Başarılarıyla Moda Dünyasının Zirvesinde

Başarılarıyla Moda Dünyasının Zirvesinde Başarılarıyla Moda Dünyasının Zirvesinde

Anneannesinden gelen aile mesleğini zirveye taşıyarak çok özel gelinlik ve ‘haute couture’ tasarımlarıyla bugün “Moda Dünyasının Kraliçesi” olarak anılan ünlü modacı Pınar Bent, İzmir’den İstanbul’ uzanan başarı hikayesini aldığı sayısız ödüllerle sürdürüyor. Yaptığı zarif tasarımlarla moda severlerde hayranlık uyandıran Pınar Bent, farkını çalışmalarında her şeyden önce kişinin vücut yapısı ve tarzına önem vererek ortaya koyuyor.

Gelinlik, ardından ‘haute couture’ derken son olarak da günlük ‘casual’ ürünleriyle büyük beğeni toplayan Pınar Bent’in başarısının altında daima kendisiyle yarışıyor olması ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi yatıyor. Londra, Paris ve Berlin’de olmak üzere yurt dışında üç şubeye sahip olan ve Arap dünyasında büyük bir üne sahip ünlü modacı Pınar Bent, Türkiye’yi tüm dünyada başarıyla temsil ediyor.

Anneannesinden gelen aile mesleğini alın teri dökerek, çok çalışarak, yurt içinde ve yurt dışında birbirinden başarılı işlere imza atarak sürdüren ve zirveye taşıyan İzmirli Modacı Pınar Bent, kurduğu markasıyla yazdığı başarı hikayesini yaklaşık 15 yıldır da İstanbul’da sürdürüyor. Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da çok fazla rağbet gören, özellikle diktiği kasnaklı gelinliklerle Arap dünyasında büyük bir üne sahip olan ünlü modacı, yıllardır “Moda Dünyasının Kraliçesi” olarak anılıyor ve bu hitabı yaptığı örnek işler ve layık görüldüğü ödüllerle de fazlasıyla hak ediyor.

PINAR BENT, SON YILLARIN EN BAŞARILI KADINLARINDAN
Mesleğine gelinlik tasarlayarak başlayan ve her gelini bir kraliçe gibi göstermeyi başaran, benzersiz güzellikte gelinlikler tasarlayan Pınar Bent, daha sonra hem gelinlik hem de  
‘haute couture’ alanında özel tasarımlarla dikkat çekmeyi başardı. Pınar Bent, sektörüne değer katan Türkiye’nin gurur duyduğu modacılardan biri olmayı başardı.

ARAP DÜNYASI PINAR BENT’İ YAKIN TAKİPTE
Avusturya, Almanya, Fransa İngiltere,Yunanistan gibi birçok ülkede defileler düzenleyen ünlü modacı Beyrut’ta yaptığı defilerle de Arap dünyasının yakından takip ettiği bir isim oldu. Pınar Bent, Arap dünyasının ilgisini daha önce de yaptığı kasnak gelinliklerle çekmişti. Kasnağa çok düşkün olan Arapların gözdesi haline gelen Pınar Bent, “Kasnak gelinlik yapan kişilerin sayısı çok az. Bundan dolayı Arap dünyası beni tercih ediyor. Kasnak gelinlik el işlemelidir. Tek tek nakış yapılır. Gelinlik biraz da böyle olmak zorunda. Uzun emek harcamalı ve nakış gibi işlemelisiniz.” diyor.  

PINAR BENT’İN ‘CASUAL’ TARZDAKİ ÜRÜNLERİ ÇOK BEĞENİLDİ
Şu anda Londra, Paris ve Berlin’de olmak üzere yurt dışında üç şubeye sahip olan ünlü modacının en büyük hayali ise yurt dışına daha çok açılmak. Diktiği kıyafetlerdeki tarz ve özellikle kuyruklu modelleriyle Londra’da çok beğenilen Pınar Bent’in bir diğer hedefi de Miami’de bir şube açmak. Gelinlik ve ‘haute couture’dan sonra Bent, sınır tanımaz yeteneğini tasarladığı günlük ‘casual’ ürünleriyle de bir kez daha ispatladı. Trendyol’da online satış da yapan modacının ürünleri de büyük ilgi görüyor. Daima kendiyle yarışta olan ve bu sayede tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahip olan moda dünyasının kraliçesi daha ne sürprizlerle karşımıza çıkacak doğrusu çok merak ediyoruz.  

SOSYAL SORUMLULUK ÇALIŞMALARIYLA TÜM GÖNÜLLERİ FETHETTİ
Kurduğu markasıyla global anlamda başarılar yakalayarak Türk kadınının gücünü uluslararası arenada kanıtlayan Pınar Bent, sektöründeki başarılarıyla olduğu kadar duyarlı kişiliği ve sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle de tanınıyor ve çok büyük takdir görüyor. Bugüne kadar pek çok yardım projesinde yer alan Pınar Bent, özellikle son dönemde gerçekleştirdiği emniyet mensubu şehitlerin ailelerine 20 adet gelinlik bağışladığı, pandemi döneminin kahramanı Covid-19’a karşı büyük bir mücadele veren kadın sağlık çalışanlarına kendi tasarımı olan birbirinden zarif gelinlikler hediye ettiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla tüm gönülleri fethetti.

ÖDÜLLERE DOYMUYOR
Moda dünyasının kraliçesi Pınar Bent bir yandan da başarılarından ötürü birbirinden değerli ödüllere layık görüldü. Özellikle son dönemde aldığı Altın Kalite Ödülleri'nde "Yılın En İyi Gelinlik Tasarımcısı" ödülü, Yılın En İyileri Ödül Töreni'nde aldığı "Yılın En İyi Modacısı" ödülü, Fashion TV Moda Ödülleri "En İyi Gelinlik Tasarımcısı" ödülü, "Yılın Popüler Gelinlik Tasarımcısı" ödülü ünlü modacıyı çok mutlu ederek duygulandırdı. Pınar Bent, 2020'de ve 2021’de bugüne kadar toplam 10’dan fazla ödüle layık görüldü.

INSTAGRAM: pinarbentgelinlik
WEB: www.pinarbent.com

Pınar Bent