Danışanlarımın Boyun, Dekolte ve Ellerinin Aynı Yaşta Gözükmesini Sağlıyorum

Danışanlarımın Boyun, Dekolte ve Ellerinin Aynı Yaşta Gözükmesini Sağlıyorum Danışanlarımın Boyun, Dekolte ve Ellerinin Aynı Yaşta Gözükmesini Sağlıyorum

Dr. Sevgi Ekiyor, güzelliği koruyarak yaş almanın yöntemlerini Klass’a anlattı.  

Eller, boyun ve dekolte bölgesi yaşımızı çabuk ele veren ve yaş alma ile birlikte deformasyona açık hale gelen en önemli bölgelerimizdir. Bu bölgelere uygulanacak doğru tedavi yöntemleri ile ameliyatsız bir gençleşme yakalamak mümkün olabiliyor. Ünlü Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, gıdı problemi, boyun bölgesinde oluşan çizgiler, dekolte ve ellerdeki kırışıklıklara karşı uyguladığı ağrısız ve hızlı sonuç veren işlemlerle boyun, dekolte ve ellerin aynı yaşta görünmesini sağlayarak kadınları bütünsel bir güzellikle buluşturuyor. Dr. Sevgi Ekiyor ile boyun, dekolte ve ellerde güzelliği koruyarak yaş almanın yöntemlerini Klass okurları için konuştuk.

Sevgi Hanım, boyun, dekolte ve eller yaş alma ile birlikte deformasyonun en çok yaşandığı bölgelerdir. Bu bölgelerin güzelliğimiz açısından önemi nedir?
Yaş almak oldukça normal ve güzel bir süreçtir. Kişi doğru yöntem ve tedavilerle keyifle yaş alarak güzelliğini koruyabilir. Yüz ve beden güzelliği bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Kişiler genellikle yüz bölgelerine odaklanıp bu alanlar için tedavi görseler de boyun ve dekolte bölgesinin de yaş alacağı unutulmamalıdır. Uyguladığım anti-aging yani yaşlanma karşıtı tedavi prosedürleri ile bütünsel güzellik anlayışım gereği danışanlarımın boyun, dekolte ve ellerinin aynı yaşta gözükmesini sağlıyorum.


Bu bölgelerdeki deformasyonlarda nasıl bir tedavi süreci izliyorsunuz?
Bazı kişilerde boyun ve dekolte bölgesinin deformasyonu erken yaşlarda görülebilmektedir. Gıdı problemi, boyun bölgesinde oluşan çizgiler ve dekolte bölgesinde görülebilen kırışıklıklar probleme, problemin şiddetine ve yaşa göre farklı tedavi prosedürleri geliştirilip ameliyatsız bir şekilde giderilebilmektedir. Bir kişinin gıdısı birikiyorsa, bölgede hem yağ hem de cilt sarkıklığı görülüyorsa kişinin yüz yapısı dikkatlice incelenmelidir. Kişinin yüz yapısı incelendikten sonra çene hattının güçlendirilmesi gıdı görüntüsünü neredeyse %50 oranında azaltmaktadır. Ancak daha şiddetli gıdı ve boyun problemi yaşayan kişilerde farklı tedavi yöntemleri izlenebilmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilerin öncelikle çene hattına dikkat edilmelidir. Kişinin kemik hattı yeteri kadar güçlü değilse gıdıda bir birikme görülebilir. Yüz tiplerimiz ve anatomik yapılarımız farklı olduğu için herkesin dümdüz bir gıdıya sahip olması ya da uygulanan tedaviden aynı sonucu alması beklenemez.


Gıdı probleminin kilo ile ilişkisi var mıdır?
Gıdı problemi, kilo alıp verme sürecinden bağımsız değerlendirilebilir. Aynı karın bölgesinde biriken yağlar gibi gıdı bölgesinde de yağlar lokalize şekilde birikebilmektedir. Bu da ne kadar kilo verirseniz verin, bir gıdı problemi ile karşı karşıya kalacağınız anlamına gelmektedir. Böyle durumlarda lokal olarak incelme tedavilerinden yararlanılabilmektedir.

Boyun bölgesi gençleştirirken hangi yöntemlerden yararlanıyorsunuz?

Boyun bölgesinde gençleştirme sağlamak isteyenlerin tercih ettiği en yaygın yöntem boyun bantlarına uygulanan botoks işlemidir. Bu kolay ve hızlı sonuç veren işlem sayesinde boyun daha gergin ve diri gözükür. Mezoterapilerden boyun gençleştirme tedavilerinde de yararlanılabilmektedir. Hazırlanan mezoterapi kokteyli, boyundaki kırışıklıklara enjekte edilerek; kırışıklıkların açılmasını sağlar. Güçlü ve derin boyun çizgilerini gidermek için başvurulan bir başka yöntem ise dolgu işlemleridir. Saten ya da kemik dolgular kullanarak boyun çizgileri kısa bir süre içerisinde giderilebilmektedir. Kış aylarında şikâyetin yoğunluğuna göre tedavi prosedürü lazer yöntemleri ile desteklenebilmektedir. Ancak kuru ve ince ciltlere lazer tedavisini önermiyoruz. Fransız askı yöntemleri de gıdı ve boyun bölgesini gençleştirme ve kaldırmada etkili sonuçlar vermektedir.

İnstagram:dr.sevgiekiyor


 

Sevgi Ekiyor