40 Yaşıma Kadar Seyrekoğlu Holding’i Kurmak İstiyorum

40 Yaşıma Kadar Seyrekoğlu Holding’i Kurmak İstiyorum 40 Yaşıma Kadar Seyrekoğlu Holding’i Kurmak İstiyorum

Gayrimenkul Sektörünün Genç ve Başarılı Temsilcisi Aras Seyrekoğlu, hedeflerini ve sektördeki farkını Klass’a anlattı.  

Gayrimenkul sektörünün genç ve başarılı temsilcisi Arsey Investment Yönetim Kurulu Başkanı Aras Seyrekoğlu, gayrimenkul sektöründeki başarıları ile adından söz ettiren bir isim. Genç yaşında güzel projelere imza atan ve en büyük hedefinin sektörün en iyisi olmak ve Türkiye’ye yabancı yatırımcıları sokarak para girdisi sağlamak olduğunu ifade eden genç iş adamı Aras Seyrekoğlu, aile soyadını dürüstlük çizgisinden ayrılmadan koruyarak başarılarına başarı katmak istiyor. 2023’ün ilk ortalarında kurmayı hedeflediği ‘Seyrekoğlu Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ şirketi için çok fazla çalıştığını ve gelecek kuşaklara daha iyisini bırakmanın önemine değinen genç iş adamı, farklı sektörlerde de büyük işlere imza atıyor. Kuyumculuk sektöründe de bir marka yaratacağını ve Türkiye’nin en önemli kahve zincirlerinden birini satın alarak farkını ortaya koyacağını dile getiren Aras Seyrekoğlu ile gayrimenkul sektöründeki projelerini, başarılarını ve gelecek hedeflerine dair her şeyi Fairmont Quasar İstanbul’un muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.


Aras Bey, gayrimenkul sektöründe tanınan ve çok sevilen bir isimsiniz. Gayrimenkul alanında bu zamana kadar neler yaptınız ve gelecekteki hedefleriniz nelerdir?
Yaklaşık 8 yıldır sektörün içindeyim.Arsey Investment’ gayrimenkul yatırım şirketimiz var. Bu şirket adı altında bu zamana kadar çok başarılı işler yaptık, güzel projelere imza attık. 2. el birçok satışın içinde bulunduk ve büyük projelerin pazarlamasını yaptık. Şirketimiz gün geçtikçe kat kat büyümeye devam ediyor. Ana merkezimiz Suadiye’de. Aynı zamanda Etiler’de de şubemiz var. 2023’ün ilk ortalarında gayrimenkul yatırım ortaklığı bünyesinde bir şirket kuruyoruz. Arsey Investment çatısı altında bir şirket olacak ama asıl adı ‘Seyrekoğlu Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ olacak. Biz bu yatırım ortaklığıyla daha çok proje geliştirip imalata geçiyor olacağız. Şu an da birçok yerde kat karşılığı anlaşmalı tekliflerimiz var. İlk etapta Bağdat Caddesi’nde içinde olduğumuz projelerde olmuştu. Bağdat Caddesi’nde birçok yere teklif vermekteyiz ve aynı zamanda toplu konut projeleri de düşünüyoruz.

‘Arsey Investment’ proje geliştirme ve satış işlemlerini nasıl yapıyor?
Arsey Investment şirketi kat karşılığı olan yerleri topluyor ya da anlaşmalarını yapıyor ve başka müteahhitlere devrediyor. İlk etapta kentsel dönüşümü olan projeleri topladık, proje sahibi ve proje içerisindeki insanlarla anlaşarak anlaşmalar yapıp belli müteahhitlere sunuyoruz. Hepsi 500-600 daire üstü yerler. Daha çok proje firmasıyız. Aynı zamanda mutfak, fayans ve bir inşaatın iç yapı üzerine kurulu bir şirketimiz var. Şu an ona da devam ediyoruz. Birçok firmanın iç projelerini daha önce yaptık. Bunları birleştirip kendimiz 400-500 dairelik konutlara proje üzerinden lansman çıkarak “Seyrekoğlu İnşaat” markası altında gireceğiz. 2023’ün ilk başında bunu yapacağız. Firmamız gayrimenkul sektörü alanında uzman ve hedefimiz şirketi daha da büyütmek. Daha çok bayilik vererek kurumsal bir yapı üzerine temelleneceğiz. Türkiye’de ne kadar çok ilde olursak bu bizim için başarı olur. Butik üzerine çalışıyoruz. Şirket olarak ayrıca farklı sektörlerde de yer alıyoruz. Türkiye’nin önde gelen kahve zincirlerinden birini satın aldık. Kuyumculuk sektöründe de bir marka yaratacağız. Butik üretim üzerine olacak ve sadece alıcıya satış planlayacağız. Türkiye’nin önde gelen otellerinden birinde mağaza açılışımızı gerçekleştireceğiz.

Gayrimenkul sektöründe farkınız ne olacak?
Gayrimenkul sektöründe zirveye oynuyoruz. Bizim farkımız birebir müşteriye hitap ediyor olmamız. Önceliğimiz her zaman dürüstlük temelleri üzerine kurulu. VIP hizmet sağlayıp farkımızı ortaya koyuyoruz. Müşteri ile bir olup kendi anlaşmalı avukatlarımızla her zaman arkalarında olacağız. En büyük amaçlarımızdan biri de yurt dışındaki yabancı yatırımcıyı ülkemize sokarak Türkiye’ye sıcak para akışını sağlamak.

Çok genç bir yatırımcısınız. Gelecek hedefleriniz arasında neler var?
Yıllardır aktif bir şekilde çalışma hayatı içerisindeyim. En büyük hedefim sektörün en iyisi olmak ve tanınmak. Ülkemize para girdisi sağlamak ve ailemin soyadını dürüstlük çizgisinden ayrılmadan koruyarak başarılarına başarı katmak. Bir diğer hedefim ise şirketi büyüterek holdinge dönüştürmek. 40 yaşıma kadar bir hedef koydum. Bunları gerçekleştireceğime inanıyorum. Çevreme de katma değer yaratacak işlerde olup iyi bir örnek teşkil etmek istiyorum.

Çok genç yaşta önemli başarılara imza atan bir isimsiniz. Hayatınızdaki başarı kriterleri nelerdir?
Ben Doğuş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve İşletmecilik mezunuyum. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Aile Şirketleri Yönetimi okudum. Bu bölümü okuma sebebim kuracağım şirketi 3.kuşaklara başarılı bir şekilde aktarabilmek. Babamın kattıklarının üzerine daha fazla katarsam ve ailemi geçersem, evlat olarak bunu başarırsam bir gün, gerçek başarıya ulaşmış olacağım. Dürüstlüğümü ve saygınlığımı korursam başarılı olabilirim. Farklı sektörden insanların inşaat, gayrimenkul sektörü deyince akıllarına gelen isim olursam ve benden sonra gelen 10 yaşımdaki yeğenime iyi bir amca olursam, bildiklerimi ona aktarabilir, onu geliştirebilirsem bu başarıyı sağlamış olacağım. Nesilden nesile bir aktarım sağlayarak, bir sonraki kuşağa daha iyisini bırakmak, başarı üzerine başarı katmak, istihdam yaratmak hedeflerimiz arasında. Ve son olarak öldükten sonra evet bunu başardı ve yaptı dedirtebilirsem işte o zaman gerçekten başarılı olmuşumdur.

İNSTAGRAM: arasseyrekoglu

Aras Seyrekoğlu