Bilimsel Çalışmalar ve Teknolojik Gelişmeler Işığında Kendimizi Sürekli Yeniliyoruz

Bilimsel Çalışmalar ve Teknolojik Gelişmeler Işığında Kendimizi Sürekli Yeniliyoruz Bilimsel Çalışmalar ve Teknolojik Gelişmeler Işığında Kendimizi Sürekli Yeniliyoruz

Anadolu Efes Performans Koçu ve PAC Personal Training Kurucusu Ozan Şirikçi başarısının sırrını Klass'a anlattı.  

Anadolu Efes Performans Koçu ve PAC Personal Training Kurucusu Ozan Şirikçi spor yapmak isteyen her bireye bilimsel programlar ve uzman ekibi ile profesyonel bir hizmet veriyor. Multidisipliner tıp ve kondisyonerlik alanındaki uzmanlığı ve bilgisi ile başarıdan başarıya koşan Ozan Şirikçi aldığı eğitimler ve parlak kariyeri ile de dikkat çeken bir antrenör. Anadolu Efes ile hem Avrupa'da hem de Türkiye'de şampiyonluk yaşayan, gerçekleştirdiği sistematik çalışmalarla sporcu sakatlanmalarını önleyerek performanslarını da maksimum seviyeye çıkartan Ozan Şirikçi ile PAC Personal Training bünyesinde verdikleri hizmetleri ve Anadolu Efes ile yakaladığı başarının sırrını Klass okurları için konuştuk.

Ozan Bey, Pac Parsonal Training'e gelen bireylere nasıl bir hizmet veriyorsunuz?
Bizi tercih eden kişinin öncelikle vücut analizi yapıyoruz. Daha sonrasında antrenman programlarını düzenliyoruz. Antrenmanların daha verimli olması için kişinin sosyal yaşamı, işi, yaşı, beslenmesi, önceki yaşamı ve kendisine hedef koyduğu noktaları tespit etmek gerekir. Bunları tespit ettikten sonra belirlediğimiz programlar neticesinde alanında uzman kişilerce her branşta hizmet vererek kişiyi istediği seviyeye getiriyoruz. PAC Personal Training olarak alanında uzman profesyonel ekibimizle her branşta performans desteği veriyoruz. Dünyada uygulanan ve uygulanmaya devam eden bütün bilimsel çalışmalar ve teknolojik gelişmeler ışığında kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Sizi diğer spor salonlarından farklı kılan özellikleriniz nelerdir?
Profesyonel sporcuların ve normal sedanter kişilerin gerçekten spor yapabildiği bilimsel sporu ve çalışma prensiplerini ön planda tutuyoruz. PAC, sektörde bilimsel ve tercih edilen bir yer olma özelliğini sürdürüyor. Ekibimiz kendi antrenman bilimi üzerine uzmanlaşmış, benim liderliğimde de kendi bünyesinde eğitim akademisi kurmuştur. Antrenörlerimizin kendilerini geliştirmeleri ve bu sayede üyelerimize en iyi hizmeti vermeleri temel amacımızdır. PAC Personal Training’de ayrıca profesyonel sporcuların yanı sıra profesyonel anlamda spor yapmayan kişilerin de yaşadığı sakatlıklar sonrasında onları sosyal ve iş hayatlarına geri döndürebilmek için çalışmalar gerçekleştiriliyor. PAC Personal Training’de sporcuların sakatlanma nedeniyle fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavi süreci sonrası tekrar istenen atletik düzeye gelebilmesi için spesifik antrenman metotları uygulanıyor. Bilimsel sporu ön planda tutarak büyük bir açığı kapattık ve sporcuya belki eskisinden bile daha iyi bir sportif performans eşiği kazandırdık.
 
Ozan Bey, Anadolu Efes olarak hem Türkiye liginde hem de Avrupa liginde şampiyon oldunuz. Bu başarının sırrını bizimle paylaşabilir misiniz?
Aslında Anadolu Efes takımı olarak geçtiğimiz yıl çok mücadeleler ettik. Fakat pandemiden dolayı ligi tamamlayamamıştık. Tüm takım olarak, büyük bir azim ve hırsla kenetlendik. Türkiye açısından da büyük bir başarı oldu. Yaklaşık 9 yıldır bu kulüpteyim. Takımımdaki oyunculara büyük sakatlıklar yaşatmadım. En büyük avantajım da bu oldu. Buradaki bu başarıyı sağlık ekibinin çabalarına da borçluyuz. Bizler görünmeyen kahramanlarız. Oyuncuların sakatlıkları sonrası sahaya dönüşleri, antrenmanları ve kondisyon programları bana ait. Efes ekibi olarak bu süreçlerde çok iyi mücadeleler verdik. Çok tecrübeli olduğumuz için sorun yaşamadık. Ben uzun yıllar milli takımlarda görev yaptım. Birçok profesyonel oyuncu ile beraberdik. NBA takımına giden Furkan Korkmaz ve Cedi Osman ile de çalıştık. Fenerbahçe ile oynadığımız finalde şampiyon olmak çok gurur vericiydi.

INSTAGRAM: ozansirikci, pacpersonaltraining

 

Ozan Şirikçi