Bir Dünya Markası Olacağız

Bir Dünya Markası Olacağız Bir Dünya Markası Olacağız

MAD Parfumeur Kurucusu Mehmet Doğru, Mad Parfumeur’un markalaşma hikayesini ve Ar-Ge planlaması çalışmalarını Klass’a anlattı.  

MAD Parfumeur Kurucusu Mehmet Doğru, 23 yıl önce başlayan parfüm sektörü yolculuğunda, yerel bir markadan uluslararası bir markaya dönüşme süreçlerinde yüzde yüz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını benimsediklerini ve tüketici talepleri doğrultusunda kaliteyi öncelikli odak noktası haline getirdiklerini ifade ederek, MAD Parfumeur’un markalaşma hikayesinin önemine değiniyor. Sürekli yaşayan ve değişen dünya trendlerine ayak uydurduklarını ve tüm ürünlerinin sağlık ve hijyen şartlarına uygun olması için tüm gereklilikleri yerine getirdiklerinin altını çizen MAD Parfumeur Kurucusu Mehmet Doğru, MAD Parfumeur’un kalite, mağaza sayısı ve bilinirlik seviyesine ulaşmış, tüketicinin beğenisini ve sadakatini kazanarak kalitesiyle sektörün önde gelen üretici firmalarına örnek olduğunu da sözlerine ekliyor. MAD Parfumeur’un çok çeşitli zengin bir ürün gamına sahip olduğunu ve bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerinin müjdesini veren MAD Parfumeur Kurucusu Mehmet Doğru ile MAD Parfumeur’a dair tüm merak edilenleri Klass okurları için konuştuk.


Mehmet Bey, kurucusu olduğunuz MAD Parfumeur ile sektörünüzde isminizi duyuran birisiniz. Öncelikle sizi daha yakından tanımak için bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?
1983 yılında Ankara’da doğdum. Evliyim ve 3 çocuk babasıyım. Parfüm sektörüyle yolculuğum 23 yıl öncesinde başladı. Markalaşırken yüzde yüz müşteri memnuniyetini benimsedik. Şimdiyse hikayemize yenilerini ekleyerek devam etmekteyiz.

Parfüm sektörüne girmeye nasıl karar verdiniz?
MAD Parfumeur’ün marka hikayesine başlarken kokunun hayatımızın bir parçası olduğunu düşünerek yola çıktık.  Bu yola çıkarken bir hayalim vardı. Türkiye’den ve Ankara’dan çıkan yerli bir markanın önce Türkiye’de sonra dünya çapında beğenilen, kabul gören ve aranılan bir değer haline ulaşmasını sağlamaktı. Hedeflerimize ulaşmakta kararlı adımlarla ve ilk günkü heyecanla ilerliyoruz.


Markanız için daha çok hangi tarz kokuları tercih ediyorsunuz?
Müşterilerimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda yaptığımız Ar-Ge çalışmalarımızla farklı notaları deneyerek araştırma prensipleri dahilinde kendimize özgü elde ettiğimiz kokuları tercih ediyoruz. Markamız için yeni piyasaya sürülen Pera, Mad Bruno Gold Intense, Prevail gibi kokularımızla kendimizi sürekli güncelliyoruz.

Koku sizin için ne anlama geliyor ve önemi nedir?
Koku benim için hep tutku oldu. Koku alma insanın en önemli duyusudur. Kokular, üzerimizde olumlu-olumsuz etkiler ve duygular yaratan çok önemli faktörlerdir. Hatıralar kokularla birden hatırlanabilir, koku hafızası insanların yaşadıkları kültür, toplum, damak tadı ve benzeri anıları hatırlamalarında en büyük etkendir.

MAD Parfumeur’un ürün gamında hangi ürünler bulunuyor?
Markamızda, Selective ve Niche parfümlerimizin yanı sıra araç kokularımız, kolonyalarımız, ortam kokularımız, saç parfümümüz ve yeni geri dönüştürülebilir mum koleksiyonumuz bulunmaktadır. Yeni mum koleksiyonumuz için ayrıca heyecanlıyız. Wizard, Sunshine, Halloween, Coffee Biscuit olarak mağazalarımızda yerini alan koleksiyonumuza ek olarak yeni Niche parfüm ve hediye setlerimiz yakın zamanda tüketicilerimizle buluşacaktır.

Sizin markanızı diğer parfüm markalarından ayıran yönler nelerdir? Hangi yönlerinizle öne çıkıyorsunuz?
İki mağaza ile yola çıkan, müşteri memnuniyeti odaklı misyonu dahilinde, müşteri talep ve istekleri doğrultusunda kendini geliştiren bir firma olduğumuzu söyleyebilirim. MAD Parfumeur, yerli ve yabancı birçok koku uzmanıyla çalıştı. Bu şekilde en doğru, kalıcı ve kaliteli ürünlere ulaşıldı. İçerik dışında şişeler, mekanizmalar ve kapaklar konusunda kendini yenilemekten hiç vazgeçmeyen markamız, sektöre adım attığı ilk günden beri doğanın büyüleyici aromalarını bir araya getirerek elde ettiği özel parfümleri sadece Türkiye’nin değil, dünyanın dört bir yanındaki MAD Parfumeur kullanıcılarıyla buluşturmaya devam etmektedir.

MAD Parfüm’ün sektördeki Ar-Ge çalışmalarından bahsedebilir misiniz?
AR-GE çalışmalarımız uzman kimyagerlerimiz tarafından yürütülmektedir. Daima yaşayan ve değişen dünya trendlerine ayak uyduran markamız, tüm sağlık ve hijyen şartlarına uygun olması için tüm gereklilikleri yerine getiriyoruz. Türkiye’de birkaç sayılı firmada bulunan GC-MS cihazı kullanıyoruz parfümlerimizin koku moleküllerini ayıran bu cihaz sayesinde tüm ürünlerimizi aynı kalitede üretiyoruz.

Türkiye’de ve yurt dışında birçok mağazanız mevcut mağazalaşma stratejinizden ve franchise sisteminizden bahseder misiniz?
MAD Parfumeur kalite, mağaza sayısı ve bilinirlik seviyesine ulaşmış, tüketicinin beğenisini ve sadakatini kazanarak kalitesiyle sektörün önde gelen üretici firmalarına örnek olmaktadır. Franchise sistemimize yoğun bir şekilde talep almaktayız. Franchise sistemimiz sürecimizi yurt içi ve yurt dışı olarak iki farklı şekilde konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla yönetmekteyiz. Değerlendirmelerde, doğru stratejileri geliştirmek amacı ile lokasyon ve pazar araştırması çalışmaları ile yapılmaktadır. MAD Parfumeur Türkiye genelinde 56 Şehirde 188 şube ile, dünya genelinde Avustralya, Bosna Hersek, Filistin, İsrail, Hollanda, Irak, İsviçre, Kıbrıs, Kosova, Libya, Özbekistan, Türkmenistan, Ürdün, Bulgaristan, Almanya olmak üzere toplam 15 ülkede hizmet vermektedir. 6.000 m2 teknolojik, inovatif fabrikasında otomatik üretim kalitesinde tüm dünyaya Private Label çalışmaları ile üretim yapmaktadır.

Son olarak markanızın gelecek hedefleri nelerdir? Yeni ürünler ya da yeni mağazalar görecek miyiz?
Zorlu pandemi koşullarıyla mücadeleden büyüyerek çıkan MAD Parfumeur olarak gelecek hedeflerimizde oldukça iddialıyız. Bu hedeflere ulaşmak için ise yatırıma tüm hızıyla devam ediyoruz. Mevcut müşteri kitlemize yenilerini ekleyerek ve kalitemizi koruyarak her geçen gün üreten, gelişen ve sektördeki inovasyonları takip eden bir marka olmak en büyük hedefimiz. Müşterilerimizin geri bildirimlerini göz önünde bulundurarak, yeni ürünlerimizin üretilmesi ve açılacak yeni mağazalar için çalışmalarımızı büyük bir hevesle sürdürmekteyiz. MAD Parfumeur ailesi olarak mantalitemiz, süreklilik arz eden sadık ve mutlu müşteri portföyü oluşturmaktır. Bu nedenle tüm süreçlerde bizlerle olan değerli tüketicilerimizle oluşturduğumuz organik bağ her şeyden önemlidir. Bir dünya markası olma yolunda olan MAD Parfumeur, yeni alt markasıyla da yakında tüketicilerle buluşacağının haberini vermekten mutluluk duyarım.
 

‘Mad Parfumeur, Türkiye genelinde 56 Şehirde 188 şube ile, dünya genelinde Avustralya, Bosna Hersek, Filistin, İsrail, Hollanda, Irak, İsviçre, Kıbrıs, Kosova, Libya, Özbekistan, Türkmenistan, Ürdün, Bulgaristan, Almanya olmak üzere toplam 15 ülkede hizmet vermektedir. 6.000 m2 teknolojik, inovatif fabrikasında otomatik üretim kalitesinde tüm dünyaya Private Label çalışmaları ile üretim yapmaktadır.’ 

Mehmet Doğru

Bir Dünya Markası Olacağız Mehmet Doğru
Bir Dünya Markası Olacağız Mehmet Doğru