Birçok Uluslararası İş Birliğine İmza Atarak İstanbul’daki Konumumuzu Güçlendireceğiz’

Birçok Uluslararası İş Birliğine İmza Atarak İstanbul’daki Konumumuzu Güçlendireceğiz’ Birçok Uluslararası İş Birliğine İmza Atarak İstanbul’daki Konumumuzu Güçlendireceğiz’

JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea Genel Müdürü Volkan Öztürkler, otelin sunduğu ayrıcalıkları ve gastronomi zenginliğini Klass’a anlattı.

Marmara Denizi manzaralı muhteşem konumu, ferah odaları, deniz manzaralı balo salonu, birbirinden şık ve sofistike restoran ve barları ile konuklarına modern ve rafine bir lüks sunan JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea kapılarını açtı. Birbirinden önemli yerli markaların yanı sıra Cenevre merkezli ünlü La Vallée Spa ile iş birliği yapan otel, gastronomi alanında da İstanbul’un en iddialı tesislerinden birisi olmaya aday. JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea Genel Müdürü Volkan Öztürkler ile otelin şehre nasıl bir soluk getireceğini, misafirlerine sunduğu ayrıcalıkları, damaklarda iz bırakmaya hazırlanan zengin mutfağını ve iş birliği yaptığı önemli markaları Klass okurları için konuştuk. 


JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea, kapılarını misafirlerine açtı. Bu otelin şehre nasıl bir soluk getireceğini düşünüyorsunuz?
Biz otelimizi konumlandırırken, 204 standart oda ve suite odalarımız, deniz manzaralı balo salonumuz, denizin hemen yanında konumlanmış teras alanlarımız, birbirinden şık ve sofistike restoran ve barlarımız ile misafirlerimizin modern ve rafine lüksü rahatça yaşayabilecekleri bir ‘resort’ şeklinde konumlandırmak istedik. İstanbul içinde şehrin karmaşasından uzak, Marmara Denizi kenarındaki konumu ve inanılmaz servis kültürü ile misafirlerimizin mindfulness deneyimini yaşayabilecekleri bir otel olarak hizmet veriyoruz. Marriott International bünyesinde hizmet veren otelimizde, birçok uluslararası iş birliğine de imza atarak İstanbul’daki konumumuzu güçlendireceğiz.

Yaptığınız uluslararası iş birliklerinden bahsedebilir misiniz?
Cenevre merkezli ünlü La Vallée Spa yaptığımız önemli iş birliklerinden biri. İsviçre, Monako ve Fransa gibi birçok farklı ülkede başarı gösteren ve mindfulness algımızı en iyi yansıtan bu markaya ek olarak; haziran ayından itibaren Michelin Yıldızlı Şef Akira Back de ilk restoranını otelimizde açıyor.

Yerli markalarla yaptığınız iş birliklerinden de biraz bahseder misiniz?
Vakko, Sabit Akkaya ve Milimetrik gibi birbirinden önemli yerli marka da JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea’de değerli misafirlerimizin hizmetinde olacaktır.

JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea, gastronomide müşterilerine hangi hizmetleri sunacak?
İstanbullulara unutulmaz ziyafet deneyimleri sunmaya başladık. Ceres Restaurant Akdeniz, Orta Doğu, Güneydoğu Asya ve füzyon mutfaklarına ait yemekleri ve otelimizin denizle iç içe konumundan ilham alan deniz ürünlerini tatma imkânı sunuyor. Enfes pazar brunchları misafirlerimizi bekliyor. The Pearl'de beş çayı ve serinletici kokteyller sunulurken misafirlerimiz Marmara Denizi'nin doğal manzarasının keyfini çıkarabilirler. The Vitola Lounge ise özel hazırlanmış kokteylleri, hafif yemekleri ve rafine bir ambiyansı bir araya getirirken, otelin açık sonsuzluk havuzunun kenarında yer alan Sail Bar, canlı müzik ve deniz esintisi eşliğinde lezzetli atıştırmalıklar ve kokteyller sunuyor.

Otelinizin iç mimarisinden bahseder misiniz?
İstanbul’u keşfetmeye gelen misafirlerimizde, bu güzel şehri ve oteli tekrar tekrar görme arzusu yaratmak ve unutulmaz bir izlenim bırakmak için otelimize özel imza sanat eserleri bulunmaktadır. Otelimizin iç tasarımını yapan KCA International’dan sanatçı Khuan Chew tarafından tasarlanan ve Lasvit tarafından hayata geçirilen eserlerin en önemlisi, misafirlerimizi lobide karşılayan “Uçan Halı”dır.

COVID-19 salgınından sonra Türkiye’de turizm tekrardan canlanmaya başladı, bu konu hakkında yorumlarınız nelerdir?
30 önemli ve birbirinden farklı markayı bünyesinde barındıran Marriott International’ın Türkiye’deki 3’üncü JW Marriott Oteli olarak yaptığımız her aksiyon ile dokunduğumuz misafirlerimiz ve verdiğimiz servis ile sağladığımız memnuniyetin, Türk turizmine bir ivme ve canlılık katacağını düşünüyoruz. Dünyada 160 milyondan fazla üyeye sahip Marriott Bonvoy isimli bağlılık programı da bulunan Marriott, dünyanın farklı noktalarındaki insanların Türkiye’de buluşmasına olanak sağlıyor.

 

Volkan Öztürkler