Benim İçin Ameliyat Yapmak Bir Sanat İcra Etmek Kadar Heyecan Verici

Benim İçin Ameliyat Yapmak Bir Sanat İcra Etmek Kadar Heyecan Verici Benim İçin Ameliyat Yapmak Bir Sanat İcra Etmek Kadar Heyecan Verici

Dr. Ömer Sağır, iş ve sosyal yaşamı ile ilgili bilinmeyenleri Klass’a anlattı...  

Sanatsal algısı ile cerrahi yeteneğini birleştirerek büyük bir titizlikle gerçekleştirdiği ameliyatlarıyla danışanlarında güven duygusu aşılayan Dr. Ömer Sağır, Nişantaşı’ndaki kliniğinde yüz ve vücut estetiğini yanı sıra saç ekimi uygulamalarını da gerçekleştiriyor. İş yaşamındaki başarısı kadar prensipleri ve sosyal yaşantısıyla da dikkat çeken bir hekim olan Ömer Sağır, klinik dışındaki zamanını da sevdiği aktivitelerle değerlendiriyor. Yemek yapmayı, kültür gezilerine gitmeyi, kayak yapmayı ve tenis oynamayı bir yaşam tarzı haline getiren Dr. Ömer Sağır, iş verimini düşüren ve performansını olumsuz yönde etkileyen alışkanlıklardan da her zaman uzak durduğunu belirtiyor. Başarılı Doktor Ömer Sağır ile başarı sırlarını, iş yaşamı dışında keyif aldığı uğraşları, spor merakını ve aldığı ödüllerin kendisi için taşıdığı anlamı Klass okurları için konuştuk.

Ömer Bey, çok başarılı bir kariyere sahipsiniz. Öncelikle sizi tanımak istersek bize neler söyleyebilirsiniz ve öncelikle eğitim hayatınızdan bahsedebilir misiniz?
Adana’da Bilfen Koleji’nden mezun olduktan sonra Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ihtisasını tamamladım. 4 yıldır Nişantaşı’nda kendi muayenehanemde hizmet vermekteyim.

“SANATA BÜYÜK BİR İLGİ DUYUYORUM”
Başarı sırlarınız ve çalışma hayatınızdaki prensipleriniz nelerdir?
Benim için estetik ameliyatlar sanatsal algı ile cerrahi becerinin harmanlanarak vücut bulmasıdır. Dolayısıyla benim için ameliyat yapmak bir sanat icra etmek kadar heyecan verici. Sanatçılarımıza saygı duyuyor ve sanata karşı büyük bir ilgi duyuyorum. Ameliyatlarıma bu heyecan ve ilgiyle başlayınca başarıyı elde ettiğimi düşünüyorum. İş ve sosyal hayatımda prensiplerim konusunda bazen katı olabiliyorum. Uyku düzeni ve sağlıklı aktiviteler benim olmazsa olmazım. Ameliyat programımı ya da ameliyattaki verimimi düşürecek aktivitelerden uzak durmak başlıca prensiplerim arasındadır.

İş yaşamınız dışında sosyal hayatınızda keyif aldığınız uğraşlarınız nelerdir?
Aslında yemek yapmaktan hoşlanıyorum. Özellikle sağlıklı, özel harmanlanmış salatalar yapmak bana keyif veriyor. Bununla beraber yeni yerler görüp kültür gezilerinde bulunmak ve gitmeden önce bu gezilerimle ilgili videolar izlemek en büyük hobilerim arasında diyebilirim.
 
“KAYAK HAYATIMIN BİR PARÇASI”
Sporla aranız nasıldır? Hangi spor dallarını takip etmeyi ya da yapmayı seviyorsunuz? Geçmişte aktif bir spor yaşamınız oldu mu?
Programımdaki yoğun tempodan uzaklaşmak adına hava ister soğuk ister sıcak olsun uzunca bir yürüyüşe çıkmak bana oldukça huzur veriyor. Aynı zamanda tenis ve kış aylarında kayak benim hayatımın bir parçası diyebiliriz. 

İlgili olduğunuz spora merakınız nasıl başladı?
Uzun yıllardır tenis sporuyla ilgileniyorum. Tenis sporu hırsın ve azmin olduğu, aynı zamanda proaktif bir spor olduğu için beni yansıttığını düşünüyorum.  Bu özelliğinden dolayı tenise ilgi duymaya başladım ve zaman içinde kendimi geliştirdim. Şu an profesyonel düzeye yakın tenis oynayabiliyorum.

Sosyal sorumluluk projelerine vakit ayırabiliyor musunuz? Bağlı olduğunuz ya da çalışmalarına destek verdiğiniz bir dernek ya da vakıf var mı?
Sosyal sorumluluk projelerine yoğun iş tempomdan dolayı her zaman vakit ayıramasam da çalışmalarını takdir ettiğim kurumlara destek vermeyi hiçbir zaman ihmal etmiyorum.  Çocukları çok seven bir insan olduğum için çocuk esirgeme kurumlarına elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum.

“ALDIĞIM ÖDÜLLER BENİ HEYECANLANDIRDIĞI GİBİ AYNI ZAMANDA GURURLANDIRIYOR”
Kariyerinizi ödüllerle de taçlandırdınız. Bu ödüllerden ve size hissettirdiklerinden bahsedebilir misiniz?
Her bir ödül benim için çok özeldir. Hepsinin benin hayatıma dokunuşları ve anlamları farklı.  Aldığım ödüller beni heyecanlandırdığı gibi aynı zamanda gururlandırıyor.  Evimdeki en özel ve anlamlı köşede duran ödüllerime baktıkça tarifsiz bir sevinç ve heyecan duyuyorum.

 

Ömer Sağır