Ahu Yüksel: Yaşam Alanınız Sadece Dekorasyon Zevkinizin Değil, Hayata Bakış Açınızın Yansımasıdır

Ahu Yüksel: Yaşam Alanınız Sadece Dekorasyon Zevkinizin Değil, Hayata Bakış Açınızın Yansımasıdır Ahu Yüksel: Yaşam Alanınız Sadece Dekorasyon Zevkinizin Değil, Hayata Bakış Açınızın Yansımasıdır

Artero Design Kurucusu  İç Mimar Ahu Yüksel, Artero Design Olarak Gerçekleştirdikleri Projeleri Klass’a Anlattı.  

Artero Design Kurucusu ünlü İç Mimar Ahu Yüksel, mimari ve iç mimari alanında sağladığı üst segment kalite ve hizmet anlayışı ile alanında son derece başarılı bir isim. ‘Artero Design’ olarak villa, konut, ofis, cafe ve restaurant projeleri yanında Avrupa, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye’de uluslararası fuar stant tasarım ve uygulamaları yaparak çözüm odaklı bir yaklaşım sergileyen Ahu Yüksel, alanında fark yaratan projeler ile önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Skyland’da bulunan 250 m2 net alana sahip, loft dublex Penthouse Projesi ile mimaride çığır açan ve modern, lüks bir tarz olarak nitelendirilen eşsiz projenin iç mimari ve uygulama sürecini üstlenerek gerçekleştirdiği özel projenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşayan Artero Design Kurucusu Ahu Yüksel ile gerçekleştirdikleri projeleri ve Penthouse proje detaylarını Klass okurları için konuştuk.

Ahu Hanım, İç mimari ve mimarlık alanında oldukça bilinen bir isimsiniz. Okuyucularımız için sizi biraz daha yakından tanıyabilir miyiz?
2012 yılında Tebriz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldum, 2016 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Uluslararası İç Mimarlık bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Bu süreçte Almanya Stuttgart Üniversitesi’ne geçiş yaptım ve yüksek lisans eğitimimin son senesini ise Stuttgart Üniversitesi’nde tamamlayarak Uluslararası İç Mimari bölümünden Yüksek İç Mimar olarak mezun oldum.

‘DÜNYA MARKALARINA UYGUN İÇ MİMARLIK VE MİMARLIK ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ’
Ne tarz hizmetler sunuyorsunuz?

Yaptığımız çalışmalar genellikle üst segment villa, konut, ofis, cafe ve restoran projeleri oluyor. Mimari ve iç mimari çalışmalarının yanı sıra, Avrupa, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye’de uluslararası fuar stant tasarım ve uygulamaları yapıyoruz ve bu alandaki 8 senelik tecrübemiz ile işverenlerle karşılıklı güvenin ve çözüm odaklı aksiyonların ön planda olduğu iş birliktelikleri kuruyor, dünya markalarına uygun iç mimarlık ve mimarlık çözümleri sunuyoruz.

Gerçekleştirdiğiniz projelerden bahsedebilir misiniz? Daha çok ne tarz projeler gerçekleştiriyorsunuz?
Fark yaratan projeler yapıyoruz diyebilirim. Artero ekibi olarak, sayısız konut ve ticari projelere imza attık. Belirtmek isterim ki; yaptığımız tüm projeler bizim için çok özel ama tarzımızla fark yaratan özgün projelerimizden örnek vermem gerekirse; Ataşehir 216 Bulvar’da yer alan Kensington Pub, Skyland İstanbul’da yer alan 250 m2 olan Penthouse projemiz, Skyland İstanbul’da yer alan 150 m2 ofis projemiz, Avicenna Ataşehir Hastanesi cephe tasarımı, Zena House Bohemian Cafe. Hepsi bizim için birbirinden değerli ve özel çalışmalar.

‘ODAK NOKTAMIZ HER ZAMAN DAHA ÇOK İŞ YAPMAK DEĞİL, DAHA ÇOK MEMNUNİYET SAĞLAMAKTIR’
Size göre, insanlar neden sizi tercih etmeliler?

Öncelikle kaliteli hizmet anlayışına sahibiz. Bizim odak noktamız her zaman daha çok iş yapmak değil, daha çok memnuniyet sağlamaktır. Mimarlık ve iç mimarlık alanında dünya çapında fuarları gezerek yeni trendleri yakından takip ediyoruz ve dinamik ekibimizle müşterilerimize her zaman yenilikler sunuyoruz. Danışanlarımız bizim referanslarımız ve doğru, hızlı ve kaliteli iş yaparsanız tavsiye ediliyorsunuz ve biz her türlü ticari aksiyona kısa vadeli değil uzun vadeli baktığımız için tercih sebebiyiz.

‘PROJEMİZ 250 M2 NET ALANA SAHİP LOFT DUBLEX PENTHOUSE PROJESİ’
 Skyland’da çok özel bir penthouse projesine imzanızı attınız ve çekimlerimizi bu projemizde yaptık. Penthouse Projesi hakkında sizden bilgi alabilir miyiz?

Skyland İstanbul’da yer alan iç mimari ve uygulama sürecini üstlenerek teslim ettiğimiz Penthouse projesinin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Projemiz 250 m2 net alana sahip, loft dublex Penthouse Projesi. Projemizde, huzurlu, samimi ve sıcak bir ortam yaratmak bizim için çok önemliydi. Bu projede genellikle ahşap kaplama ve mermerin farklı tonları kullanıldı. Ev sahibinin bizden özellikle istediği evin herhangi bir noktasında gökyüzü temasını vurgulamaktı. Biz bu hayali gerçekleştirebilmek adına salonda bulunan ana duvara mavi, beyaz tonlarında İtalyan boya tekniği kullanarak ve üzerine altın varak detayları işleyerek bu havayı yaratmak istedik. Ortaya art galeri tadında bir şaheser çıkmış oldu. Gökyüzü temasını sadece duvarda değil, yerde de devam ettirebilmek adına özel bir halı firması ile iş birliği yaparak bizim tasarımımıza uygun özel halı tasarlattık. Bu projeyi tarz olarak adlandırmak istersek lüks, modern bir tarz olarak nitelendirebiliriz. Gördüğünüz gibi bu projede her yerde ayrı bir detay bulabilirsiniz. Tüm mobilyalar özel tasarlanmış ve üretilmiştir. Ayrıca aydınlatmalar dahil projeye uygun olarak tasarlanmıştır. Biz bu daireyi teslim aldığımızda mevcut planda değişiklikler uyguladık. Salon bizim için çok küçüktü. Sadece televizyon ünitesi ve oval mobilyanın bulunduğu alan mevcut planda salon olarak nitelendirilmişti ve arka planda bulunan alan ara duvar ve cam panelle ayrılarak kış bahçesi ve çalışma alanı olarak bölümlendirilmişti. Ev sahibinin isteği üzerine, ortadaki duvar ve cam paneli kaldırarak ve iki alanı birleştirerek yüksek tavanlı bir salon elde ettik. Bu iki alana da sıcak bir hava katmak adına ortaya bir şömine tasarladık. Şömine tasarımında ‘Nero Picasso’ İtalyan mermeri detayları kullandık. Projedeki en görkemli alanımız, üst kattaki yaşam alanına ulaşabilmek adına mimari geçit alanımızdır. Bu dairede geçit alanı çelik konstrüksiyon olarak bize teslim edildi ve biz bu alanı canlandırabilmek adına merdiveni Carraro mermer ile kapladık. Ayrıca cam korkuluk ve kol detaylarla güçlendirdik. Merdivenin arka planında bulunan duvarı asimetrik kesim aynalarla kaplayarak daha görkemli bir hava katmak istedik.

İnstagram: arterodesign


 

Ahu Yüksel

Ahu Yüksel: Yaşam Alanınız Sadece Dekorasyon Zevkinizin Değil, Hayata Bakış Açınızın Yansımasıdır Ahu Yüksel
Ahu Yüksel: Yaşam Alanınız Sadece Dekorasyon Zevkinizin Değil, Hayata Bakış Açınızın Yansımasıdır Ahu Yüksel