Biyolojik Lifting Yan Etkisi Olmayan, Yara İzlerinde İyileşme Sağlayan Başarılı Bir Uygulama

Biyolojik Lifting Yan Etkisi Olmayan, Yara İzlerinde İyileşme Sağlayan Başarılı Bir Uygulama Biyolojik Lifting Yan Etkisi Olmayan, Yara İzlerinde İyileşme Sağlayan Başarılı Bir Uygulama

Dr. Musk Clinic Kurucu Ortağı Uzm. Dr. Nihal Koç, Innea Aqua yöntemini tüm ayrıntılarıyla Klass’a anlattı.  

Biyolojik lifting aşısı olarak da bilinen Innea Aqua, uygulandığı ciltte yoğun nemlenme, sıkılaşma ve lifting etkisi sağlayarak bir yıl gibi uzun bir süre etkili oluyor. Yaş, genetik ve çevresel faktörlerle deformasyonunun yaşandığı ve cilt kalitesinin bozulduğu yüz, boyun, dekolte ve ellerde başarılı sonuçlar gösteren Innea Aqua, 2-3 hafta aralıklarla uygulanan 2-3 seans sonrası kişinin cildini daha parlak ve canlı bir hale getiriyor. Dr. MusK Clinic Kurucu Ortağı Uzm. Dr. Nihal Koç ile Innea Aqua yönteminin cilde olan yararını, ne sıklıkla ve kaç seans uygulandığını, ürünün etkisini ne kadar süre gösterdiğini ve diğer avantajlarını Klass okurları için konuştuk.


Nihal Hanım, Biyolojik Lifting aşısı olarak da bilinen “Innea Aqua” yöntemini kliniğinizde başarıyla uyguluyorsunuz. Bu yöntemin özelliklerinden bahsedebilir misiniz?
Innea Aqua, 2 çeşit hyaluronik asit ve trehaloz içeren bir ürün. Ciltte yoğun nemlenme, sıkılaşma ve lifting sağlıyor. Gençlik aşısı ile dolgu arasında bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Trehaloz çöl bitkilerinde bulunan ve onların aylarca 1 damla suyla yaşamalarını sağlayan bir madde. Çok güzel su tutuyor ve hyaluronik asitin jel yapısının dağılmasını engelliyor. Farklı moleküler ağırlıklı hyaluronik asitlerden biri etkinin hemen ortaya çıkmasını, diğeri de etkinin uzun sürmesini sağlıyor.

Innea Aqua ne sıklıkla ve kaç seans olarak uygulanıyor, herhangi bir yan etkisi var mıdır?
Innea Aqua yan etkisi olmayan, yara izlerinde de iyileşme sağlayan başarılı bir uygulama. 2-3 hafta arayla, 2-3 seans şeklinde yapılıyor ve 1 yıl süreyle etkili oluyor. Yüz, boyun, dekolte ve ellerde uygulanabiliyor.

Ürün etkisini ne kadar sürede gösteriyor?
İşlemi yaptırdıktan hemen sonra danışanımızın fotoğraflarını çekiyoruz. O fotoğraflarda bile oluşan etkiyi gözlemleyebiliyoruz. Asıl etki ise ikinci seanstan 10-15 gün sonra ortaya çıkıyor. Biyolojik lifting işlemini genellikle 2 seans uyguluyoruz. Üç dört hafta arayla uygulanıyor ve etkisi bir yıl boyunca sürüyor.


Innea Aqua işlemini yaptırmak için ideal bir zaman var mı?
Innea Aqua 4 mevsim uygulanabilir. Özellikle bu dönemde, yazın ve güneşin verdiği zararlı etkilerden, cilt kuruluklarından kurtulmak, cildi kışa hazırlamak için öneriyorum. Cildi çok güzel nemlendiriyor ve lifting etkisi belirgin. Ciltte sarkma başlamadan önce, özellikle 40’lı yaşlarda önerdiğim bir ürün. Bulldog bölgesindeki sarkmayı güzel önlüyor, ciltte lifting yaparak bir nevi ameliyatsız yüz germe yapıyor. Etkisi ise hızlı. İşlemden önce ve hemen sonrası çektiğimiz fotoğraflarda farkı hemen görüyoruz.


Biyolojik lifting aşısını neden tercih ediyorsunuz?
Biyolojik lifting’i etkisini hızlı göstermesi açısından tercih ettim. Ayrıca iki seans uygulanması ekstra olarak hem bana hem de danışanıma konfor sağlıyor. Seans aralıklarının geniş olması da kişiye maliyet açısından kolaylık sağlıyor. Uzun süreli etkili olması açından da başarılı bir işlem. Uygulamamızın yan etkisi yok. 20 yaşın üzerindeki herkese uygulanabiliyor. Uygulama sonrası ödem, kızarıklık görmüyoruz. Kişi kliniğimizden çıktıktan sonra işine, alışverişine, günlük yaşantısına devam edebiliyor. İşlem en fazla 10-15 dakika sürüyor.

INSTAGRAM: drmuskclinic

 

Nihal Koç