Çorlu, Gayrimenkul Yatırımcılarının Dikkatle İncelemesi Gereken Lokasyonlardan Biridir

Çorlu, Gayrimenkul Yatırımcılarının Dikkatle İncelemesi Gereken Lokasyonlardan Biridir Çorlu, Gayrimenkul Yatırımcılarının Dikkatle İncelemesi Gereken Lokasyonlardan Biridir

Akan Gayrimenkul Kurucusu Mehmet Akan, gelişen Çorlu bölgesinin gayrimenkul sektöründeki önemini Klass’a anlattı.  

33 yıllık tecrübesi ve başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Akan Gayrimenkul, Çorlu  Bölgesinde, saygın ve güvenilir bir şekilde uluslararası standartlarda hizmet veriyor. Kurumsal gayrimenkul danışmanlığını yaygınlaştırarak müşteri memnuniyeti sağlayan ve birincil hedeflerinin Trakya’da öncü ve örnek olmak olduğunu söyleyen Akan Gayrimenkul Kurucu Ortağı Mehmet Akan ile gelişen Çorlu Önerler’i, yatırımcılara önerilerini ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.  

Mehmet Bey öncelikle sizi daha yakından tanıyarak, başarı hikayenizi öğrenebilir miyiz?
1970 Çorlu Önerler’de doğdum. Rumeli, Balkan Göçmeni bir ailedenim. İstanbul Hukuk Adalet ve Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat mezunuyum. Trakya ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’de emlak koordinatörlüğü ve uzmanlığı hizmeti vermekteyiz. 1988 yılında Çorlu’nun Önerler Köyü’nde başlayan emlak sektörüne girişimiz şu anda Önerler Mahallesi Çorlu’da 33 yıldır devam etmektedir. Yakın gelecekte, diğer şehirlerde yeni şubelerimiz faaliyette olacak. Akan Gayrimenkul Yatırım olarak 2007 tarihinden beri faaliyete devam ediyoruz. Farklı beklentilere farklı çözümler üreterek, saygın ve güvenilir bir şekilde uluslararası standartlarda hizmet vererek kurumsal gayrimenkul danışmanlığını yaygınlaştırarak müşteri memnuniyeti sağlamaktayız. Hedefimiz, tüm gayrimenkul hizmetlerinin müşteri memnuniyeti ön planda olacak şekilde yapılmasını sağlamak ve sadece Trakya değil tüm Türkiye ve yurt dışı müşterilerimize kaliteli hizmet vermek; Trakya’da öncü ve örnek olmaktır.

Son dönemde Çorlu büyüyen ve gelişen bir ilçe haline geldi. Öncelikle bunun nedenlerini öğrenebilir miyiz?
Çorlu, Türkiye’nin tüm ilçelerinden göç aldı. Özellikle beyaz yakalı mühendisler ve aileleri Çorlu’daki yeni açılan kaliteli işletmelerde yerlerini aldı. Yerleşim olarak, havası ve suyu güzel Çorlu’nun merkezine en yakın Önerler’i tercih ettiler. Çorlu lojistik olarak Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı. 9 adet organize sanayi bölgesi ve Avrupa Serbest Bölge ile cazip iş olanakları sağlıyor. Çorlu akademik, kültür, sağlık, sanayi, hizmet ve askeri olarak merkezi bir ilçedir. Çorlu yaşayan insan nüfusu olarak Türkiye’deki birçok ilden büyüktür.
Tekirdağ'a bağlı olan en büyük ilçedir. Çorlu, İstanbul'dan sonra Türkiye Trakyası'ndaki (Doğu Trakya) en büyük ikinci yerleşim yeridir. Çorlu'nun coğrafi konumu özellikle sanayinin bu ilçeye akın etmesine yol açtı. Çorlu şu an tam anlamıyla bir sanayi kenti diyebilirim. Bunun sonucu olarak göç ve nüfus yoğunluğu arttı. Bu hızlı gelişimden ve hareketliliğinden dolayı Küçük İstanbul adını bile yakıştırdılar. Türk Hava Yolları iştiraki olan Anadolu Jet’in Çorlu Havaalanı Ankara-Çorlu seferlerine başladı. Trakya'yı Anadolu'ya havayolu ile bağlayan ilk ve tek havaalanı pisti Çorlu'da bulunuyor. Açılan alışveriş merkezleri, gezilecek tarihi mekanları, konaklama seçenekleri ile Çorlu sanayi bölgesi olmasına rağmen, turistik amaçlı gezilerde de tercih ediliyor.

Çorlu'ya yatırım yapmanın avantajları nelerdir? Yatırımcılar neden Çorlu'yu tercih etmeli?
Çorlu, 280 bin nüfusuyla emlak yatırımı yapmak isteyenler için pek çok fırsat sunuyor. İstanbul’da bulunan sanayi tesislerinin şehir merkezinin dışına taşınmasıyla beraber hızla göç alan ve gelişen Çorlu’da yeni projeler artıyor. İstanbul gibi bir metropole yakınlığı ve Çorlu Atatürk Havalimanı’na sahip olması avantajlarının yanı sıra sanayisiyle de dikkat çeken bölge gayrimenkul piyasası için ayrı bir yere sahip. Tekirdağ’ın konutta ve arsada kazandıran ilçesi Çorlu, gayrimenkul yatırımcılarının incelemesi gereken ilçeler arasında geliyor. Tekirdağ’ın 26 mahalleden oluşan ilçesi Çorlu’da, satılık arsa, imara açılan tarla ve konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahalle ise Önerler oldu.

Siz de danışanlarınıza avantajlı yatırım fırsatları sunuyorsunuz. Portföyünüzdeki projelerden bahsedebilir misiniz?
Son olarak bir üst seviyeye taşıdığımız Semilyon Park projemiz Semilyon Konakları var. 73.000 m2 büyüklüğündeki kendi arazisi üzerinde; iki ayrı lüks site ve modern bir alışveriş merkezinin bir arada yer aldığı karma konsept ile inşa edilen Semilyon Park projemizle, ailelere şehrin karmaşasından uzak, merkeze ulaşımın kolayca sağlanabildiği, yüksek güvenlikli ve doğayla iç içe yepyeni bir yaşamın kapısını aralıyoruz. Çorlu Önerler bölgesinde bulunan ve yatay mimarisiyle Zeki Yapı imzası taşıyan 30 adet özel villadan oluşan Serenity projesi var. Çorlu’nun yeni gözdesi Önerler de 13 Dönümlük Arsa içerisinde 2 Blok 12 Daire ve 20 Villa’dan oluşan ve 4 adet İkiz Villa’ya sahip olan Solar City de oldukça önemli projelerden. Bunlar dışında birçok proje daha portföyümüzde danışanlarımızı bekliyor.

 

Mehmet Akan