Başarılı Kariyeri İle Sanat Dünyasının Örnek İsmi

Başarılı Kariyeri İle Sanat Dünyasının Örnek İsmi Başarılı Kariyeri İle Sanat Dünyasının Örnek İsmi

Gerek kariyeri gerekse mutlu aile yaşantısı ile sanat dünyasında özel bir yere sahip olan Bergüzar Korel, kariyeri boyunca yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Reklam kampanyalarının vazgeçilmez ismi haline gelen başarılı oyuncu son olarak bebek bezi markası Sleepy’nin reklam yüzü oldu. Geçtiğimiz mart ayında oğlu Han’ı dünyaya getirerek ikinci kez anne olma sevinci yaşayan Bergüzar Korel yaptığı sosyal medya paylaşımlarında doğallığı ve samimiyetiyle dikkat çekiyor.   

Eşi Halit Ergenç ile mutlu bir evlilik sürdüren ve yer aldığı reklam projeleriyle ekranların aranan yüzü olan Bergüzar Korel örnek aile yaşantısı ve başarılı kariyeri ile sanat dünyasının örnek isimleri arasında yer alıyor. İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar'da alan ünlü oyuncu son olarak ise 2016 yılında “Vatanım Sensin” adlı dizide eşi Halit Ergenç ile kamera karşısına geçti. Bergüzar Korel 2019 yılında da yine Halit Ergenç ile birlikte Zen Pırlanta’nın “İçimden geldi” sloganı ile çektiği reklam filminde oynamış ve performansı ile büyük beğeni toplamıştı. 2010 yılında dünyaya gelen ilk oğlu Ali’den sonra geçtiğimiz yıl bir erkek çocuk daha dünyaya getiren Bergüzar Korel bir kez daha anne olmanın mutluluğunu yaşadı. Sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veren Bergüzar Korel şimdiye kadar çocuklar ve kadınlar için gerçekleştirdiği çalışmalarla büyük takdir topladı. Meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için Anadolu Efes’in hayata geçirdiği “Pembe Top” projesinde yer aldı. Ayrıca Yapı Kredi ve TEGV iş birliğiyle hayata geçirilen “Okuyorum Oynuyorum” projesinde çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenleyerek çocuklara oyuncu koçluğu yapan Korel, SMA hastası çocuklara yardım eli uzatabilmek adına sosyal medya hesabı üzerinden sık sık duyurular yapıyor. Ünlü isim, kendisi gibi oyuncu olan Hatice Şendil ile SMA hastası Poyraz Ali’nin ilaç parasını toplayabilmek için 6 saat süren bir yayın yapmış ve kendisi gibi hayırsever olan birçok ünlü ismi bir araya getirmişti. Sosyal medya paylaşımları ile de sık sık magazin sayfalarında yer alan ünlü oyuncu paylaşımlarındaki doğallığı, samimiyeti ve kendi ile barışık halleriyle hayranlarının sevgisini kazanmaya devam ediyor.

NEDEN SEÇTİK:
Oyunculuk kariyerindeki başarısı ile kadınlara ilham olurken sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle de toplumun sorunlarına dikkat çekiyor. 
 

Bergüzar Korel