Yemek Yediği Saatlere Çok Dikkat Ediyor

Yemek Yediği Saatlere Çok Dikkat Ediyor Yemek Yediği Saatlere Çok Dikkat Ediyor

Sosyal yaşam dünyasının gözde isimlerinden Yasemin Özilhan’ın aile hayatından tutun da formda kalma ve güzellik sırlarına kadar, hayatının birçok noktası hayranları tarafından merak ediliyor, takip ediliyor. 1.73 boyunda ve 53,5 kilo olan hamilelik döneminde ve anne olduktan sonra hayatında değişimler olan ve formda kalabilmek için yemesine içmesine ve sporuna özen gösteren Yasemin Özilhan’ın “Genetik olarak şanslıyım” demesine rağmen fit görünümü için neler yaptığına bir göz atalım.  

Oyunculuğu bırakmış olmasına rağmen güzelliği ve formuyla hayran kitlesi her geçen gün genişlemeye devam eden Yasemin Özilhan, hamilelik, doğum süreçlerini atlattıktan sonra yeni bir beslenme rutini belirlemiş, özellikle yemek yediği saatlere çok dikkat ediyormuş ama bir zaafından da asla vazgeçemiyormuş. Ünlü isim, sıradan bir günündeki beslenmesini “3 öğün besleniyorum. Sabah 2 yulaflı pancake (fıstık ezmeli) 3 yumurta beyazı ve 1 sarısından omlet. Öğlen kısır ve et. Akşam balık ve patates salatası. Süt ve süt ürünlerini yemiyorum.” diyerek anlatıyor.

ÖDEME KARŞI KİRAZ SAPI, MISIR PÜSKÜLÜ, MAYDANOZ VE KARANFİLİ KAYNAR SUDA BEKLETİP İÇİYOR
Yasemin Özilhan’ın, verdiği bir röportajda formunu nasıl koruduğu sorulunca ilk cevabı "Genetik olarak şanslıyım. Çocukluğumdan beri hep zayıf bir insan oldum. Ancak buna güvenerek yaşamam, zira bünye yaş ilerledikçe yavaşlıyor." olmuş ama beslenme düzeniyle ilgili şunları da eklemeden geçmemiş: “Unlu mamüllerden uzak duruyorum. Çikolata yiyorsam onun kalorisi kadar da koşuyorum. Ekmeği kestim hiç yemiyorum. Sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum. Düzenli spor yapıyorum. Kick boks yapıyorum. Ödeme karşı kiraz sapı, mısır püskülü, maydanoz ve karanfili kaynar suda bekletip içiyorum.” Her ne kadar genetik yapısı buna elverse de doğumlardan sonra kilo verme çabasına girdiğini ve bu nedenle yaşam şeklinde değişiklikler yaptığını söyleyen Yasemin Özilhan genetik şansına rağmen zayıf ve fit kalabilmek için çaba harcıyor.
 

Yasemin Özilhan