Baba Olduğum İlk Gün Yeni Bir Yaşama Başladığımı Hissettim

Baba Olduğum İlk Gün Yeni Bir Yaşama Başladığımı Hissettim Baba Olduğum İlk Gün Yeni Bir Yaşama Başladığımı Hissettim

Bünyesinde sanayiden turizme pek çok sektörde faaliyet gösteren dev firmalar bulunduran NG Grup’un Kurucusu ve Onursal Başkanı Nafi̇ Güral’dan tüm öğrendiklerini iş hayatında ve aile hayatında uygulayan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, hem çok başarılı bir iş insanı hem de mükemmel bir baba. Babasından aldığı bayrağı daha da yukarı taşıyan ve başarılı yatırımlarıyla büyüme hedeflerini gerçekleştiren Erkan Güral’ın oğulları Umut ve Demir Nafi Güral da dedelerinin ve babalarının izinden aile büyüklerinin gurur duyacağı şekilde yürümeyi kendilerine ilke edinmiş durumda. Nafi Güral, Erkan Güral ile oğulları Umut ve Demir Nafi Güral, Babalar Günü’ne özel birbirlerine olan en özel duygularını Klass okurları için anlattı.  

Erkan Bey, öncelikle sizden babanız Nafi Güral’ı ve size babalık konusunda nasıl örnek olduğunu anlatmanızı istesek nasıl anlatırsınız?
Evladı olmaktan onur duyduğum bir babaya sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.
Aile sevgisini, çalışma ve başarma azmini, ülkeme ve milletime hizmet etmek için çalışmayı babamı örnek alarak kendime ilke edindim.

Nafi Bey, dört çocuklu ve 7 torunlu koskocaman bir ailesiniz. Babalık ve dedelik duygularınızı ve unutamadığınız anılarınızı öğrenebilir miyiz?
Çocuklarım, torunlarım benim için olmazsa olmazlarımdır. Kimsenin yapmadığı bir şeyi yaparız ve biz Gülsüm Hanım’la birlikte her sene torunlarımızı yanımıza alır seyahate çıkarız. Mesela geçtiğimiz yıllarda Kuzey Kutbu’na en yakın nokta olan son Kuzey Kutbu paraleline geçtik. Bunu torunlarımla birlikte yaptık. Geyiklerin, köpeklerin çektiği kızaklara bindiler. Buzu delip orada balık tutma denemeleri yaptılar. Buz safarisi yaptılar. Bu tatiller onlar için ve özellikle de bizim için çok önemli. Bu tatillere sadece torunlarımızla gitmemizin sebebi ise bizimle birlikte tatil yapmanın keyfine varmalarını istiyoruz. Onlar için de bizim içinde harika anılar birikiyor. Torunlarımızın da tabii bu tatillerle birlikte beklentileri artıyor. Yine geçtiğimiz yıllarda Fas’a gitmiştik. O tatilde çok keyifli olmuştu. Hem geziyor hem de kültür algılaması yapıyoruz.

Sizde bu renkli tatillerde torunlarınızla birlikte onların yaşına iniyorsunuz değil mi?
Aynen öyle ve inanılmaz keyifli oluyor. Onların gözünden hayata bakıyoruz. Çocuklar tatile çıkarken nasıl heyecanlanıyorsa biz de aynı şekilde heyecanlanıyoruz.

“BABA OLDUĞUM İLK GÜN YENİ BİR YAŞAMA BAŞLADIĞIMI HİSSETTİM”
Erkan Bey, siz baba olunca neler hissettiniz ve hayatınızda neler değişti?
Baba olduğum ilk gün yeni bir yaşama başladığımı hissettim. Hepimiz için dünyanın en kıymetli hazinesi olan bir evlada sahip olup, baba olduktan sonra insanın hayata bakışı gerçekten çok değişiyor.

Erkan Bey çocuklarınız için nasıl bir gelecek hayal ediyorsunuz? Onların da siz ve babanız gibi Türkiye’ye değer katan isimler olması için neler öğütlüyorsunuz?
Güçlü karakter, çalışkan ve içinde insan ve aile sevgisi olan çocuklarım olmasını hep hayal etmiştim. Çok şükür, Allah tüm bu özellikleri evlatlarımda yaşamayı bana nasip etti.

Umut ve Demir Nafi, sizden babanızı anlatmanızı istesek nasıl anlatırsınız?
Babamız tek kelimeyle çalışma ve aile düşkünüdür. O kadar çok çalışır ve seyahat eder ki kendisini özlediğimiz çok günlerimiz olmuştur. Biz küçükken, babamın ve dedemin neden çok çalıştığını anlayamıyorduk. Ama şimdi görüyoruz ki sorumlulukları çok fazla.  

Sizin gelecek için hayalleriniz neler?
Eğitim ve öğretimimizi en iyi şekilde tamamladıktan sonra babamızdan alacağımız bayrağı, dede ve babamızın açtığı yoldan giderek zirveye taşımak ve işlerimizi daha da büyütmek en büyük hedefimiz.

Erkan Bey, sizden unutamadığınız bir anınızı dinlemek istesek?
Maaile birlikte olduğumuz her an bizim için yeni bir mutluluk ve unutulamayacak güzelliklerle dolu anlardır. Tabii ki pek çok anımız var ancak bir tanesini yazmam gerekirse, tüm aile birlikte çıktığımız ilk tekne tatilimiz unutulamayacak güzellikte anılar biriktirdiğimiz bir buluşmaydı.

Birlikte neler yapmaktan hoşlanırsınız? Zamanınızı nasıl geçirirsiniz?
Aile fertlerimizin uygun olduğu hafta sonlarında kahvaltı, doğum günü, evlilik yıl dönümü kutlamaları gibi özel günlerde ailece bir araya gelerek o anı ölümsüzleştirmek bizim için bir gelenektir.

Son olarak babalar gününü nasıl geçirirsiniz?
Çiçek, sarılma, kucaklaşma olmazsa olmazlarımızdır.
 

Erkan-Nafi-Demir Nafi-Umut Güral