Artık Türkiye’de Selülit Haberlerini Silmeyi Hedefliyoruz

Artık Türkiye’de Selülit Haberlerini Silmeyi Hedefliyoruz Artık Türkiye’de Selülit Haberlerini Silmeyi Hedefliyoruz

Evomes Medikal Kurucuları Zeynel Çiçekli Ve Muharrem Cihan Aydoğan, Türkiye’ye sağlık sektöründe sağladıkları faydaları ve gelecek hedeflerini Klass’a anlattı.  

Zeynel Çiçekli ve Muharrem Cihan Aydoğan tarafından kurulan ve Türkiye’de medikal estetiğe yön veren Evomes Medikal, sağlık ve güzellik sektörünün eksiklerini çok iyi analiz ediyor oluşuyla kısa sürede sektörde büyük güven kazandı. “Türkiye’de bölgesel incelme alanında en büyük eksik selülit tedavisi” diyen Zeynel Çiçekli ve Muharrem Cihan Aydoğan yaklaşık 6 aylık çalışmaları sonrasında selülit ile ilgili Novasonix markasının Biosphere cihazının Türkiye distribütörlüğünü aldılar. Hedeflerinin, kliniklerin maliyetlerini düşürüp, cihaz taleplerini yükseltmek olduğunu da söyleyen Evomes Medikal Kurucuları Zeynel Çiçekli ve Muharrem Cihan Aydoğan ile Türkiye’ye sağlık sektöründe sağladıkları faydaları, ezberleri bozduran selülit tedavisi uygulamasını Klass okurları için konuştuk.

Zeynel Bey, Evomes Medikal nasıl kuruldu? Evomes’i sizin ağzınızdan dinleyebilir miyiz?
ZEYNEL ÇİÇEKLİ: Evomes Medikal, 2021 yılının ocak ayında kurulan, Zeynel Çiçekli ve Muharrem Cihan Aydoğan isimleri ile Türkiye’de medikal estetiğe yön veren bir şirket. Bu şirketin farklı olmasının sebebi, Muharrem Cihan Aydoğan’ın teknik servis geçmişinin olması ve benim 15 yıllık ciddi markalara sağladığım genel müdürlük vasfımdır. Buradaki en büyük katma değer noktamız, bizim piyasadaki şirketlere göre teknik anlamda ve perakende alanında, tanınan markalar ile birlikte Türkiye’de yeni bir şirket oluşumu sağlamaktır.


Türkiye’ye sağlık sektöründe sağladığınız faydalar nelerdir? Kısaca bahseder misiniz?
MUHARREM CİHAN AYDOĞAN: Biz ezberleşen bir sistemi Türkiye’ye getirmiyoruz. Mesela, lazer epilasyon cihazı gibi. Bunlar klişe cihazlar. Biz eksikleri belirleyen bir şirketiz. Sektörde bize güvenmelerindeki sebeplerden biri de bu. Sektörün eksiklerini çok iyi analiz ediyoruz. Türkiye’de bölgesel incelme alanında en büyük eksik; selülit tedavisi. Yaklaşık 6 aylık çalışma sonrasında selülit ile alakalı Novasonix markasının Biosphere cihazının Türkiye distribütörlüğünü aldık. Akustik ses dalgası ile yeni bir Slakmotion adlı teknolojiyi Türkiye’ye getirmek gibi amacımız vardı. Aslında bu teknoloji yaklaşık 8 yıldır dünyada kullanılan bir teknolojiydi. Ama diğer firmaların pazar hâkimiyeti olmadığından dolayı bu sistemi düşünememişler. Aslında biz bu sistemi hastalarımızın talebi üzerine getirdik.


Evomes Medikal olarak ezberleri bozduğunuzdan bahsettiniz. Peki, kullandığınız cihazlarınız ile gerçekleştirmeyi istediğiniz hedeflerinizi bizlere anlatır mısınız?
Z. Ç.: Kliniklerin en büyük problemi cihaz maliyetleridir. Hedefimiz, kliniklerin maliyetlerini düşürüp, cihaz taleplerini yükseltmek. İnsanların güven duyduğu reklam çalışmalarına başladık. Evomes şirketi Türkiye’de ezbere gelmiş teknolojileri getirmek yerine, danışanlara ve sektöre hizmet veren bir firma haline geliyor. Biz Türkiye’de markamızı, cihazlarımızı satarak çok iyi bir şekilde tanıtacağız. Gerekli reklamlar ile ismimizi 2021 yılı içerisinde ön plana çıkaracağız.


Birçok kadının problemi olan selülit konusunda ne gibi imkanlar sağlıyorsunuz?
Z. Ç.: Magazin kanallarında ünlülerin selülit haberlerini görüyoruz. Biz bu haberleri silmeyi hedefliyoruz. Sonrasında boyun tedavisine yoğunlaşacağız. Bizler selülit konusunda çığır açtık. Boyun ve dekolte bölgesi kadınlar için çok önemli. Bunlar tedavisi en zor olan bölgelerden biri. Fakat biz bu zoru kolaylıkla aşıyoruz.


Cihazlarınızı farklı kılan özellikler nelerdir?
M.C.A.: Bizim uyguladığımız işlemler ağrısız ve ameliyatsız gerçekleşiyor. Uygulama sonrası cihazlarımız sayesinde, hastalarımız sosyal hayatlarına rahatlıkla devam edebilirler. İnsanların bu tedavilerde sorun yaşadıkları şey, işlem sonrası sosyal hayatlarının kısıtlanması. Biz burada, sosyal hayatları kısıtlamıyoruz. Biz danışanlarımızdan sadece düzenli gelmelerini istiyoruz. Bu işi bir tedavi olarak algılamalarını istiyoruz. Danışanlarımız işlem sonrası ve işlem sırasında konfor istiyorlar. Biz onlar için daha ergonomik ve konforlu tedavileri tercih ediyoruz. Kısacası cihazlarımızın en önemli noktası, yaz kış kullanılabilmesi, işlem sonrası danışanların sosyal hayatlarına devam edebilmelerini sağlamasıdır.

Birçok hasta boyun bölgesine işlem yaptırırken ağrı hisseder. Siz bu ağrıyı nasıl minimuma indiriyorsunuz? Bundan bahseder misiniz?
M.C.A.: Boyun bölgesinde, cildin altında yağ tabakasının olmamasından ötürü ağrılı işlem gerçekleşir. Daha hassastır. Uygulama esnasında konforlu dediğimiz kısım ise, danışanlarımızın o esnada sıcak taş masajı yaptırıyor gibi hissetmesidir. Cildinde gezen ve ısı üreten radyo frekans teknolojisi ile sorunlarından kurtuluyorlar.

İnstagram:evomesmedikal

Zeynel Çiçekli, Muharrem Cihan