Başarı Bir Tesadüf Değildir

Başarı Bir Tesadüf Değildir Başarı Bir Tesadüf Değildir

By Engin Sönmez Hairestetik Turkey Genel Koordinatörü Engin Sönmez, başarısının 10 altın kuralını Klass’a anlattı.  

Yaptığı başarılı operasyonlarla hem yurt içinde hem de yurt dışında adından övgüyle söz ettiren, saç ekimi uygulamalarını kişiye özel olarak gerçekleştiren By Engin Sönmez Hairestetik Turkey Genel Koordinatörü Engin Sönmez, sektöründe önemli bir başarı hikayesine imza atmış isim. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek müşterilerine en iyi hizmeti veren, kişilerin isteğine bağlı olarak farklı yöntemler sunarak başarıya ulaşan ve sektörünün en önemli temsilcilerinden birisi haline gelen Engin Sönmez, yurt içinden ve yurt dışından da binlerce insan tarafında tercih ediliyor. Engin Sönmez bu başarısının sırrını ise “İşimi gönülden severek yapıyorum ve bu yüzden de başarılı oluyorum.” diyerek açıklıyor. By Engin Sönmez Hairestetik Turkey Genel Koordinatörü Engin Sönmez başarı hikayesini ve bu başarıya ulaşırken yasadığı zorlukları ve kırılma anlarını anlattı.


Hem yurt içi hem de yurt dışından birçok insan sizi tercih ediyor. Bu kadar çok tercih edilmeyi nasıl başardınız?
Bunun birçok sebebi var. Başarılı bir özgeçmiş, engin bir tecrübe, kişiye uygun saç şekilleri, kök ve saç analizleri, yüksek ve yeterli donör çalışması. Tüm bunları yüksek kalitede sunduğumuz için kişi memnuniyeti de yüksek oluyor ve tercih ediliyoruz. Aynı zamanda hastane ortamında steril koşullarda hizmet sunmak, ulaşım ve konaklama hizmetlerinin kaliteli olması gibi birçok etken de sıralayabiliriz. En önemli tercih edilme sebeplerimden biri de hastanın bize ulaşmasından ülkesine dönüşüne kadar kendini rahat ve özel hissetmesini sağlayan, işinde en iyi ve profesyonel bir ekiple çalışıyor olmam.

Engin Bey, sunduğunuz farklar da başarınızda büyük pay sahibi By Engin Sönmez Hairestetik Turkey olarak diğer kliniklerden farklarınız nelerdir?
Başta İstanbul olmak üzere ülkemiz saç ekimi konusunda bir üs haline geldi. Biz de bu durumun farkında olup gelişen teknolojiyle birlikte kendimizi her zaman geliştirmeye devam ediyoruz. Gelişen teknolojiye entegre sistemle danışanlarımıza ağrısız bir uygulama seçeneği sunuyoruz ve en iyi hizmeti veriyoruz. Saç ekiminde kullanılan yöntemleri kişiye özel, kişilerin isteğine bağlı, saçlı ve saçsız bir şekilde uygulayan butik bir merkeziz. Estetik alanında insanların bu ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Burada başarılı olmak için öncelikle işini gerçekten sevmek gerekiyor. Ben de işimi gönülden severek yapıyorum ve bu yüzden de başarılı oluyorum.

Başarının 10 altın kuralı size göre nedir?
Her şey insanı sevmek ile başlar. Başarmanın temel taşı, dünyanın güzellikler ile dolu olduğunu ve her şeyin güzel olabileceğine inanmaktır. Bizde bu düşünceyle yola çıktık. Her insan güzeldir. İnsan güzel olduğunu hissettikçe mutlu olur. Aynalar ise güzel ile daha parlaktır. Yürekler daha güzel çarpar. Kendini iyi hisseden insan için hayat daha güzeldir. Başarı bir tesadüf değildir ve bizim başarımızdaki olmazsa olmaz kurallarımız;
 
  1. İmkânsız yoktur, imkân vardır. İnanmak vazgeçmemek çalışmaya hep devam etmek.
  2. Her gün yeni bir insan için insana odaklanmak.
  3. Şüphe edenlere çözüm üretmek.
  4. Zamanı doğru kullanmak ve zamanla yarışmak.
  5. Yetenekleri sanat ruhu ile beslemek.
  6. Geri bildirimleri mutlu karşılamak, istekleri yol gösterici olarak görmek.
  7. Büyük düşünmek ‘yeter’ dememek. Negatif olmamak pozitifliği tutku haline getirmek.
  8. Cömertlik, insana ilgi ve insana olan aşk.
  9. Olacaksa en iyisi olsun demek.
  10. Vizyonu “hayalleri gerçekleştirmek” misyonu “insanın değerli olduğunu hissettirmek.” olarak belirlemek.

Engin Sönmez