Servet Terziler, genellikle iki öğün yiyerek, sabah kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde besleniyor. Yemeklerini akşamları balık salata ağırlıklı bazen de et salata şeklinde yapıyor. Karbonhidratlı yiyecekleri çok az miktarda ve seyrek tüketmeye çalışıyor. Yaş pasta, hamurlu ve şerbetli tatlılardan uzak duruyor. Tatlı ihtiyacını dondurmayla gidermeyi tercih ediyor. Meyve tüketimini de günde bir defa mutlaka gerçekleştiriyor. Meyveyi genellikle ara öğün olarak tüketiyor. Beslenme şekline doping etkisi olarak çiğ badem çiğ fındık 1-2 hurma yaklaşık iki üç tanede gün kurusu yiyerek dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığı meydana getiren Dr. Servet Terziler, “Sabah akşam yeşillik ve salata kullanırım. Çünkü salata benim olmazsa olmazımdır. Kendimde tıp doktoru olduğum için sağlıklı beslenmenin kurallarını yoğun bir şekilde bilip aynı zamanda yaşamım da uyguluyorum” diyor.

GENÇLİK SIRLARI
Hayatında zindeliğini korumak için düzenli bir şekilde ozon terapi yaptıran Terziler’in, son bir yıldır da tedavi planının içinde glutatyon tedavisi ve maya serumları gibi serumlarla tedavi planlamaları var. Özellikle bağışıklık sistemini ve enerji sistemini zinde tutmak için metotlarını çok düzenli bir şekilde uygulayan Servet Terziler, cildinin ve vücudunun zinde kalması için zaman zaman yüzüne vitamin enjeksiyonları, hyaluronik asit enjeksiyonları gibi cildin bağ dokusunu kuvvetlendiren uygulamalar yaptığını belirtiyor. Servet Terziler bu uygulamaların ötesinde “Kök hücre uygulaması özellikle tercihim. Yüzüme iki defa uyguladım. Kulak arkasındaki kök hücre yüzümün gençleşmesinde genç kalmasında etkili oldu. Gençlik sırlarım bunlardır.” diyor. Burada hemen belirtmeden geçmeyelim, Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler bu uygulamaların her birini ve daha fazlasını kendi hastaneleri bünyesinde yapıyor.

GİYİMİNE ÖZEN GÖSTERİYOR, YURT DIŞINDAN ALIŞVERİŞ YAPIYOR
Dr. Servet Terziler aynı zamanda da iş dünyasının en dikkat çeken ve kendine yakışanı giymeyi bilen isimlerinden. Şıklık anlayışı ve giyim tarzı sorulduğunda “Genellikle casual giyinirim ve İtalyan fit tercihimdir.” diyen Terziler, bunun için de yerli markaların yanı sıra dünyaca ünlü markaların yeni sezon ürünlerini takip ediyor. Normal dönemlerde iki ayda bir yurt dışı seyahatleri olan Dr. Servet Terziler, yurt dışına çıktığı zaman mutlaka bir gününü alışverişe ayırıyor.
 

Servet Terziler