Bir Gün Bir Güzellik Merkezi Sahibi Olmak ve Butik Bir Hizmet Vermek Çocukluk Hayalimdi

Bir Gün Bir Güzellik Merkezi Sahibi Olmak ve Butik Bir Hizmet Vermek Çocukluk Hayalimdi Bir Gün Bir Güzellik Merkezi Sahibi Olmak ve Butik Bir Hizmet Vermek Çocukluk Hayalimdi

Seldie Anti Aging &Wellness’ın Kurucusu Selda Gamzeli, beş yıl önce açtığı güzellik ve bakım merkezi ile büyük bir ivme yakalayarak güven duyulan bir marka haline geldi. Referans aracılığı ile 7.000 danışana ulaşan merkez güzelleşmek isteyen herkese danışmanlık hizmeti de sunuyor. Butik ve kaliteli hizmetle sınırlı sayıda uygulama yapan Selda Gamzeli, klasik uygulamaların yerine daha uzun süren ve muhteşem sonuçlar veren işlemler gerçekleştiriyor. Seldie Anti Aging&Wellness’ın Kurucusu Selda Gamzeli ile markasını bugünlere nasıl getirdiğini, başarısının sırrını, markalarına özgü uygulamaları ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.  

Selda Hanım, Seldie beşinci yılını kutluyor. Bize Seldie’nin doğuş hikayesini ve bugünlere nasıl geldiğini kısaca anlatabilir misiniz?
Seldie, 2016 yılında profesyonel hayattan ayrılıp kurduğum bir şirket. Daha öncesinde SPA ve fitness sektöründe üst düzey yöneticilik yapıyordum. Bir gün bir güzellik merkezi sahibi olmak ve butik bir hizmet vermek çocukluk hayalimdi. Bu hayelimi yıllarca beynimde kurguladım. Dolayısı ile bir anda gelen bir fikir değildi. Amacım güzelliği sporla birleştirmekti. Güzelliği içsel ve dışsal olarak ayırmayıp hepsini bir araya getirmek istedim. ‘Manage Your Age’ adında bir marka kurdum ve tescili aldım. Marka bünyesinde pilates, cilt bakımı gibi programlar uyguladık. Arz-talep noktasında güzellik tarafı ağır basmaya başladı. Cilt bakım konusunda sektörde gerçekten bir açık olduğunu fark ettik. Olması gerektiği gibi yaptığımızda verdiğimiz hizmet çok talep gördü. Hiçbir zaman klasik bakım yapmadık, özel bakım ve kürler uyguladık. Bakımlarımız çok sevildi ve Seldie başarılarıyla bugünlere geldi.

Kadın ve erkekleri nasıl güzelleştiriyorsunuz. Başarınızın sırrı nerede gizli?
Seldie cilt bakımlarının farkı klasik bakım yapmıyor oluşumuzda saklı. Cildin kalitesini artıran, daha detaylı bir bakım uyguluyoruz. Amerikan cilt yenileme sistemi olan hydrafacial işleminde farklı bir protokol oluşturduk. Buna da ‘diamondfacial’ dedik. Bunun amacı cildi kısa sürede temizlemek değil cildin durumuna göre ve ihtiyacına göre fayda sağlayacak tedaviler oluşturmaktır. Klasik bakımlarda cilt sadece temizlenir, hafif bir maske yapılır ve işlem maksimum 35-40 dakika sürer. Seldie uygulamalarında işlem minimum 1,5-2 saat sürer. İşlemlerimizi kişiye özel yaptığımız için de güzel sonuçlar aldık. Fraksiyonel radyofrekans işlemiyle birlikte sadece bakım değil aynı zamanda bakım-onarım işlemi de yapıyoruz. Muhteşem ikili dediğimiz bir protokolümüz var, o da 3,5 saat sürüyor. Bizim farkımız bütün protokollerimizi çok detaylı bir şekilde, özel serumlarla uyguluyor olmamızdır.

Bu kadar uzun bir cilt bakım işlemi ile ilk kez karşılaşıyoruz. İki-üç saatlik süre zarfında ne yapıyorsunuz?
Klasik bakım yapmadığımız için öncelikle kişinin cildini özel cihazımızla analiz ediyoruz. Bu aşamada cildin durumunu ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Daha sonraki aşamada “vortex” teknoloji dediğimiz Amerikan cilt bakımında vakum sistemi ile serumlar verilir. Ancak biz bu sistemi de kendimize göre farklı bir formata soktuk. Öncesinde klasik bir ön temizleme yapıyoruz. Bizde elle sıkma işlemi yoktur, siyah noktaları özel bir cihazla temizliyoruz. Özel “peeling”ler uygulanıyor. Ondan sonra hydrafacial işlemine geçiyoruz. Eğer onarım işlemi de yapılacaksa hydrafacial veya diamondfacial uygulumasından sonra cilde anestezi kremi sürülüp fraksiyonel radyofrekans işlemi yapılıyor. Uygulamalarımız leke, gözenek, ince kırışıklık gibi sorunlarda etkili.
 
Uygulamalar kaç seansta istenilen sonucu veriyor?
Alınan sonuç cilde göre değişiyor. Tüm uygulamaların minimum üç ya da dört seans sürmesi gerekiyor. Cildin durumuna göre seans sayısı 7-8’e kadar da çıkabiliyor. Ancak cildi analiz ettikten sonra da ortalama seans sayısını verebiliyoruz. Kişinin arzuladığı cilde kavuşması genetik yapıya, cildin hasar durumuna ve yaşa bağlıdır. Belli bir yaşa kadar sağlığına dikkat etmeyen, cildine hiçbir işlem uygulamayan ve hiçbir ürün kullanmayan kişilerde tabii ki daha zor sonuç alıyoruz.

Cilt bakımının yanında kişiler başka nelere dikkat etmeli?
Bana en çok sorulan sorulardan bir tanesi de bu. Özellikle 40 yaşından sonra birçok şeyi kombine olarak yapmak gerekiyor. Beslenmeye dikkat etmek, spor yapmak, cilt bakımlarını aksatmamak; kollajen, glütatyon ve C vitamini takviyeleri almak çok önemli. Bunların yanında danışanlarımıza evde kullanmalarını önerdiğimiz özel ürünlerimiz var. Ben de bu ürünleri düzenli olarak kullanıyorum.

Seldie’de yapılan yaz bakım uygulamalarından da bahsedebilir misiniz? Yaz bakımı için kadınlara ve erkeklere neler öneriyorsunuz?
Benim mottom “Ne yaparsan yap en iyisini yap.” Bakımları çok fazla çeşitlendirmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Cildin durumuna göre serumlar değişebiliyor. Cildimiz yazın çok fazla güneşe maruz kalacak. Öncelikle mutlaka hatırlamamız gereken şey güneş koruyucularımızı düzenli olarak kullanmak. Özellikle öğle saatlerinde cilt güneş ışınlarına maruz kalmamalı. Danışanlarımızdan mutlaka ve mutlaka 50 spf uva ve uvb korumalı güneş koruyucu kullanmalarını istiyoruz. Bu süreçte bolca su içilmesi gerekiyor çünkü ciltler bu dönemde kurumaya da meyilli oluyor. Bunların dışında C vitamini takviyeleri de alınabilir. Gündüz kullanılan C vitaminlerinden sonra da mutlaka güneş korucuyu kullanılmalı. Kadın erkek herkese yaz öncesinde mutlaka profesyonel bir bakım öneriyoruz. Daha güzel bir bronzluk için ölü derinin atılması gerekiyor. Yaza yönelik danışanlarımıza çok daha ışıltılı bir cilt için diamondfacial uygulamasını yapıyoruz.  Kişiler tatil öncesi böyle bir bakım yaptırırlarsa yazı çok daha parlak bir ciltle geçirmiş olurlar.

“KÜÇÜK BİRKAÇ UYGULAMA VE AZ SAYIDA DANIŞANLA BAŞLAMAMIZA RAĞMEN ŞU ANDA 7 BİNİN ÜZERİNDE DANIŞANIMIZ VAR”
Seldie geride bıraktığı beş yılda büyük bir ivme kazanarak herkesin çok sevdiği bir güzellik- bakım merkezi oldu. Bundan sonrası için hedefleriniz nelerdir?
Seldie, beş yılda çok güzel bir yere geldi. Küçük birkaç uygulama ve az sayıda danışanla başlamamıza rağmen şu anda 7 binin üzerinde danışanımız var. Bizim en büyük farkımız referans ile ilerliyor olmamız. Bundan dolayı çok mutluyum. Benim hedefim ve stratejim en başından her uygulamayı yapmamak, butik hizmet vermek ve referansla ilerlemek. İleride şubeleşmeye de sıcak bakabiliriz ancak bu zamanla olacak. Kaliteyi düşürmemek benim için çok önemli. Kendi ekibimizle gerçekleştireceğimiz bir büyüme olacak.

Bildiğimiz kadarıyla sunuculuk da yapıyorsunuz? Nasıl bir program sunuyorsunuz. Bundan sonra da sunuculuk yapmaya devam edecek misiniz?
Bu yılın başında İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede yayınlanan “10 Years Younger”ın Türkiye formatını sunmak için teklif aldım. Şu anda programı 13 bölüm olarak çektik. Sonrasında yine devam edecek. Bu deneyimi de yaşamış olmak benim için hakikaten çok güzeldi. Program TV8 ekranlarında pazar günleri 21.45’te yayınlanıyor. Hekimlerimizle birlikte, Seldie’nin de dahil olduğu bir ekiple bir ay içerisinde insanları güzelleştiriyoruz. Bu program çok emek verdiğimiz bir proje oldu. Benim içinde çok yorucu bir süreçti. Güzel sonuçlar aldık, çok kişi tarafından izlenen bir program oldu. Sunuculuk benim için hiçbir zaman kariyer hedefi olmadı, tamamen keyif için yaptığım bir şey ama çok da sevdim. Bundan sonra başka program ve projeler olursa onları da değerlendirebilirim.

 

Selda Gamzeli