Ayşem Şanlı : “Başarımın Sırrı Mesleğime Karşı Duyduğum Sevgi Ve Disiplinde Saklı”

Ayşem Şanlı : “Başarımın Sırrı Mesleğime Karşı Duyduğum Sevgi Ve Disiplinde Saklı” Ayşem Şanlı : “Başarımın Sırrı Mesleğime Karşı Duyduğum Sevgi Ve Disiplinde Saklı”

Şanlı Hukuk Bürosu Kurucusu Ayşem Şanlı, mevzuata olan hakimiyeti, çözüm odaklı yaklaşımı ve mesleğine karşı duyduğu sevgi ile hukuk dünyasının genç ve başarılı avukatları arasında yer alıyor. Müvekkilleri ile aile gibi olduğunu aktaran Şanlı; dikkatli, titiz ve çözüm odaklı olduğunun da altını çiziyor.  

Hukuki süreçlere olan hakimiyeti ve bilgisi ile gayrimenkul ve sağlık hukuku alanında yürüttüğü çalışmalarla dikkatleri çeken genç ve başarılı Avukat Ayşem Şanlı, topluma hem gerçekleri göstermek hem de hukuk ihlalleri ile mücadele etmek ilkesiyle hareket ederek müvekkillerinin başvurduğu ve güven duyduğu bir isim olarak öne çıkıyor. Profesyonel ekibiyle birlikte yurt içinde ve yurt dışında bulunan müvekkillerine pek çok alanda hukuk hizmeti sunan Şanlı Hukuk Bürosu Kurucusu Av. Ayşem Şanlı, başarı sırrının mesleğine karşı duyduğu sevgide ve müvekkilleriyle kurduğu ilişkide saklı olduğunu belirtiyor. Mesleğinde kendisini başarılı ve farklı kılan özelliklerini Klass okuyucularıyla paylaşan Şanlı, başarının 10 altın kuralını detayları ile aktarıyor.

AYŞEM ŞANLI’YI BAŞARIYA GÖTÜREN 10 ALTIN KURALI
 
  • Uzmanlık alanı belirlemek: Hukuk Fakültesinden mezun olduğumuz zaman her alanda avukatlık yapabilecek yetkiye sahibiz. Ancak eğer bir konuda uzmanlık belirler iseniz meslekte çok daha başarılı olmaktasınız.
 
  • Tarafsız, eşit ve bağımsız olmak: Bağımsız ve tarafsız savunmayı temsil eden bir avukat, bireyin hak arama özgürlüğünün sesidir. Bu nedenle tarafsız, eşit ve bağımsız olmak çok önemlidir.
 
  • Adil ve ikna edici olmak: Savunmanın temsilcisi olan avukat görevinde ne kadar adil ve ikna edici olursa yargılama süreci de o kadar eksiksiz bir biçimde devam eder.
 
  • Mesleği severek icra etmek: Bence mesleğin en önemli sırrı mesleği severek yapmaktır. 7 yaşında avukat olmaya karar verdiğim için bu konuda çok şanslıyım.
 
  • Müvekkil ile güvene dayalı bir ilişki kurabilmek: Avukat ile müvekkil arasındaki vekalet ilişkisinde güven en önemli unsur olup, müvekkilin güvenini sarsacak hareketlerden kaçınmalı ve müvekkilini doğru bir şekilde yönlendirmelidir.
 
  • Zamanı verimli kullanabilmek: Sabahları erken saatte kalkmanın, spor yapmanın ve günü doğru planlamanın faydasını çok görüyorum. Bununda başarı kriterleri arasındaki etkisinin çok önemli olduğunu düşünüyorum.
 
  • Profesyonel ve uyumlu ekip çalışması: 2016 yılında Şanlı Hukuk Bürosu’nu kurduğumda benim için en önemlisi ekibimiz ile uyum içerisinde çalışmak ve bu koordinasyonu yönetme becerisiydi. Ve bu konuda da her zaman çok şanslı oldum.
 
  • Maddi kaygı gütmemek: Hepimiz maddi beklentilerle işimizi yapıyoruz ancak avukatlıkta adaleti ön plana koyup maddi beklentileri ikinci sıraya koyarsak çok daha başarılı oluyoruz ve böylece başarının da karşılığını alıyoruz.
 
  • Risk Yönetimi: Değişen kanunlar, yönetmelikler, içtihatlar doğrultusunda bilgileri sürekli güncelleyerek mesleğin yaratacağı büyük risklere ortadan kaldırmak çok önemli.
 
  • İlke sahibi olmak: Kariyerimin başından bu yana kazancı ne kadar yüksek olursa olsun inanmadığım hiçbir davayı almadım. Çalıştığım insanlar benim için her zaman çok önemli ve bu nedenle müvekkillerimi seçerken hep çok titiz davrandım.