Axis İstanbul AVM, Marka Karmasıyla Fark Yaratıyor

Axis İstanbul AVM, Marka Karmasıyla Fark Yaratıyor Axis İstanbul AVM, Marka Karmasıyla Fark Yaratıyor

Axis İstanbul AVM Müdürü Tahir Yılmaz, sundukları eşsiz alışveriş deneyimini Klass’a anlattı.  

Şehir merkezindeki konumu, modanın nabzını tutan kaliteli markaları, modern mimarisi ve ferah alanlarıyla şehrin cazibe merkezi olan Axis İstanbul AVM; ailelerin, gençlerin ve her yaştan insanın eğlenebildiği ve keyifli vakit geçirebildiği bir yer. Ziyaretçi sayısını her geçen yıl arttıran ve ofis bloklarıyla da iş dünyasına da kapılarını açan Axis İstanbul AVM, pandemi kısıtlamalarının sona ermesiyle ziyaretçi sayısını hızla arttırarak hareketli günlerine geri dönüş yaptı. Axis İstanbul AVM’nin başarılı müdürü Tahir Yılmaz ile kendilerini diğer alışveriş merkezlerinden ayıran özelliklerini, bünyelerinde yer alan markaları, düzenledikleri etkinlikleri ve ziyaretçilerine sunduğu tüm imkanları Klass okurları için konuştuk.


Tahir Bey, Axis İstanbul Alışveriş Merkezi İstanbul’un merkezindeki konumu ve ışıl ışıl, ferah alanlarıyla tam bir cazibe merkezi. Sizi diğer alışveriş merkezlerinden ayıran farklı özellikleriniz nelerdir?
Axis İstanbul Avm, çevredeki rakip alışveriş merkezlerine göre daha yeni ve daha modern bir mimariye sahip. Gelen ziyaretçilerimiz de bu özelliğimizi fark ediyor ve bize söylüyorlar. Bunların haricinde ulaşımı oldukça kolay bir alışveriş merkezi. Hemen önümüzde metro istasyonu, arka caddemizde tramvay durağı var. E5 ile TEM’i birbirine bağlayan O-3 otoyolu üzerinde bulunuyoruz. Kendimizi Tarihi yarımadanın içinde olan bir alışveriş merkezi olarak da konumlandırdık. AVM’nin üst tarafında ofis bloklarımız da bulunuyor. Ofis bloklarındaki müşterilerimiz merkezimizde ciddi bir ciro artışına sebep oluyor.


Tahir Bey, oldukça geniş bir marka karmasına sahip Axis İstanbul AVM’de hangi markalar öne çıkıyor?
Burada daha çok LC Waikiki, Defacto, FLO, Colins, Mavi gibi perakendede moda ağırlıklı mağazalarımız ön plana çıkmakta. Derimod, Ebebek, Lescon, Hummel, Gencallar gibi markalarımız da ziyaretçilerimize oldukça güzel hizmet veriyor. Kafe ve restoranlarımız arasında yer alan Özsüt, Starbucks ve Sokak Simiti gibi markalarımız da öğrenciler tarafından çok fazla tercih ediliyor. Kısacası, sunduğumuz tüm avantajların yanı sıra marka karmamızla da fark yaratıyoruz. Avm’nin üst katında çok havadar, ferah bir Food Court bölümüne sahibiz. Özellikle teras alanı manzarası itibariyle çokça tercih edilen bir lokasyonumuz. Bunların haricinde 10 salonlu bir Cinemaximum sinema kompleksimiz var. Burada fiyat anlamında uyguladığımız politikalarla rakiplerimize fark atıyoruz. Pandemi yasaklarından sonra sinemaların açılmasıyla beraber satış olarak İstanbul’daki çoğu sinema salonundan önde gidiyoruz. Pandemi koşullarında özellikle hijyen kurallarına dikkat ediyoruz ve bu konularda çok hassasız.

Axis İstanbul’un en çok dikkat çeken bölümü Food Court oldu. Burada hangi markalarla müşterilerinize hizmet veriyorsunuz?
Burada; Burger King, Popeyes, Arby’s, Usta Döner, Tavuk Dünyası, HD İskender, Baydöner, Köfteci Ramiz, Hot Döner gibi markalarımız bulunmakta. Son olarak “Dürümle” markası açılışını yaptı. İnsanlar yemek yerken ışıl ışıl, ferah ve havadar yerleri tercih ediyorlar. Özellikle pandemiyle beraber sosyal mesafenin daha fazla olduğu yerlere yöneliyorlar. Civardaki insanlar da özellikle öğlen ve akşam yemeği için bizi sıkça tercih ediyor. Hafta sonları aileler tarafından da fazlasıyla rağbet görüyoruz.

Spor salonunuz da büyük bir ilgi görüyor. Spor yapmak isteyenlerin de birinci tercihi Axis İstanbul AVM diyebilir miyiz?
Bünyemizde MACFit  spor salonu var. İnsanlar bizim salonumuzu sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar kullanabiliyor. Bu anlamda bölge gençlerine, spor severlere hitap eden güzel bir spor salonuna sahibiz. Bunun yanında AVM içerisinde Joy Park adını verdiğimiz bir çocuk eğlence merkezimiz var. Burası da özellikle çocuklu ailelerin çocuklarını rahatlıkla getirip bırakabildikleri bir kompleks. Bu merkezde çocuklar bowling salonu ve 7D sinema ile keyifli vakit geçirebiliyor.


AVM içerisinde ne tür etkinlikler düzenliyorsunuz? Önümüzdeki dönem için hedefleriniz nelerdir?
Pandemi süreci ile alışveriş merkezleri biraz daha ticari etkinliklere yöneldiler. Bizim hali hazırda bir çark kampanyamız var. Yaptıkları alışveriş karşılığında müşterilerimize hediye çarkından yararlanma imkânı sunuyoruz. Yakın zamanda bir araç çekilişi yapmayı planlıyoruz. Araç çekilişi ile harcamalarından puan kazanan müşterilerimiz alacakları kuponlarla çekilişe katılma hakkına sahip olacaklar. Araç çekilişimizi Eylül ayında başlatıp Aralık ayında da sonlandıracağız. İlk açıldığımız günlerde çok ses getiren konserlere imza attık. Önümüzdeki yaz benzer şekilde ses getirecek konserlere yeniden imza atacağız. Temmuz ayında yasakların kalkmasıyla beraber ziyaretçi sayılarımızda gözle görülür bir artış yaşanmaya başladı. Buna paralel olarak ciromuz da arttı. Eğer süreç bundan sonra sekteye uğramazsa hızlı bir toparlanmanın olacağına inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağımız yeni kiralamalarla beraber merkezimizi daha üst seviyeye taşımayı düşünüyoruz.
 

Tahir Yılmaz