Biosphere, Yüzde Yüz Doğal Bir Teknolojiye Sahip Olan Bir Masaj Sistemidir

Biosphere, Yüzde Yüz Doğal Bir Teknolojiye Sahip Olan Bir Masaj Sistemidir Biosphere, Yüzde Yüz Doğal Bir Teknolojiye Sahip Olan Bir Masaj Sistemidir

Ünlü Güzellik Uzmanı Şule Çiçekli, Sun Clinic’i açma hikayesini Klass’a anlattı.

Sun Clinic Kurucusu ünlü Güzellik Uzmanı Şule Çiçekli, estetik sektöründe sahip olduğu 10 yıllık tecrübeyle kendi kliniğinde danışanlarına doktor kontrolünde kaliteli bir güzellik hizmeti sunuyor. Bu zamana kadar birçok hekimin çözüm ortağı olan, sağlık alanında farklı firmalarda önemli görevler üstlendikten sonra Sun Clinic’i kuran Şule Çiçekli, alanında uzman ekibiyle tüm medikal estetik işlemlerini büyük bir titizlikle ve başarıyla uyguluyor. Sun Clinic Kurucusu Şule Çiçekli ile kariyerini, Sun Clinic’i kurma hikayesini, gerçekleştirdiği uygulamaları Klass okurları için konuştuk.  

Şule Hanım, Bağdat Caddesinde estetik ve güzellik sektöründe Sun Clinic’te deneyimli ekibinizle danışanlarınıza kaliteli bir hizmet sunuyorsunuz. Öncelikle sizi daha yakından tanıyabilir miyiz?
Yaklaşık 10 yıldır güzellik ve estetik sektöründeyim. Bu işe ilk olarak Türkiye’nin en iyi firmalarından bir tanesinde epilasyon cihaz eğitmeni olarak başladım. Adalet ve Kamu Yönetimi mezunuyum. Aynı zamanda bu işi de yapmaya karar verdiğim için bu işin de üniversitesini okudum. Çeşitli eğitimler aldım. Bunların yanında güzellik ve estetik ile ilgili bir bölüm okumaya karar verdim. En nihayetinde bu işi yapmaya karar verdim. Yıllardır birçok hekimle ortak olarak çalıştım, onların çözüm ortağı oldum. Daha sonrasında kendi kliniğimi açmaya karar verdim. Açılalı yaklaşık iki aylık bir süre oldu. Beni teşvik eden her zaman deneyim ve tecrübelerim oldu. İnsanlarla çalışmak, ortaklık yapmak çok zor olduğu için kendi kliniğimi açmaya karar verdim. En büyük hedefim bir poliklinik haline gelmek. Çok fazla sayıda franchise açmak yerine başarımızı birkaç şubeyle taçlandırmak istiyorum.


Sun Clinic’te verdiğiniz hizmetlerden kısaca bahsedebilir misiniz?
Burada tüm medikal estetik işlemlerini gerçekleştiriyoruz. PRP, ozon, dolgu, botoks, epilasyon, cilt bakımı yapıyoruz. İki hemşire, bir hekim ve bir güzellik uzmanı ile danışanlarımıza hizmet veriyoruz. Cilt bakımını güzellik uzmanımız yapıyor. Alanında uzman kişilerle çalıştığımızı söyleyebilirim. Medikal estetik hekimimiz de medikal estetik uygulamaları alanında hizmet veriyor.


Kışın yaklaşmasıyla birlikte daha çok hangi uygulamalara ağırlık verdiniz?
Kışın gelmesiyle birlikte leke uygulamalarımızı yapmaya başladık. Güneş ışınlarına maruz kalan cildin deformasyonunu toparlama, lekeleri tedavi etme gibi işlemler yapıyoruz. Bu alanda çeşitli mezoterapilerden, çeşitli cihazlardan ve çeşitli cilt bakım ürünlerinden faydalanıyoruz. Scarlet uygulamamızdan da bahsedebiliriz. Scarlet’te cilde anti-aging sağlayan, cilde ‘jawline’ etki yaratan, gözenekleri sıkılaştıran, aynı zamanda lekeleri açan bir uygulama. Dolayısı ile şu anda en popüler uygulamamız Scarlet diyebilirim. Bunun yanında medikal cilt bakımı olarak hydrafacial’ı sayabiliriz. Medikal cilt bakımında hydrafacial’in özelliği de cildi derinlemesine temizlemesi, gözenekleri klasik bakımlara göre genişletmemesi sıkılaştırma etkisinin olması, ciltte anti-aging ve tedavi edici özelliğinin olması. Bunun dışında EMSlim uygulamamız var. Genellikle zayıf hastalarda kas kütlesini artırmak adına uyguladığımız bir işlem.


Kullandığınız cihazlardan da bahsedebilir misiniz?
Kliniğimizde son teknoloji olarak epilasyon cihazımız var. Selülit tedavisinde “Biosphere” cihazımızı kullanıyoruz. Biosphere, yüzde yüz doğal bir teknolojiye sahip olan bir masaj sistemi gibidir. Yurt dışında genellikle fizyoterapistlerin ağrı seanslarında kullandığı bir uygulama. Ağrı kesici özelliği var. Cildi ve kasları inanılmaz derecede rahatlatan bir uygulama. Kan dolaşımını hızlandırıp metabolizmayı hızlandırıyor. Hamilelere dahi güvenle uygulanan bir sistem. Vücuda yan etkisi yok, yüzde yüz doğaldır. Önerilen haftada iki olmak üzere toplam 8-10 seans. Bu sayı da kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Selülitte ve kalça dolgunlaştırmada inanılmaz güzel sonuçlar gösteriyor. Biosphere’deki başlıkta yağ partiküllerini küçültecek dalga boyları var. Dolayısı ile bölgesel incelmede en severek kullandığımız cihazdır.

Kliniğinizde uyguladığınız, mezoplast uygulaması cilde ne gibi yararlar sağlıyor?
İğnesiz mezoterapi adını da verdiğimiz mezoplast kişiye ağrı hissettirmeden kişinin cildinin bir milim altına kadar inebilen bir uygulama. Bu bir milimin avantajı da bizim için ciltteki canlılığı ve parlaklığı kısa sürede sağlaması. Mezoplastı kişinin ihtiyacına göre uygun olan mezoterapilerle kombinliyoruz. Bu da severek yaptığımız bir uygulama. Kliniğimizdeki bütün işlemler doktor kontrolünde yapılıyor.
 

İnstagram: sunclinictr

Web: www.sunclinic.com.tr

Şule Çiçekli