Arya Mutlu Olduğu Sürece Her İşte Arkasında Olacağız

Arya Mutlu Olduğu Sürece Her İşte Arkasında Olacağız Arya Mutlu Olduğu Sürece Her İşte Arkasında Olacağız

Dentaria Clinic’in Kurucusu Volkan Arıcı, İstanbul Üniversitesi Çapa Diş Hekimliği Fakültesi’nde tanıştığı, iş ortağı ve hayat arkadaşı olan eşi Müjde Akça Arıcı ve kızı Arya ile mutlu bir aile yaşantısı sürdürüyor. Kızını doğar doğmaz kucağına almanın mutluluğunu yaşayan Volkan Arıcı, Arya’nın iş hayatında kendisine şans getirdiğini ve bu yüzden kliniklerine kızlarının adını verdiğini söylüyor. Kızıyla bir arkadaş gibi eğlenen, müzik dinleyen, yemek yapan, dans eden ve konsol oyunları oynayan Volkan Arıcı, Arya’nın gelecekte mutlu ve başarılı bir birey olması için şimdiden yatırım yapıyor. Başarılı Diş Hekimi Volkan Arıcı ile baba olacağını öğrendiğinde neler hissettiğini, kızıyla unutamadığı anılarını, Arya’nın yeteneklerini Klass okurları için konuştuk.  

Volkan Bey, hayat arkadaşınız aynı zamanda iş ortağınız olan Müjde Hanım ve kızınız Arya ile mutlu bir aile yaşantınız var. Baba olacağınızı öğrendiğiniz anda neler hissettiniz?
Baba olacağımı öğrendiğimde önemli bir toplantıdaydım. Müjde Hanım beni aradığında toplantıdan çıkamadım. O an yaşadığım durumu tam olarak idrak edemedim. Sonrasında çok büyük bir sevinç ve heyecan yaşadım. Baba olduğum gün gülme krizine girdim. Sezeryan operasyonuna ben de girmiştim, Arya Müjde’nin karnından çıkar çıkmaz onu direkt kucağıma aldım. O anda acayip bir duygu seline kapıldım ve bir anda gülmeye başladım. O gün eşime bir şey olacak diye en çok korktuğum günlerden biridir.

Baba olduktan sonra hayatınız nasıl değişti?
Baba olmak iş hayatıma olumlu yansıdı. Arya geldikten sonra işlerimiz de büyümeye başladı. Arya henüz bir yaşındayken bir iş yeri açma şansına eriştik. Kızımız bize şans getirdi. Kliniğimizin ismi de zaten ‘Dentaria.’Arya böylece kliniğimize de ismini vermiş oldu.

Kızınızla en unutamadığınız anılarınız nelerdir?
Arya ile yaşadığımız anıların hepsini hatırlıyorum ama özellikle tatilde yaşadıklarımızı unutamam. Arya bir defasında tatil yaptığımızda kaybolmuştu. Eşimle ikimiz onu koşuşturarak aramıştık. En sonunda bir yerden çıkmıştı. Ben bir yere gidemeyeceğini bildiğim için çok paniklemedim ama Müjde çok telaş yapmıştı.

“KLİNİĞİMİZİ DE ÇOCUĞUMUZ GİBİ GÖRÜYORUZ”
Arya’nın geleceği için ne gibi planlarınız var? Kızınızın da sizin gibi başarılı bir diş hekimi olmasını ister misiniz?
Kendi çapımda onun için bir yatırım yapıyorum. Yaptığım her şey onun mutlu olmasına yönelik olacak. Arya mutlu olduğu sürece her işte arkasında olacağız. Kliniğimizi de çocuğumuz gibi görüyoruz. Biz bıraktıktan sonra birisinin devralmasını ve onun Arya olmasını tabii ki isteriz ama bizim işimiz zor ve zahmetli bir iş. Bu yüzden daha kolay ve daha çok mutlu olabileceği branşları seçmesinde hiçbir sakınca görmeyiz.

Size göre Arya’nın bu yaşındaki en büyük yeteneği nedir?
Dans konusunda çok yetenekli. Yemek pişirmeye de çok meraklı. Ben onun ileride sanatsal bir iş yapacağını düşünüyorum. Beraber pizza yaptık, bu da bizim için unutamadığımız bir anı oldu. Arya her şeyi kendisi yapmak istediği için kavga ede ede hazırlamıştık.

Arya, baban nasıl biri? Onunla en çok neler yapmaktan hoşlanırsın?
Babam çok komik, beni hep güldüren ve kandıran bir baba. Onunla komik kedi videoları izliyoruz, Playstation’da Minecraft, The Witcher oyunlarını oynuyoruz. Dışarı çıktığımızda da yürüyüş ve marketten alışveriş yapıyoruz. Evde olduğumuz zamanlarda yemek yapmayı ve dans etmeyi çok seviyorum. Babalar gününde babama sürpriz olarak resim yapacağım.

Müjde Hanım, siz dışarıdan bakan birisi olarak eşinizle kızınızın ilişkisini nasıl görüyorsunuz?
Kızımız ikimize de eşit derecede düşkün. Çok güleç, sosyal ilişkileri çok iyi olan bir insan. Arya ile Volkan, zaman zaman çalkantılı ama genel olarak çok güzel bir baba kız ilişkisi yaşıyor. Ben anne olarak aralarında bir tampon görevi görüyorum. Volkan baba olarak her zaman en doğrusunu yapmaya odaklanıyor. Biz anneler çocuklarımıza biraz daha duygusal bakarken babalar daha gerçekçi yaklaşıyor. Örneğin sağlıklı beslenme konusunda Volkan’ın daha keskin çizgileri olabiliyor. O konuda anne-baba olarak birbirimizi dengeleyebiliyoruz. Oyun oynamayı, puzzle yapmayı, dans etmeyi ve müzik dinlemeyi çok seviyorlar. Arya Beyonce ve Shakira’yı çok seviyor.

Müjde Hanım, ailecek neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz?
Bazı akşamlar biz Arya ile ödev yaparken Volkan puzzle yapıyor, bazen de Arya babası ile oyun oynarken veya ödev yaparken ben başka bir işle uğraşıyorum. Genelde hep yan yana oluyoruz. Bir kedimiz var, o da hep bizim yanımızda oluyor. Üçümüz bir yere gidip yemek yemeyi ve beraber dolaşmayı seviyoruz. Arya tatili çok seviyor. Tatildeyken özellikle suya girmeye, yüzmeye bayılıyor.

 

Arya-Volkan Arıcı