Casa Mimosa Suite Hotel Gelecek Yatırımcılar İçin Örnek Olacak

Casa Mimosa Suite Hotel Gelecek Yatırımcılar İçin Örnek Olacak Casa Mimosa Suite Hotel Gelecek Yatırımcılar İçin Örnek Olacak

Casa Mimosa Suite Hotel Kurucusu Uğur Deveci, otellerini ayrıcalıklı yapan detayları ve Karaburun’un doğal güzelliklerini Klass’a anlattı.  

İzmir’in hala el değmemiş kente en yakın kasabası Karaburun’da, Mimoza Koyu’na sıfır konumda yer alan ve sadece 9 odası bulunan Casa Mimosa Suite Hotel, misafirlerine şehir karmaşasından uzak, doğa ile iç içe bir tatil fırsatı sunuyor. Başarılı iş insanı Uğur Deveci’nin inşa ettiği şık otel, kalite ile konforu bir arada arayan, aynı zamanda huzurlu bir ortamda tatil yapmak isteyen kişilere benzersiz bir yaşamın kapılarını aralıyor. Casa Mimosa Suite Hotel’in Kurucusu, başarılı İş İnsanı Uğur Deveci ile otellerinin misafirlerine sunduğu ayrıcalıkları, neden Karaburun’u tercih ettiklerini, dünya mutfaklarını ve Casa Mimosa isminin nereden geldiğini otelin muhteşem manzarasında Klass okurları için konuştuk.


Uğur Bey, Karaburun’a oldukça şık bir otel kazandırdınız. Böyle bir otel inşa etme fikri sizde nasıl oluştu?
Böyle bir otel yapmak benim hayalimdi. Her şeyin ticaretten ve para kazanmaktan ibaret olmadığını düşünüyorum. İşlerimi oğluma teslim edeceğim zamanın geldiğini de bildiğim için işletmeden biraz daha uzak kalmaya karar verdim. İstanbul’un keşmekeşinden kurtulup daha huzurlu ve sağlıklı bir ortamda yaşamak istiyorduk. Bu düşünceyle kendimizi Karaburun’a attık. Bu aslında 10 yıllık bir plandı. Hayatımızı nerede sürdürebileceğimiz ile ilgili uzun süre araştırmalar yaptık. Kaş, Kalkan, Datça, Göcek ve Bodrum’u gezdik. Karaburun bizi fazlasıyla içine çekti. Eşimle ‘Burada yaşamalıyız’ dedik. Ve sonucunda güzel bir oteli buraya kazandırdık.

Karaburun’da sizi etkileyen şey ne oldu?
İstanbul’un karmaşasından sonra Karaburun bize huzur getirdi. Doğasıyla ve havasıyla çok güzel bir yer. Bunların ikisi bir araya geldiği zaman elbette insanı içine çekiyor. Burada daha sağlıklı, daha güzel gıdalara ulaşabiliyoruz. Denizin tüm bereketinden faydalanabiliyoruz. Buradaki yaylalarda yaşayan keçilerin sütü, peyniri ve tereyağını kullanabiliyoruz.

Casa Mimosa ismi nereden geliyor?
Ben ve eşim misafir seven insanlarız. Elbette huzur arıyoruz ama insansız da huzur olmaz. ‘Burası bizim evimiz olsun, burada misafirlerimizi ağırlayalım.’ dedik. ‘Casa’ Latince ‘Ev’ anlamına geliyor. Mimosa da buradaki koyun adı. İkisini birleştirince Casa Mimosa ismi ortaya çıktı. Burası Karaburun’un çok özel bir koyu.

Karaburun çok özel ve farklı bir yer. Size göre buranın en önemli özellikleri nelerdir?
Karaburun Türkiye’nin en batısında yer alıyor. Önceki yıllarda virajlı yollarından dolayı ulaşımı zor bir lokasyondu. Bu yüzden bakir kaldı. Ancak bakir kalması gelişmediği anlamına gelmiyor. Bir yer az gelişse de kaliteli gelişmelidir. Sonuçta biz Avrupa’da hangi ülkede hangi köye gidersek gidelim doğal bir güzelliğe ve düzene sahip. Karaburun da buna layık bir kasaba. Ancak burada bu zamana kadar böyle bir yapılanma olmamış. Pandemiden sonra insanlar daha sakin ve izole bir yaşama yöneldi. Karaburun böyle bir yaşam için biçilmiş kaftan. Casa Mimosa ise daha çok kaliteyi arayan, konforunu düşünen, bu bakirliğin içinde bile lüksü yaşayabilecek insanların tercih edeceği bir yer oldu.  Bizim otelimiz gelecek yatırımcılar için örnek olacak. Bunun sayesinde de Karaburun hak ettiği değeri bulacak. Karaburun’un en lüks ve en kaliteli oteline ve restoranına imza attık. Burada ev almış ya da buraya tatile gelen insanların kendilerine göre yaşam tarzları ve yeme alışkanlıkları var. Onlara alışık oldukları lezzet ve kaliteyi sunan yerleri arıyorlar. Bu arayışla buraya gelen her insanın favori mekanıyız.

Jakuzili odalarınızdan ve restoranınızdan da bahsedebilir misiniz?
Jakuzili odalarımız özel ve denize sıfır odalar. Bu odalarda gözünüzü gün doğumu ile açıyorsunuz. Bize göre insanın her günü özeldir. Misafirlerimiz bu odalarda bu hissiyatı sonuna kadar yaşıyor. Restoranımız, konuklarımıza uluslararası lezzetler sunuyor. Şefimiz gerçekten kaliteli ve güzel işler ortaya koyuyor. Denize çok yakınız, konuklarımız bu bölgeye özel deniz mahsullerini tadabilirler. Restoranımıza gelen kişiler hayal ettikleri yemekleri bizim dünya mutfağı menümüzden seçebiliyorlar. Misafirlerimiz otelimizden büyük bir keyifle ayrılıyor. Bizde bundan dolayı çok mutlu oluyoruz.
 

Instagram: casamimosa_

Uğur Deveci