Burcu Tokgönül :Kadın Hakları Sosyal Sorumluluk Projelerinde Yer Aldı

Burcu Tokgönül :Kadın Hakları Sosyal Sorumluluk Projelerinde Yer Aldı Burcu Tokgönül :Kadın Hakları Sosyal Sorumluluk Projelerinde Yer Aldı

Danışan ve müvekkillerine hem profesyonel hem de yüksek kalitede hukuk hizmetini hızlı ve sonuç odaklı çözüm stratejisi ile veren Tokgönül Hukuk ve Danışmanlık Bürosu kurucu avukatlarından Burcu Tokgönül, kadın hakları ile ilgili sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak duruşunu çok net çizen başarılı bir avukat olarak dikkat çekiyor. Kadına karşı şiddetin ağır insan hakları ihlali olduğunu her daim savunan ve fiziksel, psikolojik, ekonomik, cinsel her türlü şiddete karşı duran başarılı avukat, mesleğindeki başarısı ile adından söz ettiriyor.  

Hızlı ve sonuç odaklı çözüm stratejisi ile danışan ve müvekkillerine profesyonel ve yüksek kalitede hukuk hizmeti sunan Tokgönül Hukuk ve Danışmanlık Bürosu kurucu avukatlarından Burcu Tokgönül, alanının en başarılı isimlerinden biri. 2007 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun olan, Galatasaray Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Hukuku Eğitim programına katılan ve Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olan Burcu Tokgönül, avukatlık mesleğinde başarılı olmak için, hukuk alanında sürekli olarak kendini geliştirmenin ve güncellemenin önemine vurgu yapıyor. Müvekkil odaklı çalışmanın, etik değerlere uygun davranmanın, iyi iletişim kurmanın, takım çalışmasına uygun olmanın ve özverili bir çalışma disiplinine sahip olmanın öneminin altını çizen başarılı avukat, mesleğini topluma faydalı görevleriyle ve sorumluluk bilinciyle, en iyi şekilde yerine getirerek adından söz ettiriyor.

KADINLARA HUKUKİ DESTEK SAĞLIYOR

Farklı sektörlerde mevcut özel ve tüzel kişilere hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren Burcu Tokgönül, bir avukatla çalışmanın avantajları arasında hukuki süreci anlamada yardımcı olması, etkili bir savunma veya saldırı stratejisi geliştirmesi, hukuki belgeleri düzenlemesi, görüşmeleri yönetmesi ve çıkarların koruması özellikleri olduğunu söyleyerek mesleğin öneminin büyüklüğüne değiniyor. Bireysel ve kurumsal müvekkillerine hukuki hizmetler vermenin yanında, avukatlığın, kadınların oldukça başarılı ve etkin olduğu bir meslek grubu olduğunu ifade eden Tokgönül, kadın dayanışma ve koordinasyon ile şiddet önleme merkezleri, kadın hakları sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak toplumsal görevlerini layıkıyla yerine getiriyor. Kadına karşı şiddetin ağır insan hakları ihlali olduğunu savunan ve fiziksel, psikolojik, ekonomik, cinsel her türlü şiddete karşı duran ve ihtiyacı olan kadınlara hukuki destek sağlayan başarılı avukat, Cumhuriyet tarihinde ilk defa, son dönem Baro başkanının bir kadın olmasının da çok gurur verici olduğunu ifade ediyor.

Neden seçtik?
Bireysel, kurumsal orta ve büyük ölçekli şirketlere, yerli ve yabancı müvekkillere danışmanlık ve hukuk hizmetleri sağlayan Burcu Tokgönül, kadın hakları ile ilgili kadın koordinasyon merkezlerinde ve sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak kadınların savunucusu oldu.