Ayakkabı Dünyası Genel Müdürü Gürkan Ergenekon: Provoq Pati Koleksiyonu, Hayvanseverlere Yönelik Olarak Tasarlanan Özel Bir Koleksiyondur

Ayakkabı Dünyası Genel Müdürü Gürkan Ergenekon: Provoq Pati Koleksiyonu, Hayvanseverlere Yönelik Olarak Tasarlanan Özel Bir Koleksiyondur Ayakkabı Dünyası Genel Müdürü Gürkan Ergenekon: Provoq Pati Koleksiyonu, Hayvanseverlere Yönelik Olarak Tasarlanan Özel Bir Koleksiyondur

Ayakkabı Dünyası Genel Müdürü Gürkan Ergenekon, Provoq Pati Koleksiyonu’na Dair Merak Edilenleri Anlattı.  

Ürün ve koleksiyonlarında inovasyonun etkisini artırmaya odaklanan Ayakkabı Dünyası, Provoq Pati Koleksiyonu’yla patili dostların yaşamını kolaylaştıran ürünlerini hayvanseverlerle buluşturdu. Hayvanseverlere yönelik özel olarak tasarlanan koleksiyonun büyük beğeni topladığını belirten Ayakkabı Dünyası Genel Müdürü Gürkan Ergenekon, koleksiyonun, geniş renk ve desen skalasıyla öne çıktığını belirtiyor. Sürdürülebilir bir yaklaşıma sahip projenin uzun soluklu olmasını ve projeyi uzun yıllar devam ettirmeyi planladıklarını belirten Ergenekon, Ayakkabı Dünyası müşterilerinin, Provoq Pati Koleksiyonu’ndaki ürünleri tüm Ayakkabı Dünyası mağazalarında bulabileceklerini ve koleksiyonun portföylerinde daimî olarak yer alacağının da altını çizdi. Ayakkabı Dünyası Genel Müdürü Gürkan Ergenekon ile Provoq Pati Koleksiyonu’nu ve projeyi hayata geçirme amaçlarını Klass okurları için konuştuk.

Provoq Pati Koleksiyonu nedir?
Provoq Pati Koleksiyonu, Ayakkabı Dünyası'nın hayvanseverlere yönelik olarak tasarladığı özel bir koleksiyondur. Koleksiyonumuz, patili dostlarımızın yaşamını kolaylaştıran ve onlarla geçirilen zamanı daha eğlenceli hale getiren özel tasarımları içeriyor. Rahatlığıyla öne çıkan, kolay giyilip çıkarılan pet kıyafetlerimiz, tüylü dostlarımızın hayatına yenilik katıyor.

Provoq Pati Koleksiyonu'nda hangi ürünler bulunuyor?
Hayvanseverlerin beğenisine sunulan koleksiyonumuzda; kedi ve küçük ırklar için 4 mevsim kullanıma uygun olan kostüm, boyun tasması, gezdirme kayışı ve süet göğüs tasması ürünlerinde 24 adet model yer alıyor. Koleksiyon, geniş renk ve desen skalasıyla öne çıkıyor. Koleksiyonda, hayatını paylaştığı evcil hayvanıyla uyumlu giyinmek isteyenler için de özel seçeneklerimiz mevcut. Üzerinde pati desenlerinin olduğu Provoq markalı sneaker’lar, pet sahiplerinin ürünlerle birlikte kombinleyebileceği eğlenceli modeller olarak karşımıza çıkıyor.

Projenin bir de sosyal sorumluluk ayağı bulunuyor değil mi? O konuda sizden bilgi alabilir miyiz?
Sosyal faydaya her anlamda öncelik vermek değişmez önceliğimiz. Provoq Pati Koleksiyonu’nu hayata geçirirken de bunu gözettik. Proje kapsamında, koleksiyona özel, koleksiyondaki ürünleri ahenk içinde tamamlayan ve şık tasarımlarıyla göz dolduran bez çantalar ürettik. Satın alım sonrası birden çok kez kullanılabilecek doğa dostu bez çantaların satışından elde edilen geliri Yedikule Hayvan Barınağı’na destek vermek amacıyla bağışlıyoruz. 

‘PROVOQ PATİ KOLEKSİYONU’NU HAYATA GEÇİRİRKEN ÇIKIŞ NOKTAMIZ YARDIMA MUHTAÇ PATİLİ DOSTLARIMIZ OLDU’
Projeyi hayata geçirmek için nasıl bir içgörü ile ilerlediniz? Bu girişimle neyi amaçlıyorsunuz?

Provoq Pati Koleksiyonu’nu hayata geçirirken çıkış noktamız yardıma muhtaç patili dostlarımız oldu. Patili dostlarımıza yardım eli uzatmak istedik, bunu koleksiyondan elde ettiğimiz geliri bağışlayarak desteklememiz gerektiğini düşündük. Bu doğrultuda koleksiyondaki ürünleri tamamlayan geri dönüştürülen çantalarından elde ettiğimiz geliri Yedikule Hayvan Barınağı’na bağışlıyoruz. Hayvan haklarına olan duyarlılığıyla öne çıkan bir marka olarak, attığımız bu adımla patili dostlarımıza yardım etme bilinci oluşturmayı ve farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz.

Koleksiyon oldukça ses getirdi. Pati Koleksiyonunuzu duyurma adına neler yaptınız?
Provoq Pati Koleksiyonu’nun mağazalarımızda ve online’da yer almasıyla birlikte aktif olarak faaliyetlerimize başladık. Saint Benoit Fransız Lisesi’nin bu yıl düzenlediği mezunlar gününde Pati Koleksiyonu’yla yer alarak ürünlerimizi ve geri dönüşüme uygun çantalarımızı sergiledik. 4 Haziran tarihinde Dalyan Club’ta gerçekleşen Çocuk Festivali’ndeki etkinlik alanında kumbara konumlandırdık, geri dönüştürülmüş çantalarımızın yanı sıra kumbaradan elde ettiğimiz geliri de Yedikule Hayvan Barınağı’na bağışladık.

Provoq Pati Koleksiyonu ürünlerini nasıl satın alabiliriz? Koleksiyon sezonluk mu yoksa daimî olarak portföyünüzde bulunacak mı?
Provoq Pati Koleksiyonu’nu keşfetmek ve patili dostlarını şıklık ve konforla buluşturmak isteyenler, ayakkabidunyasi.com.tr adresini ve Ayakkabı Dünyası mağazalarımızı ziyaret edebilir. Ayakkabı Dünyası müşterileri, Provoq Pati Koleksiyonumuzdaki ürünleri tüm mağazalarımızda bulabilir. Provoq Pati Koleksiyonu, portföyümüzde daimî olarak yer alacak.

Bu yıla dair başka yenilikleriniz de oldu mu? 2023 yılını nasıl geçiriyorsunuz?
Yılı pek çok yenilikle karşıladık. Bu yeniliklerin en çok ses getirenlerinden biri de Ayakkabı Dünyası Provoq Pati Koleksiyonu oldu. Rakamsal bazda da 2022 yılını hedeflerimizin ötesine geçerek başarılı bir şekilde tamamladık. Bugün satışlarımızın yüzde 30’undan fazlası kendi markalarımız olan Provoq, Eclipse ve Kiddo’dan geliyor. En çok tercih edilen ürünlerimiz, yine bu markalarımıza ait koleksiyonlardan oluşuyor. Topluma ve çevreye sunduğumuz pozitif etkilerle 2023’te yüzde 80 oranında büyüme hedefimize doğru ilerliyoruz. 2023, aynı zamanda sosyal fayda sağlama projelerine yatırım yaptığımız bir yıl oluyor. Provoq Recycled Koleksiyonumuzla sürdürülebilirlik faaliyetlerimizi güçlendiriyoruz. Doğa dostu ve çevreye saygılı koleksiyonda doğa dostu malzemeleri buluşturuyoruz.
 

Gürkan Ergenekon